کارت اعتباری بیت کوین
اخبار ارز دیجیتال

جان مکافی به دنبال ایجاد کارت اعتباری بیت کوین

جان مکافی به دنبال ادعای خود مبنی بر عرضه کارت اعتباری مبتنی بر بیت کوین، یک تصویر تبلیغاتی از کارت اعتباری ارز دیجیتال خود را، در توئیتی که از موقعیت باهاماست، منتشر کرد. این میلیونر که سابقه عرضه موفق آنتی ویروس مک‌ آفی را در کارنامه‌اش دارد، وعده داده که ویزا کارت مبتنی بر بیت کوین او به زودی عرضه می‌شود.از تیزر تبلیغاتی آن به نظر می‌رسد که می‌توان از این کارت، جهت انجام پرداخت توسط بیت کوین در هر جایی که ویزا کارت پذیرفته می‌شود، استفاده کرد.

مکافی که در دادن این چنین وعده‌هایی سابقه دارد، آخرین ادعای او این بود که می‌خواهد هویت واقعی سازنده بیت کوین، یعنی ساتوشی ناکاموتو را افشا کند. بنابراین، با توجه به سابقه بد مکافی، نمی‌توان به کسانی که منتظر عرضه ویزا کارت اعتباری بیت کوینی وی هستند، وعده‌ای داد. اما مک‌آفی اعلام کرده که این یک وعده واقعی است.

مکافی در توئیت خود چنین عنوان کرد:

این یک تیزر تبلیغاتی برای آنچه به زودی عرضه خواهد شد، است: اولین کارت اعتباری‌ای که در هر جایی پذیرفته می‌شود.

پشت این کارت، دارای یک کد QR برای آدرس سپرده‌گذاری بیت کوین است.

اگر این طرح راه خود را برای ارائه یک محصول نهایی باز کند، مردم می‌توانند توسط یک کارت در کیف‌پول خود، پرداخت‌هایشان را توسط بیت کوین انجام دهند. این امر می‌تواند منجر به ایجاد مشکل در کسب و کار کارت‌های پرداختی رایج شود، به دلیل اینکه مبنای ارز مورد استفاده در این کارت‌های اعتباری بیت کوین است.

مک‌آفی اظهار داشت:

با عرض پوزش، کارت‌های اعتباری عنوان نامناسبی بود. در واقع، بیشتر شبیه به دبیت کارت است تا کارت اعتباری. شما به حساب کارتتان بیت کوین واریز می‌کنید، سپس هرجایی که بخواهید آن را خرج می‌کنید و یا ما آن را به ارزهای رایج محلی تبدیل می‌کنیم.

طراحی کارت اعتباری جان مک‌آفی

روی کارت، یک تصویر از چهره جان مکافی قرار دارد و در تصویر پشت‌زمینه آن پرچم آمریکا با زنجیره‌های شکسته‌ای که در داخل نوارهایی قرار گرفته‌اند. نمادهایی از تکنولوژی مدرن و تمدن نیز در یک بخش از کارت قرار دارد. در پایین سمت چپ کارت نیز نوشته‌ای با عنوان عاشق آزادی قرار دارد.

در وسط این کارت، بخشی برای کمپین ریاست جمهوری مکافی در سال ۲۰۲۰ با این مضمون قرار دارد که: روح خود را پس بگیرید. حداقل بهتر از آن است که به مکافی رأی ندهید، این شعار عجیب و غریب کمپین رسمی تبلیغاتی مکافی است.

آیا تبلیغات جان مکافی برای بیت کوین مفید است؟

مکافی به عنوان یک فرد با خصوصیات غیراخلاقی شهرت یافته است. آیا ابتکار عمل‌های او در فضای ارزهای دیجیتال، به جلوه بدی از بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال ختم خواهد شد؟ به هیچ وجه.

جان مکافی به رغم شیوه تفکر و زندگی غیرمتعارفش برای بسیاری از افراد یک قهرمان است، شاید به همین دلیل است که او کارهایی که انجام داده است افتخار می کند. او اقدامات زیاد مثبتی برای جهانیان انجام داده است. مردم او را تحسین می‌کنند، زیرا به همان اندازه که به عقاید محکم او احترام می‌گذارند، از کاریزما و هوش و درایت او لذت می برند.

با این حال، بهتر است اگر جان مکافی واقعا قصد فروش این کارت‌ها را دارد، تصویر چهره خود را از این کارت‌ها حذف کند. مکافی حتما به این نصیحت گوش کرده که اعلام می کند:

تنها ۱۲۰۰۰ کارت اولیه‌ای که عرضه می‌شوند، تصویر من بر روی آنهاست. پس از آن، تمام کارت‌های ارسال شده ساده خواهد بود. افرادی که از من متنفر هستند و نمی‌خواهند کارتی که تصویر من روی آن است را خریداری کنند، باید صبر کنند.


Short link : https://arzmonitor.com/?p=4767

منبع:CCN

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *