تصویب قوانین ارزهای دیجیتال در مالزی
اخبار ارز دیجیتال

تصویب قوانین ارزهای دیجیتال در مالزی

تصویب قوانین ارزهای دیجیتال در مالزی

طبق گزارش نشریه خبری انگلیسی‌زبان استار (The Star reported Nov. 28) که در تاریخ ۲۸ نوامبر منتشر شد، کشور مالزی مجموعه مقررات مربوط به ارزهای دیجیتال و عرضه اولیه سکه (ICO) را در سه ماهه اول سال ۲۰۱۹ تصویب خواهد کرد.

این نشریه به نقل از وزیر اقتصاد مالزی Lim Guan Eng و طبق بیانیه‌ای که او صادر کرده بود گفت ،کمیسیون اوراق بهادار (SC) این کشور به عنوان مقام تنظیم کننده، او را از زمان‌بندی صدور قوانین جدید، با خبر کرده‌ است.

تصویب قوانین ارزهای دیجیتال در مالزی

نشریه استار افزود که این حرکت بخشی از تلاش‌های کمیسیون اوراق بهادار برای تسهیل دستیابی به راه‌های جایگزین جذب سرمایه و ایجاد کلاس جدید سرمایه‌گذاری خواهد بود.

مالزی به‌تدریج در حال طی کردن مسیر قانون‌گذاری صنعت ارزهای دیجیتال است ، راهی که آن را در اواخر سال 2017 آغاز کرد.

مقامات مالزی در حال حاضر کنترل و نظارت بر این بخش را در اختیار مجلس قرار داده اند؛ اشخاصی که مایل به صدور ارزهای دیجیتال هستند، باید با بانک مرکزی این کشور، بانک نگارا مالزی(Bank Negara Malaysia) ، مشورت کنند.

بنا بر گزارش Cointelegraph، وی روز دوشنبه اعلام کرد:

من به همه افراد یا سازمان هایی که خواستار ارائه ارزهای دیجیتال هستند، توصیه می کنم که ابتدا به بانک نگارای مالزی مراجعه کنند زیرا این بانک متصدی تصمیم گیری در مورد مکانیزم مالی است.

همچنین در ماه جاری، یکی از سیاستمداران مالزی توصیه کرده بود که تصویب طرح صدور ارز دیجیتال ملی، تا زمان تصویب و اجرایی شدن قوانین مربوطه، به تعویق بیفتد.

مالزی در سال جاری به دنبال تقویت زیرساخت های خود در زمینه صنعت بلاک چین بوده است، همچنین در ماه نوامبر نیز وزارت آموزش و پرورش این کشور اقدام به تاسیس یک سیستم تاییدیه مدارک دانشگاهی با استفاده از تکنولوژی بلاک چین کرده است.

(تصویب قوانین ارزهای دیجیتال در مالزی)

ارز مانیتور

منبع:cointelegraph

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *