تلگرام
اخبار ارز دیجیتال

تلگرام شبکه آزمایشی بلاک چین خود را برای TON عرضه کرد

با توجه به ایمیل فرستاده شده به سرمایه گذاران ارز دیجیتال تلگرام (TON)، تلگرام به طور رسمی یک سرویس تست برای شبکه ارز دیجیتال TON راه اندازی کرده است.

طبق مطالب پست شده در سایت test.ton.org سرویس پیامرسانی آنی و رمزنگاری شده تلگرام به طور رسمی کلاینت آزمایشی خود را برای شبکه متن باز تلگرام (TON) عرضه کرد.

طبق فایل اطلاعات readme information، این آرشیو جدید که به تازگی معرفی شده است و فایل هایی برای دانلود دارد، توزیعی از نسخه مقدماتی شبکه بلاک چین TON به همراه بخشی از کتابخانه بلاک چین TON است. توسعه این فایل، نسخه ساده و پایدار کلاینت لایت (Lite Client) است.

در تاریخ ۲۵ می، یکی از کاربران گیت هاب نسخه ای از این کلاینت را آپلود کرد. با توجه به بخش اطلاعات این فایل در گیت هاب، در صورتی که این کلاینت به درستی تنظیم شود، به نود کامل شبکه آزمایشی بلاک چین TON متصل است و اطلاعاتی را به آن ارسال می‌کند.

به غیر از لایت کلاینت ، کاربران می‌توانند فایل تنظیمات توسعه قرارداد هوشمند را نصب کنند که لایت کلاینت را به سرور مخصوصی متصل می‌کند. بدین ترتیب کاربران می‌توانند شروع به ایجاد قراردادهای هوشمند جدید، حسابرسی وضعیت قراردادهای هوشمند موجود، ارسال پیام های خارجی به قراردادهای هوشمند و چندین ویژگی دیگر کنند. کاربران هم چنین می‌توانند برای کامپایل کردن، اجرا کردن و عیب یابی قراردادهای هوشمند از Fift استفاده کنند.

فیفیت (Fift) یک زبان برنامه برنامه نویسی جدید برای TON است که هفته گذشته منتشر شد. این زبان برنامه نویسی به طور خاص برای توسعه و مدیریت قراردادهای هوشمند بلاک چین TON ودر تعامل با ماشین مجازی TON طراحی شده است.

تلگرام گزارش داد که در ماه آوریل نسخه آزمایشی و خصوص بتای بلاک چین TON را برای تعداد محدودی از توسعه دهندگان عرضه کرده است. اگرچه مرحله آزمایشی فعلی هیچگونه نتیجه خاصی را ارائه نمی‌دهد اما دو تست کننده ناشناس ادعا می کنند که این بلاک چین، سرعت شگفت انگیزی در تراکنش ها ارائه داده است.

منبع:cointelegraph

Short link : https://arzmonitor.com/?p=4951

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *