اخبار ارز دیجیتال

تصمیم‌گیری درباره ETF بیت کوین

سقوط بازار ارزهای دیجیتال به دلیل به تعویق افتادن دوباره تصمیم‌گیری درباره ETF بیت کوین.

تصمیم‌گیری درباره ETF بیت کوین : کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) روز سه شنبه 7 آگوست اعلام کرد که به زمان بیشتری برای تصمیم گیری در مورد پروپوزال ETF بیت کوین VanEck-SolidX نیاز دارد و 30 سپتامبر 2018 را به عنوان مهلت جدید این بررسی اعلام نمود.

بعد از اعلام این خبر، هر واحد بیت کوین با کاهشی 5.29 درصدی نسبت به روز گذشته، با قیمت حدود 6.598 معامله می‌شود و به شکستن رکورد پایین‌ترین قیمت هفته ادامه می‌دهد.

همه ده ارز دیجیتال اول بازار تاکنون بین 4 تا 12 درصد با کاهش قیمت مواجه شده‌اند. آیوتا و ریپل به ترتیب با 8.52 و 11.46 درصد افت قیمت نسبت به روز گذشته، بیشترین کاهش قیمت را در این میان داشته‌اند. قیمت لایت کوین هم حدود 8.5 درصد کاهش قیمت را تجربه کرد.

تصمیم‌گیری درباره ETF بیت کوین به تعویق افتاد

کمیسیون SEC با انتشار بیانیه ای در وبسایت خود اعلام کرد که در تاریخ 20 ژوئن 2018 اکسچنج Cboe BZX از SEC خواسته است تا سهام بیت کوین SolidX را فهرست و معامله کند. این سهام‌ توسط VanEck SolidX Bitcoin Trust صادر شده است. پیشنهاد مذکور از جانب اکسچنج در تاریخ 2 جولای 2018 در ثبت اسناد فدرال منتشر شد.

SEC از زمان ثبت این پروپوزال مدت 45 روز را برای تصمیم گیری تعیین کرده بود. بسیاری در فضای کریپتو منتظر بودند که نتیجه این تصمیم گیری در تاریخ 16 آگوست 2018 مشخص شود. با این حال SEC تصمیم گرفت که این مهلت را تا 45 روز دیگر یعنی تا 30 سپتامبر 2018 تمدید کند، و گفته است که به زمان بیشتری نیاز دارد.

از نظر کمیسیون بهتر است تا دوره طولانی تری برای تصمیم گیری در مورد تغییر قانون پیشنهادی معین شود تا زمان کافی برای بررسی این پروپوزال داشته باشیم.

جیک چروینسکی یکی از وکلای آمریکایی در مورد بیانیه SEC این چنین گفت:

اتفاقی که انتظارش را داشتم. مهلت جدید روز یکشنبه 30 سپتامبر دقیقا 45 روز بعد از تاریخ 16 آگوست است. من تاریخ 1 اکتبر را پیش بینی می‌کردم و گمان می‌کردم SEC مهلت جدید را دوشنبه آینده اعلام خواهد کرد. من منتظر مهلت جدید دیگری تا 29 دسامبر هستم.

تصمیم‌گیری درباره ETF بیت کوین

زمان بندی برای تصمیم‌گیری درباره ETF بیت کوین

چروینسکی در 24 جولای در مورد فرایند SEC برای تصمیم گیری درمورد تغییر قانون پیشنهادی برای صندوق پوشش ریسک (ETF) جدید چنین مطالبی را توییت کرد:

زمانبندی فرایند تأیید صندوق ETF مطابق فرمول استاندارد زیر است:
صندوق ETF تغییر قانون پیشنهادی را در SEC ثبت می‌کند.
کمیسیون SEC بیانیه ای درمورد ثبت نام در ثبت اسناد فدرال و درخواست پیشنهادات ارائه می‌دهد.
کمیسیون SEC مدت ۴۵ روز برای پذیرش یا رد ETF زمان تعیین می‌کند.

کمیسیون SEC ملزم به تصمیم گیری در این 45 روز نمی‌باشد و می‌تواند مهلت را تا 3 بار به تعویق بیاندازد:

45 روز اگر مدت زیادتری برای تصمیم گیری لازم باشد.

90 روز برای ETF تا دلایل محکمه پسند برای عدم تایید بیاورد.

60 روز دیگر اگر مدت زیادتری برای تصمیم گیری لازم باشد.

این بدان معناست که مهلت واقعی برای تایید یا رد ETF توسط SEC ، دویست و چهل روز پس از ثبت آن در ثبت اسناد فدرال می‌باشد. (45+45+90+60)

با این وجود به دلیل ساز و‌ کار قانون، SEC نمی‌تواند یکباره 240 روز مهلت تعیین کند، بلکه هربار باید این مهلت را تمدید کند.

چروینسکی در روز 25 جولای 2018 مطالب دیگری در مورد مهلت SEC برای این ETF بیت کوین توییت کرد:

اگر مهارت های تقویم حقوقی من دقیق باشد. مراحل به اینگونه است:

پروپوزال ۲ جولای منتشر شد.
مهلت اول: ۱۶ آگوست (+۴۵ روز)
مهلت دوم: ۱ اکتبر (+۴۵ روز دیگر)
مهلت سوم: ۳۱ دسامبر (+۱۸۰ روز از زمان انتشار)

مهلت نهایی: ۴ مارس (+۶۰ روز)

در حال حاضر ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال در حال حاضر حدود 236.7 میلیارد دلار است که در 24 ساعت گذشته حدود 15 میلیارد دلار کاهش یافته است.

(تصمیم‌گیری درباره ETF بیت کوین)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *