بلومبرگ
اخبار ارز دیجیتال

تحلیلگران بلومبرگ معتقدند ارزش بازار بیت کوین در سال 2021 به 1 تریلیون دلار می رسد

بلومبرگ گزارشی منتشر کرد که نشان می دهد بیت کوین در سال آینده می تواند به 50 هزار دلار برسد.

Bitcoin price

این نشریه گزارش ماه دسامبر 2020 (آذر 99) خود را منتشر کرده است و در آن تحلیلگران متذکر شده اند که ارزش ارز دیجیتال برتر بازار در سال آینده به 50 هزار دلار خواهد رسید.

بازار گاوی بیت کوین در سال پیش رو

امروز قیمت بیت کوین در محدوده 19000 در نوسان بود. با توجه به این رقم، قیمت 50000 دلار مورد نظر تحلیلگران، رشد 163 درصدی این ارز را می طلبد.

در این گزارش اینگونه استدلال شده است که بیت کوین در سطح 10000 دلار با یک حمایت بسیار مهم روبرو شده است که از سال 2017 تاکنون یک مقاومت کلیدی به شمار می رفت. این ارز پیش از سقوط بازار ناشی از  پاندمی کرونا، در ماه فوریه (بهمن 98) یک بار دیگر رکوردی پنج رقمی را ثبت کرده بود. در اواخر ماه جولای (تیر) این ارز از مرز 10000 دلار عبور کرد و از آن زمان تقریباً دوبرابر شده است.

بلومبرگ خاطر نشان کرده است که سال 2020 دورانی کلیدی برای تکامل جریان اصلی بیت کوین بوده است. چندین کمپانی اقداماتی انجام داده اند که حاکی از استقبال گرم آنها از بیت کوین است. در این بین می توان به پی پال و مایکرواستراتژی اشاره کرد. گزارش خبر خرید دوباره کمپانی مایکرواستراتژی (Microstrategy) به طور گسترده در رسانه ها منعکس شده و این امر مسلماً محرکی برای سایر شرکت ها و افراد ثروتمند خواهد بود تا از این روش پیروی کنند.

در گزارش بلومبرگ پیش بینی شده است که 50000 دلار به عنوان یک مقاومت هدف برای این ارز عمل خواهد کرد. این قیمت، ارزش بازار برجسته ترین رمزارز جهان را به حدود 1 تریلیون دلار خواهد رساند.

این تیم خاطرنشان كرد كه كاهش عرضه بیت کوین و “اقتصاد كلان مطلوب” احتمالاً ازجمله عوامل اصلی افزایش قیمت آن هستند. در حال حاضر، روزانه فقط 900 بیت کوین ضرب می شود، در حالی که در سال 2017 این رقم برابر 1800 بیت کوین است. آخرین هاوینگ بیت کوین روز 11 می (22 اردیبهشت) رخ داد و به موجب آن، پاداش ماینرها با هدف حفظ امنیت شبکه کاهش یافت.

از دیگر نکات برجسته اشاره شده در این گزارش، کاهش نوسانات بیت کوین طی چند سال گذشته و شباهت آن به طلا بود. در حال حاضر، ارزش بازار طلا چیزی حدود 9 تریلیون دلار است که حدوداً 18 برابر بیت کوین می باشد.

Short link : https://arzmonitor.com/?p=6836

منبع:cryptobriefing

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *