تلگرام
اخبار ارز دیجیتال

تلگرام برای عرضه ارز دیجیتال خود سوابق بانکی خود را به کمیسیون SEC ارائه می کند

تلگرام متعهد شده است که مکاتبات، سوابق بانکی و یک سری اطلاعات دیگر را به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) بدهد. این بخشی از درگیری حقوقی SEC با پیام‌رسان تلگرام بر سر پیش‌فروش ارز دیجیتال این شرکت در سال ۲۰۱۸ است که باعث جذب ۱.۷ میلیارد دلار سرمایه شد. کمیسیون بورس آمریکا مدعی است که تلگرام با پیش‌فروش ارز دیجیتال خود، گرام، قوانین اوراق بهادار ایالات‌متحده را نقض کرده است.

طبق حکم دادگاه در روز جمعه، تلگرام موافقت کرد تا اسناد مشخصی را به عنوان بخشی از فرایند بازرسی و تفحص ارائه دهد. تلگرام هم چنین به سوالاتی درباره سوابق بانکی پاسخ خواهد داد.

تلگرام هم چنین اطلاعاتی در این زمینه به اشتراک خواهد گذاشت که آیا دارایی هایی را به مشتریانی که در پیش فروش توکن شرکت کرده اند توزیع کرده است یا خیر و هم چنین اطلاعاتی درباره دارایی های دریافت شده توسط سرمایه گذاران را شفاف سازی خواهد کرد.

در حکم دادگاه آمده است:

تلگرام باید طی دو روز آتی هرگونه اصلاحیه و الحاقیه به توافقنامه خرید و توافقنامه کتبی پایانی که در اختیار خریداران اولیه یا مرتبط با توافقنامه خرید است را در اختیار کمیسیون SEC قرار دهد.

این شرکت هم چنین درباره لغو توافقنامه فروش خصوصی خود را تا ۲۰ می ۲۰۲۰ ارتباطاتی را برقرار خواهد کرد.

تلگر‌ام و کمیسیون SEC توافقنامه ای در روز پنج شنبه ۷ می ثبت کردند و قاضی نیز در روز جمعه آن را به امضا رساند. روز بعد خبری منتشر شد که نهاد مستقل TON Labs اعلام کرد در حال عرضه فورک بلاک چین TON با توکن خود به اسم Free Ton است.

فورک جدید TON Labs پاسخ مستقیمی به اعلام تعویق عرضه شبکه اصلی توسط تلگر‌ام تا آوریل ۲۰۲۱ بود. این پلتفرم پیام‌رسانی هم چنین به سرمایه گذاران پیشنهاد برگشت سرمایه آنها را داد و به آنها حق انتخاب بازگشت ۷۲ درصد سرمایه اولیه یا وام دهی سرمایه خود به تلگر‌ام برای یک سال و کسب سود ۱۱۰ درصدی را داد.

اگرچه تلگر‌ام در ابتدا گفت که توکن گرام (Gram) به سرمایه گذاران پرداخت خواهد کرد، اما بعدا گفت این امر امکان پذیر نیست. تلگر‌ام هم چنین به سرمایه گذاران آمریکایی گفته است سرمایه آنها را بلافاصله برمی‌گرداند و گزینه وام دهی برای آنها امکان پذیر نیست.

مطالب مرتبط:

حکم نهایی دادگاه: تلگرام نمی تواند ارز دیجیتال خود را در هیچ کشوری عرضه کند!

دادگاه فدرال آمریکا تلگرام را از صدور توکن گرام منع کرد

Short link : https://arzmonitor.com/?p=6457

منبع:coindesk

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *