تکنولوژی بلاک‌چین
اخبار ارز دیجیتال

تکنولوژی بلاک‌چین از دید بیل کلینتون

بیل کلینتون:تکنولوژی بلاک‌چین مزایای حیرت‌آوری دارد

شاید بتوان گفت تا چند روز قبل، پیش از صحبت‌های یکی از روئسای جمهور سابق ایالات متحده‌ی آمریکا در رابطه با وعده‌ها و خطرات تکنولوژی بلاک‌چین طی کنفرانس صنعت رمزارزی که توسط مالکان و سرمایه‌گذاران یکی از بزرگ‌ترین رمزارزهای بازار یعنی ریپل(XRP)، در تاریخ ۱ام اکتبر برگزار شده بود، هیچ‌کس نشانه‌ و دید دقیق‌تری از انقلاب به راه افتاده توسط ناکاموتو نداشته است.

بیل کلینتون(Bill Clinton) رئیس جمهور سابق ایالات متحده در کنفرانس Swell، طی هفته‌ی جای در شهر سانفرانسیسکو، سخنرانی کرد.

تکنولوژی بلاک‌چین

آقای کلینتون به عنوان سخنران اصلی در این کنفرانس، و در کنار جِنِه اسپرلینگ(Gene Sperling) مشاور مالی او در سال‌های ۱۹۹۶ تا ۲۰۰۱، در جلسه‌ی پرسش و پاسخ حضور یافت. برخلاف سایر جلسات این کنفرانس، سخنرانی کلینتون به ثبت نرسید، با این حال، در یک ویدئو‌ی ظبط شده توسط تلفن همراه یکی از شرکت کنندگان در رویداد مذکور، نشان داده می‌شود که بحث‌های گسترده‌ی وی، بیشتر حول دو دوره‌ی ریاست جمهوری خودش در سال‌های ۱۹۹۳ تا ۲۰۰۱ تمرکز داشته و گاهی اوقات در این بین، به تکنولوژی بلاک‌چین نیز اشاراتی شده است.

آقای کلینتون که در زمان حرکت و پیشرفت صنعت اینترنت از یک تکنولوژی نوپا به سمت تبدیل شدن به یک فناوری تجاری فراگیر، به عنوان مدیریت اجرایی کشور فعالیت کرده، در پایان صحبت‌های خود اعلام کرد که تکنولوژی دفاتر کل توزیع شده(DLT) دارایی امکانات زیادی است، زیرا این تکنولوژی به مرز‌های ملی کشور‌ها وابستگی ندارد. با این حال، او هشدار داد که سیاست‌های اقتصادی و اجتماعی تفرقه‌ انداز می‌تواند باعث خرابی آن شود.

وی در ادامه اظهار داشت:

وجود پتانسیل‌های بالقوه‌ی بلاک‌چین به این دلیل است که این تکنولوژی توانایی اجرا روی تمامی مرز‌های ملی و گرو‌های درآمدی است. امکانات و راهکار‌های موجود در این تکنولوژی بسیار وسیع و عالی هستند. ما می‌توانیم با ایجاد سیاست‌های هویت منفی و سیاست‌های اقتصادی و اجتماعی خودمان، آن را خراب کنیم. به این مورد فکر کنید.

آقای کلینتون همچنین پیشنهاد داد که صنعت بلاک‌چین و رمزارزها نباید از چیزی که واقعا هستند فراتر بروند، وی هشدار داد که رشد و حرکت سریع این صنایع می‌توان باعث ایجاد نابرابری‌های مالی و اجتماعی بین بازار‌های توسعه یافته و بازار‌های نوپا شود.

وی در رابطه با این موضوع گفت:هرچه‌ مزایای بیشتری حاصل شود، باید بیشتر در مورد آن احتیاط کرد.

آقای کلینتون در انتها اظهار داشت:شما نمی‌خواهید که کلاهبرداری از مصرف کننده وجود داشته باشد، شما نمی‌خواهید که شرکت‌های مالی غیرقانونی وجود داشته باشند، و نمی‌خواهید که تروریست‌ها راحت‌تر بتوانند حملات خود را انجام دهند. این چالشی است که همراه با هر تکنولوژی جدید وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *