تیم دراپر
اخبار ارز دیجیتال

تیم دراپر: بیت کوین 5 درصد از سهم بازار جهانی را جذب خواهد کرد

در حالی که Elon Musk مدیرعامل کمپانی تسلا و Jeff Bezos مدیرعامل کمپانی Amazon بر روی تحقیقات فضایی و مریخ تمرکز شده اند، تیم دراپر (Tim Draper) سرمایه‌گذار میلیاردر، همچنان پای خود را بر روی زمین گذاشته. البته برخی معتقد‌ند که پیش‌بینی قیمت ۲۵۰ هزار دلاری برای بیت‌کوین توسط وی نوعی خواب و خیال بوده است. اما براساس صحبت‌های اخیر آقای درپر، این حرف‌ها خیال پروری نیست.

وی گفت: من معتقد‌م که طی چهار سال آینده یا حدود آن، بیت‌کوین چیزی در حدود ۵ درصد سهم بازار کره‌ی زمین را در اختیار خواهد گرفت.

همچنین او به بهترین ویژگی های بیت‌کوین از جمله غیرمتمرکز بودن، شفافیت و بهتر از ارزهای فیات بودن، اشاره کرد.تیم دراپر یکی از اولین سرمایه‌گذاران بیت‌کوین است و زمانی که قیمت بیت کوین حدود ۶۳۲ دلار بود، او ۳۰ هزار واحد بیت‌کوین خریداری کرد. او در صحبت‌های خود اشاره کرد که این سرمایه‌گذاری حالا بیش از ۱۰ برابر ارزش دارد و بدون شک این رقم بیشتر نیز خواهد شد.

دراپر پیش‌بینی می کند که بیت‌کوین در آینده باعث اختلال در مدل کسب و کار صندوق‌های سرمایه‌ خواهد شد.

من در نهایت می‌خواهم یک صندوق مالی داشته باشم که بیت‌کوین سپرده‌گذاری کنم، و همه کارکنان و تامین‌کنندگان بیت کوین دریافت کنند، سپس در این صورت نیازی به حسابدار، قانون، دفاتر سررسید و صندوق نگهداری نیست. همه این کارها به راحتی انجام می‌شود.

با توجه به اینکه تراکنش‌ها بر روی بلاک‌چین ذخیره می‌شوند، همه شرکت‌کنندگان مرتبط می‌توانند همه‌چیز را ببینند. تیم دراپر یکی از بزرگترین بیت‌کوین است اما در رابطه با دیگر رمزارزهای ثانویه نیز دید خوبی دارد. اگرچه او انتظار دارد که روزی اغلب پروژه‌های ارزهای دیجیتال از بین بروند و بازار تنها شامل بهترین ها شود.

تیم دراپر در فیس‌بوک

خیلی ها می دانیم که فیس‌بوک اخیرا یک سرمایه‌ی ۱ میلیارد دلاری برای ارز دیجیتال پایدار فیسبوک فراهم کرده است، و آقای درپر نیز با این پروژه در ارتباط است. در ضمن، اوایل هفته مشکلاتی در این کمپانی بزرگ بوجود آمده است، تاجایی که آقای Chris Hughes یکی از بنیان‌گذاران و سخنگوی کمپانی فیس‌بوک، خواستار فروپاشی این کمپانی شده است. البته آقای درپر به این موضوع علاقه‌ای ندارد.

اگر سهامدارن به شکلی از فروپاشی و جدا شدن این شرکت سود می برند، پس از انجام این کار مطمئن شوید. اما ایده‌ که او به این میزان قدرت متمرکز در دسترس دارد، به نظر من مارک زاکربرگ مدیرعامل و بنیانگذار فیس‌بوک فقط یک کسب و کار ایجاد کرده و این کسب و کار بزرگی است که تعداد زیادی رقیب برای او وجود دارد. من بسیار خوشحالم که او به خوبی کارش را انجام داده است. Tim Draper

اگر این گفته‌های تام دراپر معنادار باشند،شاید به زودی شاهد اخباری در رابطه با ادغام یک صندوق سرمایه‌ در پروژه‌ی بلاک‌چین زاکربرگ باشیم.

در همین حال، قیمت بیت‌کوین در حال حاضر حدود 7000 دلار است. این رقم با پیش‌بینی ۲۵۰ هزار دلاری آقای دراپر فاصله‌ی زیادی دارد، اما اگر بیت‌کوین بتواند ۵ درصد سهم بازار جهانی را بدست آورد، قطعا تغییرات بزرگی در اقتصاد مالی جهان رخ خواهد داد.

تیم دراپر

منبع:ccn

Short link : https://arzmonitor.com/?p=4846

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *