تعطیلی دولت آمریکا شوک بزرگی به قیمت بیت کوین وارد آورد
اخبار ارز دیجیتال مقالات منتخب سر دبیر

تعطیلی دولت آمریکا شوک بزرگی به بیت کوین وارد آورد

در طول ۱۲ ماه گذشته بازار بیت کوین و ارز دیجیتال با چالش های زیادی دست و پنجه نرم کرده است. در این مطالب به علت های این مسئله و چالش های پیش روی بازار بیت کوین در سال جدید میلادی خواهیم پرداخت.

بیت کوین، قیمت بیت کوین، ارز دیجیتال، VanEck، SolidX، مایکروسافت
شکل -تعطیلی دولت آمریکا شوک بزرگی به بیت کوین وارد آورد

تعطیلی دولت آمریکا شوک بزرگی به بیت کوین وارد آورد

در طول ۱۲ ماه گذشته بازار بیت کوین و ارز دیجیتال با چالش های زیادی دست و پنجه نرم کرده است.  علت این چالش ها افزایش انتظار بازار پس از رشد شدید ارزش بیت کوین در سال ۲۰۱7 بوده است که قیمت بیت کوین را از هزار دلار تا چیزی نزدیک به ۲۰ هزار دلار رساند.

قیمت بیت کوین در طول ۱۲ ماه اخیر با نرخ ثابتی در حال کاهش بوده است  و به نظر می آید این کاهش تا نزدیک به قیمت ۳ هزار دلار برای هر بیت کوین ادامه پیدا کند. این کاهش به این دلیل اتفاق می‌افتد که سرمایه گذاران بیت کوین و ارز دیجیتال به تاخیرات در به روز رسانی شبکه ، سرمایه گذاری بدون زرق و برق و قوانین دست و پا گیر روی خوشی نشان ندادند.

حالا با وقوع یک اتفاق غیرمنتظره یعنی ادامه تعطیلی دولت آمریکا  پیش بینی های مثبت بازار را مجبور کرد که بازار بیت کوین (ETF) را در فهرست بازار BZX قرار دهد.  این اتفاق ضربه سختی به کسانی بود که امیدوار بودند بازار بیت کوین بتواند حرکت رو به رشد تازه ای را آغاز کند و از شرایط رکود خارج شود.

تعطیلی دولت آمریکا شوک بزرگی به بیت کوین وارد آورد
شکل -تعطیلی دولت آمریکا شوک بزرگی به بیت کوین وارد آورد

کسب سود از طریق معاملات سوری؛ اتهام تازه به بیت کوین

پروپوزال پیشنهادی بازار بیت کوین که توسط شرکت سرمایه گذاری VanEck و موسسه ارائه دهنده خدمات مالی SolidX  تعیین شده است، با سراشیبی سختی از طرف کمیسیون وثیقه  و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) مواجه شده است. علت آن است  کمیسیون نگران است قیمت بیت کوین ممکن است به طور غیر واقعی و با حرکت های سوری در بازار تغییر کند.

رد شدن این پروپوزال به همراه تعطیلی دولت آمریکا در یک پرونده مالی در SEC ، قیمت بیت کوین را کمی کاهش داد تا اینکه قیمت به حدود 3500 دلار در اولین ماه سال میلادی اخیر برسد.

با به مرخصی رفتن کارمندان دولت فدرال به دلیل تعطیلی دولت و فرا رسیدن موعد مقامات برای تصمیم گیری درخصوص درخواست داده شده، مجموعه بازارهای Cboe تصمیم گرفتند درخواست VanEck وSolidX را به منظور بازنگری و درخواست مجدد در تاریخ بعدتر عقب بکشند.

کمیسیون اوراق بهادار آمریکا تاریخ ۲۷ فوریه را برای تصمیم گیری در خصوص طرح‌ ETF بعد از تاخیر های تکراری و فشارهای وارده از سمت فعالان بازار، تعیین کرده است.

مسئولان  Cboe اظهار کردند:  تصمیم Cboe برای صرف‌نظر کردن از پرونده ایشان در کمیسیون اوراق بهادار آمریکا به منظور فهرست کردن و مبادله سهام  VanEck ،SolidX ، Bitcoin تابع مدت زمان تعطیلی دولت آمریکا و پایان آن خواهد بود. آنها همچنین گفته اند ما در نظر داریم تا پرونده جدیدی را در تاریخ دیگری ثبت کنیم و به مذاکرات آتی با کمیسیون چشم داشته باشیم.

گفتنی است یک طرح جدید ارز دیجیتال که توسط بازار سهام نیویورک و کافی شاپ های زنجیره ای استارباکس و شرکت کامپیوتری مایکروسافت توسعه یافته است برنامه دارد که تا سه ماه آینده وارد عرصه کسب و کار شود و این امر می‌تواند موجب توسعه بیشتر بیت کوین بین فعالان بازارهای خرد شود.

منبع : forbes.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *