لیبرا کوین
اخبار ارز دیجیتال

تحلیل تام لی از لیبرا کوین و تاثیر آن بر قیمت بیت کوین

روز یک‌شنبه، قیمت بیت کوین پیش از اعلام مشخصات لیبرا کوین (Libra) از سوی فیس‌بوک، به ۹ هزار دلار رسید و از ابتدای سال ۲۰۱۹ تاکنون ۱۴۶ درصد رشد داشته است. اما به گفته‌ تام لی، تحلیلگر و مدیر اجرایی بنیاد فاندسترت، این تنها می تواند آغازگر روند افزایشی قیمت بیت کوین باشد.

تام لی می گوید: من فکر می‌کنم که بیت کوین به راحتی رکورد قیمت ۲۰ هزار دلاری خود را خواهد شکست و این قابلیت را دارد که از ۴۰ هزار دلار نیز عبور کند زیرا موارد استفاده‌ی این ارز دیجیتال افزایش پیدا خواهد کرد. ما اکنون در اعماق بازار صعودی هستیم و مردم در این خصوص بسیار ساکت هستند.

تام لی همچنین گفت که پس از شرکت در نشست هفته‌ی گذشته‌ی (CryptoCompare Digital Asset Summit) در لندن، احساس کرد که افراد بسیاری به رشد اخیر قیمت بیت کوین اعتقادی ندارند.

تام لی نوشت: بسیاری از افراد فعال در فضای رمزنگاری، در خصوص پایان یافتن زمستان ارزهای دیجیتال تردید داشتند. این افراد نسبت به نوسانات مداوم آلت کوین‌ها و عرضه اولیه سکه‌ها (ICO)، مشکلات جمع‌آوری سرمایه در بازار ارزهای دیجیتال، کاهش عمومی قیمت‌ها و دغدغه‌های ناشی از افت شدید قیمت ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۱۸، اظهار نگرانی کردند.

او در ادامه گفت: اما راه‌اندازی ارز دیجیتال لیبرا از سوی فیس‌بوک، به فضای ارزهای دیجیتال مشروعیت بخشیده و مسیرهای پیش روی بیت کوین را گسترده‌تر خواهد کرد. علاوه بر آن سبب می‌شود تا بیت کوین، درنهایت، به یک اندوخته‌ ارزی در حوزه‌ی ارزهای دیجیتال تبدیل شود.

بیانیه‌ فیس‌بوک کاملاً تائید می‌کند که روی پذیرش عمومی ارزهای دیجیتال در میان مردم، متمرکز شده است. از نظر من این کار، باور «من به بلاک چین اعتقاد دارم، نه بیت کوین» را از بین خواهد برد.

پروژه‌ی لیبرای فیس‌بوک به وضوح بازی ارز دیجیتال است. این در حالی است که هدف اصلی آن غیرمتمرکز کردن امور و ایده های مالی است.

تام لی در ادامه گفت: از نظر من، این پروژه، بیشتر روی ایجاد یک استیبل کوین و سیستم بانکداری جدید تمرکز دارد و تا حد زیادی مکمل بیت کوین خواهد بود. بنابراین من فکر می کنم این ارز دیجیتال، توسعه‌ چشمگیری برای بیت کوین به حساب می‌آید اما احتمالا برای ارزهای دیجیتال باثبات و هرکس که در تلاش برای ایجاد امور مالی غیرمتمرکز است، بد خواهد بود.

شرکت‌های مطرحی مانند غول خدمات پرداخت، ویزا و مسترکارت، و همچنین ارائه‌دهنده‌ی خدمات رزرو آنلاین Booking Holdings، از پروژه‌ی لیبرای فیس‌بوک حمایت می‌کنند.

به گفته‌ی لی، تمرکززدایی از امور مالی، احتمالا برای ارائه‌دهندگان خدمات پرداختی، خیلی خوب اما برای بانک‌هایی با ساختار سنتی، یک چالش خواهد بود. لی اظهار داشت:

در نظر داشته باشید که درآمد سالانه‌ی فیس‌بوک به ازای هر کاربر، ۵۰ دلار است. این میزان احتمالاً کمی زیاد به نظر می‌رسد اما یک بانک متوسط، در ازای هر مشتری، نزدیک به هزار دلار درآمد خواهد داشت. بنابراین، اگر فیس‌بوک خدمات بانکداری خود را آغاز کند، ۲۰ برابر کمتر از بانک هزینه دریافت خواهد کرد. پس مشخص است که چرا بانک‌ها نسبت به عملی شدن این کار اشتیاقی از خود نشان نمی‌دهند.

ارز دیجیتال پایدار فیسبوک ،پروژه استیبل کوین فیسبوک به صنعت ارزهای دیجیتال کمک می کند یا به ان صدمه می زند؟

برنامه های فیسبوک برای ارائه ارز دیجیتال فیسبوک در نمیه اول 2019

منبع:cnbc

Short link : https://arzmonitor.com/?p=5030

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *