تراکنش های غیر قابل ردیابی
اخبار ارز دیجیتال

تراکنش های غیر قابل ردیابی با PyrexCoin

تراکنش های غیر قابل ردیابی با PyrexCoin

تراکنش های غیر قابل ردیابی با PyrexCoin ،نسل جدید کوین وارد می‌شود.

یک استارت‌آپ به نام Pyrex ادعا می‌کند که نسل جدیدی از ارز رمزنگاری‌ شده (ارز دیجیتال) را ایجاد کرده است که تراکنش های غیر قابل ردیابی و معاملات غیرقابل پیگیری را ممکن می‌کند. اکوسیستم این نسل جدید، شامل سه روش جداگانه ولی قابل تعویض بلاک‌چین، همراه با بانک رمزنگاری مخصوص به خود و پلتفرم کلودماینینگ و مبادلات چند ارزه است.

تراکنش های غیر قابل ردیابی امن و خصوصی

نخستین روش پرداخت بلاک‌چین، پایرکس کوین (PyrexCoin) – (PYX) است که توسط یک شبکه‌ی تبادل پایاپای (P2P) غیرمتمرکزشده بدون هیچ‌گونه مدیریت یا صادرکننده‌ی عمده برای کنترل آن، راه‌اندازی شد. این شرکت اطمینان می‌دهد که این ارز دیجیتال، غیرقابل پیگیری، امن، ناشناس و بدون محدودیت است. یک شبکه‌ی پایاپای، تمام معاملات کاربران و فعالیت‌های مربوط را بر روی بلاک چین PyrexCoin برای تمام کاربران غیرقابل دسترسی می‌کند.

ناشناس بودن تمام عملیات‌ها توسط فناوری کریپتونوت (CryptoNote) امکان‌پذیر شده است که اجازه نمی‌دهد ردّی از پرداخت‌ها باقی بماند. همچنین امکان ویژه‌ی حریم خصوصی که بر پلتفرمی تحت عنوان RingCT اجرا می‌شود، پایرکس‌کوین را نسبت به آنالیز بلاک‌چین مقاوم می‌کند. این شرکت می‌گوید:حفظ حریم خصوصی برای تمام عملیات ها اجباری است ، در این صورت است که موثر است .ویژگی های ساخته شده در حریم خصوصی باعث می شود اکو سیستم پایرکس کوین قابلت تعویض و تمام سکه‌ها(کوین) ارزش برابر داشته باشند.

تراکنش های غیر قابل ردیابی

تمام معاملات را می‌توان از طریق این کیف پول های کاربرپسند انجام داد: کیف پول پایرکس‌کوین GUI که در 34 زبان ارائه شده، و یک کیف پول مخصوص تلفن همراه به نام پایرکس‌گیت (PyrexGate)، که یکی از امن‌ترین کیف پول‌های موبایلی به دلیل مکانیزم رمزنگاری مخصوص و دسترسی بایومتریک است. این کیف پول، یک ژنراتور یا تولیدکننده کد QR و اسکنر، NFC دارد و کیف‌پول‌های سخت‌افزاری نظیر Trezo و Ledger NANO را پشتیبانی می‌کند.

شرکت پایرکس تأکید دارد که «پایرکس کوین» یک پروژه‌ی با منبع باز (Open source) است و بنابراین کاربران این امکان را دارند که بر فرآیند توسعه‌ی ارزهای دیجیتال جدید تأثیر داشته باشد.

دومین روش پرداخت می‌تواند برای سرویس‌های موجود در درون پلتفرم پایرکس مورد استفاده قرار بگیرد. گلدن‌پایرکس (GPYX) یک رمز ابزاری ERC-20 برای پرداخت هزینه خدماتی نظیر هزینه های پایرکس‌بانک (PyrexBank)، محصولات بازاری، هزینه‌های مبادلات پایرکس (PyrexChange) و قراردادهای کلودماینینگ با یک نرخ تخفیف داده شده است. این شرکت 10 میلیون گلدن‌پایرکس صادر کرده و قصد دارد 7/77 درصد آن را به فروش برساند. برنامه‌ی این استارت‌آپ برای سرمایه‌ای که از فروش گلدن پایرکس به دست می‌آورد، این است که آن را به مصرف توسعه‌ی پایرکس‌بانک،‌ کسب لایسنس‌ها و مجوزهای لازم و پوشش هزینه‌های فهرست شده در مبادلات عمده برساند.

سایبربانک به عنوان یک مکانیزم سرمایه‌گذاری

پایرکس‌بانک، «نسل جدید بانک دیجیتال خصوصی» بر مبنای تکنولوژی مقیاس‌پذیر DAG یا Directed Acyclic Graphs توسعه یافته و خدمات بانکی سنتی و ابزار تکنولوژیکی برای مدیریت سرمایه‌های ارز رمزی ارائه می‌کند. کاربران پلتفرم می‌توانند در درون پایرکس‌بانک همزمان وام‌هایی را همراه با سود سپرده‌هایشان بر اساس قراردادهای هوشمند امتیازدهی اعتبار، دریافت و پرداخت کنند. حساب‌های بانکداری می‌توانند هم به صورت رمزارز و هم به شکل ارز فیات تعریف شوند.

این تیم، می‌گوید که استفاده از ارزهای دیجیتال عملیات‌ها را سریع‌تر و ارزان‌تر می‌کند، در حالی‌که ارزهای سنتی، عملاً پذیرش و اعتبار همه‌جانبه را تضمین می‌کند. یک حساب ترکیبی، به مشتریان امکان می‌دهد که به طور همزمان از مزایای هر دو نوع ارز بهره‌مند شوند.

تراکنش های غیر قابل ردیابی با پایرکس کوین

شرکت نامبرده تأکید دارد که معاملات در این شبکه کاملا امن بوده و کوچک‌ترین هزینه‌ای در بر نخواهند داشت. مشتریان پایرکس‌بانک همچنین می‌توانند از خدمات آن از قبیل تجارت و مدیریت نقدینگی برای پول نقد و دارایی‌های رمزنگاری‌شده استفاده کنند. به علاوه، پایرکس‌بانک، امکان ارائه‌ی طیف گسترده‌ای از خدمات شرکت‌های رمزنگاری را (مثل مشاوره برای کسب درآمد از طریق ارائه یک توکن امنیتی، یا برای طراحی رمز و یا مدیریت ریسک) فراهم می‌کند.

سومین روش پرداخت و در واقع یک رسانه برای همه‌ی عملیات‌های درون پایرکس‌بانک، یک سکه (کوین) مخصوص به نام PyrexBank Token یا PXB است که یک توکن امنیتی بر مبنای فناوری DAG بوده و به وسیله‌ی طلای فیزیکی پشتیبانی می‌شود. به علاوه، PXB به عنوان یک مکانیسم سرمایه‌گذاری برای پروژه‎های آغازشده در پلتفرم پایرکس در نظر گرفته شده‌اند. پروژه‌های متعدّدی می‌تواند توسط قراردادهای هوشمند رمز‌های PXB توسعه پیدا کنند.

قراردادهای کلودماینینگ و اکسچنج

این شرکت مدعی‌ است که هر سه معامله‌ی مربوط به دارایی‌های دیجیتال، توسط پروژه‌ای که در هسته‌ی اکوسیستم، PyrexChang یا پلتفرم تجارت ارز دیجیتال، قابل تبادل هستند، ارائه می‌شود؛ این مبادله، یک لایه غیرمتمرکز (وابسته به زنجیره) دارد. این پلتفرم همچنین دارای سیستم تطبیق سفارش بی‌نقص، پشتیبانی تجاری با فرکانس بالا، سیستم پشتیبانی بلیط برای ارائه خدمات با کیفیت بالا به مشتریان، و همچنین معاملات حاشیه‌ای و لحظه‌ای است. در طی چهار سال اول بعد از راه‌اندازی، کاربران می‌توانند هزینه‌های تبادل را کاهش دهند و شرکت‌کنندگان در فروش رمزها، تا پایان سال 2019 از پرداخت هزینه‌های کاربری معاف خواهند بود.

شرکت پایرکس، برای کاربرانی که می‌خواهند به این روند بپیوندند و استخراج بیت‌کوین یا آلت کوین ها را آغاز کنند، ابزار جایگزین خود pyrexcloud را ارائه می‌دهد. این شرکت بر این باور است که پلت فرم کلودماینینگ برای مبتدی‌ها به اندازه‌ی استخرا‌ج‌کنندگان بزرگ، مناسب خواهد بود. علاوه بر پایرکس‌کوین، قراردادهای کلودماینینگ بیت‌کوین، اتریوم، مونرو، لیت‌کوین و Zcach و تعدادی از آلت‌کوین‌هایی که به واسطه توسعه پلتفرم افزوده می‌شوند و بر مبنای اجاره Hashpower امکان‌پذیر قابل استفاده هستند. همچنین، قراردادها حائز ویژگی‌هایی هستند که می‌توانند معامله یا اهدا شوند.

با توجه به نقشه راه شرکت یادشده، راه‌اندازی سکوی مبادلات پایرکس برای سه ماهه اول ۲۰۱۹ همراه با پلتفرم کلودماینینگ انتشار و برنامه‌ریزی شده‌است. پس از آن این شرکت در حال برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی پایرکس‌بانک در سه ماهه سوّم سال 2019 است.

منبع:cointelegraph

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *