آمازون
اخبار ارز دیجیتال

ثبت اختراع جدید آمازون ؛آیا باعث رشد قیمت بیت کوین می شود؟

کاربران به دلایل مختلف معتقدند که پذیرش یا عدم پذیرش بیت کوین توسط آمازون نقطه عطف مهمی برای ارز های دیجیتال خواهد بود. این شرکت تا کنون بیت کوین را نپذیرفته است که این امر منجر به پیدایش چندین مدل تجاری از جمله، Purse.io و افزونه جدید مرورگر مون (Moon) شده است.

آمازون ادعا می کند که پتنت یا حق اختراعی را ثبت کرده است که شامل گواه اثبات کار (proof-of-work) است، سیستمی که در بیت کوین و اکثر ارزهای دیجیتال مهم وجود دارد. گواه اثبات کار مفهومی است که توسط آدام بک (Adam Back) به عنوان بخشی از هش‌کش اختراع شد که ابزاری برای هزینه بر کردن بسیار زیاد انجام حملات DDOS بود.

پروتکل اثبات کار و اثبات سهام

آمازون در پاراگراف های اولیه توضیحات پتنت خود بیان کرد:

شبکه های کامپیوتری برای ارائه کاربردهای پیچیده در زمینه های متنوع تکامل یافته اند. با این حال، ارائه چنین قابلیت هایی اغلب شامل سیستم های پیچیده ای است که نهادهای مخرب می توانند سعی در بهره برداری از آن داشته باشند. یکی از این حملاتی که نهادهای مخرب سعی در اجرای آن دارند شامل حملات انکار سرویس یا
Denial of Service attack – DDOS است، که می تواند سیستم های کامپیوتری را در شبکه مختل کند. به عنوان مثال، در یک حمله انکار سرویس توزیع شده، تعداد زیادی از درخواست ها به یک سیستم کامپیوتری ارسال می شوند تا تلاش کنند بار سرورها بیش از حد مجاز افزایش یافته و آن سرور کلا از درسترس خارج و یا از آن برای نفوذ به کل شبکه استفاده کنند. یکی از راههای مقابله با چنین حملاتی، پیکربندی یک سرویس است، به طوری که ارسال درخواستها به سرویس مورد نظر هزینه خاصی را دربرداشته باشد، و در نتیجه باعث ناتوانی شرکت در حمله ها می شود. یکی از این هزینه ها شامل قرار دادن یک شرط است که یک مشتری درخواست کننده، منابع محاسباتی بیشتری را (مانند CPU cycles) صرف انجام درخواست خود کند.

با اینکه حق ثبت اختراع های مربوط به بلاک چین از طرف شرکت های بزرگ موضوع جدیدی نیست اما این حق ثبت اختراع موجب شور و هیجان جدیدی شده است. بانک مرکزی آمریکا و چندین شرکت مالی سنتی دیگر نیز چندین پتنت را ثبت کرده اند. به نظر می‌رسد که ثبت اختراع آمازون ارتباط خاصی با بخش مشخصی از پشتیبانی از کریپتو دارد.

جایی در این پتنت به ارز دیجیتال اشاره نشده است. این اختراع صرفا برای سیستم گواه اثبات کار است که احتمالا نقش مهمی در بخش خدمات وب آمازون ایفا خواهد کرد. ما فقط می‌توانیم پیش بینی کنیم که این پتنت چه محصولاتی را ارائه خواهد کرد اما در واقعیت به درستی نمی‌دانیم.

آیا آمازون جایگزینی برای سیستم ابری CloudFlare ایجاد خواهد کرد؟

قبلا نیز از گواه اثبات کار به عنوان روشی برای تایید کاربران و حتی ارائه امکان پرداخت به آنها استفاده شده است. با این حال بسیاری از مرورگرها، اسکریپت های ماینینگ داخل مرورگر را ممنوع کرده اند زیرا این سرویس ها اکثرا توسط کلاهبرداران و وب مسترهای غیرقانونی استفاده می‌شدند.

آمازون در حال حاضر به چندین روش با ارزهای دیجیتال نظیر بیت کوین در تعامل است. بازار آمازون شامل محصولات متنوع مرتبط با کریپتو است، از جمله کیف پول های سخت افزاری و حتی دستگاه فروش آدامس (gumball machine) است که ارز دیجیتال قبول می‌کند.

ما باید براین نکته تاکید کنیم که این پتنت ارتباطی با گسترش حضور آمازون در دنیای کریپتو ندارد،گرچه به زودی اتریوم را به بسته سرویس های بلاک چین خود می‌افزاید.

منبع:ccn

Short link : https://arzmonitor.com/?p=4892

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *