بازار بیت کوین
اخبار ارز دیجیتال

تزریق سرمایه یک میلیارد دلاری برای صعودی کردن بازار بیت کوین

مایکل نووگراتز( Michael Novogratz )، سرمایه‌گذار سرشناس رمز ارزها به بلومبرگ گفت که نهادها و سازمان‌های بزرگ در حال ورود به بازار بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال هستند. براساس گزارشی که اخیرا در روزنامه فایننشنال تایمز منتشر شد، مدیراجرایی کنونی شرکت گلکسی دیجیتال کاملاً درست گفته بود.

این خبرنامه گزارش داد که، Elwood Asset Management نهادی که مدیریت سرمایه گذاری میلیاردر معروف«آلن هاوارد»، را بر عهده دارد، به دنبال سرمایه‌گذاری بر روی ارزهای دیجیتال به ارزش یک میلیارد دلار است.

بازی یک میلیارد دلاری بازار بیت کوین و ارزهای دیجیتال

Bin Ren مدیر اجرایی Elwood Asset Management در مصاحبه‌ای با فایننشیال تایمز گفت که شرکت او در حال کار روی پلتفرمی است که به سرمایه‌گذاران نهادی مختلف و کارآزموده اوراق بهادار رمز ارزی اختصاص می‌دهد. Bin Ren خاطرنشان کرد: هدف این است که اطمینان حاصل شود سرمایه‌گذاران نهادی سرمایه خود را در سرویس‌ها و صندوق‌های مشکوک از دست نمی‌دهند.

او گفت: از دست دادن دارایی‌های سنتی در دنیای واقعی کار سختی است. در دنیای دیجیتال، از دست دادن این دارایی‌ها بسیار آسان است – برای انتقال یک بیت کوین آن را به آدرسی اشتباه انتقال می‌دهید و برای همیشه آن را از دست خواهید داد.

این همه ماجرا نیست، بسیاری از صندوق‌های دارایی پوشش‌دهنده خسارات که در حال حاضر در بازار وجود دارند ممکن است مناسب سرمایه‌گذاری نهادی نباشند. فایننشیال تایمز به طور خاص به سه موضوع اشاره می‌کند: 1- صندوق‌های مستقر در بخش‌های حقوقی مشکوک با نظارت حداقلی مانند جزایر کایمن؛ 2- عدم وجود متولیان مناسب برای نظارت بر ارزهای رمزنگاری شده در این صندوق‌ها؛ 3- مدیران توسعه‌ نیافته که نمی‌توانند برای مشتری خود بازده پایدار و محکمی ایجاد کنند.

در حال حاضر Elwood در اقدامی ویژه صدها صندوق دارایی پوشش‌دهنده خسارت را محافظت می‌کند. این شرکت امیدوار است که به مشتریان خود اجازه دهد تا فاکتورهایی مانند ریسکی که آن‌ها آماده دریافت آن هستند، بازده موردنظرشان و شرایط نقدینگی که تقاضا دارند، همچنین اندازه‌گیری همبستگی با دیگر دارایی‌هایی خود را وارد کنند تا بتوانند بهترین سبد رمزنگاری ممکن را شرایط را تعیین کند.

هاوارد و مدیر او ظاهراً نسبت به عملکرد برخی صندوق‌های دارایی پوشش‌دهنده خسارات رمز ارزی در طول سال‌های اخیر واکنش نشان داده‌اند. همان‌طور که بنیان‌گذار Crypto Fund Research در ستونی در کوین‌دسک خاطرنشان کرد، صندوق‌های این صنعت طی چند سال گذشته به‌طور گسترده‌ای عملکرد بهتری نسبت به خود بیت کوین داشته‌اند. در حقیقت، از دسامبر 2016، سبد صندوق‌های رمز ارزی این شرکت تحقیقاتی مبلغ 1400 درصد سود کسب کرده است که این رقم از بیت کوین با 1000 درصد سبقت گرفته است.

بازار بیت کوین

عملکرد بهتر صندوق‌های رمز ارزی در حالی اتفاق می‌افتد که آلت کوین ها به‌طور قابل توجهی قدرت خود در مقابل بیت کوین را از دست داده اند و این نشان می‌دهد عملکرد این مدیران بسیار چشمگیر است.

همچنین Elwood ممکن است به دنبال تأمین نهادها با شیوه‌های جایگزین سرمایه‌گذاری در بخش کلان اقتصادی کنونی باشد. در حال حاضر، برخی از محبوب‌ترین کلاس‌های دارایی و شیوه‌های سرمایه‌گذاری کمتر از حد انتظار ظاهر شده‌اند.

پلتفرم جدید Elwood تنها نشانه این نیست که نهادها در حال غوطه‌ور شدن هستند. Bakkt، برای کسانی که آگاهی ندارند، قرار است والت بیت کوین و دیگر محصولات خود را در سه هفته آینده راه‌اندازی کند. به گفته Sam Doctor ، از مشاوران جهانی Fundstrat، حجم انبوهی از سازندگان بازار و تامین‌کنندگان نقدینگی گرفته تا تاجران و صندوق‌های دارایی پوشش‌دهنده خسارات آماده پذیرش محصولات Bakkt هستند.

طبق گفته Novogratz ، این جریانهای نهادی جدید باعث افزایش قیمت بیت کوین خواهد شد:

به گفته نووگراتز، هجوم این نهادهای جدید می‌تواند یک مزیت برای قیمت بیت کوین محسوب شود: من فروشنده نخواهم بود تا زمانی که به 14 هزار دلار برسیم. دفعه بعدی که به این سطح برسیم، ممکن است قیمت تا 20 هزار دلار افزایش پیدا کند. من انتظار ندارم این افزایش قیمت در چند هفته آینده رخ دهد، انتظار هم ندارم اواسط یا پایان سه ماهه چهارم سال اتفاق بیفتد؛ اما موج بعدی زمانی اتفاق می افتد که نهادها و دیگران وارد شوند و سپس خواهید دید که قیمت بیت کوین به 20 هزار دلار و بیشتر خواهد رسید.

منبع:blockonomi

Short link : https://arzmonitor.com/?p=5614

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *