تراکنش های بیت کوین
اخبار ارز دیجیتال

ارسال تراکنش های بیت کوین از طریق فضا

شرکت‌ Blockstream که یک شرکت فناوری بلاک چین است روز دوشنبه اعلام کرد که خدمات ماهواره‌ای خود را به منطقه آسیا و اقیانوس آرام گسترش داده است. همچنین پشتیبانی از معاملات در شبکه لایتنینگ برای تراکنش های بیت کوین را نیز به قابلیت‌های خود افزوده است تا کاربران برای استفاده از خدمات این شرکت از راه‌حل مقیاس‌پذیری لایه دوم بیت کوین یعنی شبکه لایتنینگ استفاده کنند.

این شرکت برای اولین بار ماهواره Blockstream را در اوت سال2017 راه‌اندازی کرد که به کاربران بیت کوین اجازه انتقال بیت کوین را از طریق 
ماهواره‌های اجاره شده می‌داد . در ابتدا کاربران در آفریقا، اروپا و آمریکا قادر به استفاده از این سیستم بودند..

مدیرعامل بلاک‌استریم گفت نقطه هدف ما از این سرویس بر روی اشخاصی است که دسترسی‌شان به اینترنت محدود بوده و یا اینکه در دسترسی به بیت کوین مشکل دارند.

وی همچنین در گفتگو با کوین دسک گفت : در ماه های پس از را اندازی واکنش‌ها به این سرویس مثبت بوده است.

او درادامه گفت:توسعه‌دهندگان طرف سومی نیز وجود دارند که علاقه مند به ایجاد زیرساخت های محلی با استفاده از خدمات ماهواره ای شده اند.برای مثال، اتصال آن با شبکه‌های mesh برای تسهیل دسترسی به بیت کوین در بازارهای نوظهور از جمله این موارد است.

افزودن یک API (رابط کاربردی برنامه‌نویسی) که با شبکه لایتنینگ یکپارچه شود، ظاهراً پس از اظهار علاقه کاربران به فرستادن اطلاعات مرتبط با بیت کوین انجام شد.

مدیرعامل بلاک‌استریم می گوید:

لایتنینگ ازحفظ حریم خصوصی به دلیل استفاده از مسیریابی پیازی، شبکه‌بندی برون زنجیره‌ای و پشتیبانی بهتر از تراکنش‌های خُرد با هزینه کارمزد‌های کمتر، تراکنش سریعتر و مقیاس‌پذیرتر بهره می‌برد. این‌ها جزیی از مزایایی کاربردی برای APIها هستند که در بستر وب عموماً می‌توانند از آن استفاده کنند تا سرویس API داده ماهواره را کارآمد کرده و آن را با دیگر زیرساخت‌های مرتبط با بیت کوین اتصال دهند.

بلاک‌استریم به دلیل استفاده از فناوری گیرنده مجهول در ماهواره‌های بلاک‌استریم، قادر به اشتراک‌گذاری آمار کاربران در این باره نبود.

برای استفاده از این سرویس، کاربران به تجهزیات دریافت ماهواره ای و کامپیوتر و نرم‌افزارهای مخصوص این کار نیاز دارند.

گیرندگان می‌توانند تراکنش های بیت کوین را بدون اینکه ارائه‌دهندگان خدمات اینترنتی متوجه این تراکنش‌ها شوند، دریافت کنند.

(تراکنش های بیت کوین)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *