قوانین ارزهای دیجیتال بحرین
اخبار ارز دیجیتال

تصویب قوانین ارزهای دیجیتال بحرین

تصویب قوانین ارزهای دیجیتال بحرین را در مسیر تبدیل شدن به قطب بیت‌کوین منطقه قرار می دهد.

بحرین کوچکترین کشور خاورمیانه در مسیر تبدیل شدن به قطب بزرگ بیت‌کوین است که این کار را با تسریع کردن تصویب قوانین ارزهای دیجیتال و مخصوصا بیت کوین آغاز کرد.

تصویب قوانین ارزهای دیجیتال بحرین

خالد حمد مدیراجرایی ارشد بانک مرکزی بحرین در این باره گفت:‌ معرفی قوانین مرتبط با بیت کوین در راستای توسعه قوانین جامع این کشور در زمینه اکوسیستم فین تک و برای حمایت از موقعیت بحرین به عنوان هاب پیشرو مالی در منطقه منا است.

به نقل از بیتکوینیست، بانک مرکزی بحرین (CBB) با تصویب قوانین ارزهای دیجیتال بحرین و قوانین مربوط به کسب‌و‌کارهای بیت‌کوین و فعالیت های مرتبط با دیگر ارزرمزها را منتشر کرد تا به نخستین کشور عربی در این زمینه تبدیل شود.

بحرین، به عنوان کوچکترین کشور خاورمیانه، با تصویب قوانین ارزهای دیجیتال بحرین به نخستین کشور در این منطقه تبدیل شده است که حمایت‌های رسمی دولت از این نوع دارایی‌های در حال ظهور را ایجاد کرده است.

قانون گذاری رمزارزها در بحرین

بر این اساس، بانک مرکزی بحرین با طرح قوانین بیت کوین، به نخستین کشور عربی تبدیل شد که این موضوع پرداخته است. قوانین جدید جنبه های مختلفی از رمزارزها، از جمله نظارت بر کسب و کارهای حوزه ارزرمز شامل شناخت مشتری، قوانین ضدپولشویی، کنترل سرمایه، صدور مجوز، مدیریت ریسک را شامل می شوند.

قوانین بانک مرکزی بحرین در مورد ارزهای دیجیتال

قوانین بانک مرکزی بحرین شامل انطباق و استانداردهای اجرایی برای مشاوران، متولیان و دیگر بازیگران عمده فضای ارزهای دیجیتال در این کشور است.

تبادلات ارزرمزها نیز از قوانین بانک مرکزی بحرین دورنمانده است که شامل قوانینی است که با هدف جلوگیری از دستکاری بازار و تضاد منافع تدوین شده است.

بحرین این گام های اساسی را با هدف تبدیل شدن به قطب اصلی بیت کوین در خاورمیانه برداشته است.

«خالد حمد» مدیراجرایی ارشد بانک مرکزی بحرین در این باره گفت:‌ معرفی قوانین مرتبط با بیت کوین در راستای توسعه قوانین جامع این کشور در زمینه اکوسیستم فین تک و برای حمایت از موقعیت بحرین به عنوان هاب پیشرو مالی در منطقه منا است.

بانک مرکزی بحرین، پیش از اعلام چارچوب های جدید ارزهای دیجیتال، سندباکس رگولاتوری را برای کسب و کارهای متمرکز در عرصه ارزرمزها معرفی کرده بود.

عملکرد این سندباکس رگولاتوری مکانی برای استارتاپ های حوزه بلاک چین و تبادلات ارز رمزی است که به آنها اجازه می دهد سرویس های خود را به یک طیف از مشتریان محدود ارائه کنند و همزمان تنظیم کننده قوانین موردنیاز را اصلاح کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *