تتر
اخبار ارز دیجیتال

تتر می گوید ممکن است ارز دیجیتال باثبات USDT تنها با ارز فیات پشتیبانی نشود

تتر (Tether) در وب‌سایت خود بعد از بروزرسانی نوشت که احتمال دارد ارز دیجیتال باثبات USDT وابسته به دلار خود را 100درصد با دلار پشتیبانی نکند.

در این متن آمده است درحالی که این ارز دیجیتال باثبات به طور کامل پشتیبانی می شود، ممکن است در برخی اوقات ذخایر آن شامل دیگر دارایی‌ها شود.

این وب‌سایت می نویسد:

هر تتر، همیشه به طور ۱۰۰ درصد با ذخایرمان پشتیبانی می شود که شامل ارز سنتی و معادل‌های نقدی (cash equivalents) می‌شود. گاهی اوقات این پشتیبانی ممکن است شامل دیگر دارایی‌ها و مطالبات وام‌های تتر داده‌شده به اشخاص ثالث که احتمال دارد شامل موجودیت‌های وابسته (در مجموع، ذخایر) نیز باشد، شود.

با این حال، تتر، همان طور که در آرشیو اینترنتی اواسط ماه فوریه نیز دیده می‌شود، اذعان داشت که از این ارز، به طور کامل با ارز فیات پشتیبانی خواهد شده است:

هر تتر، همیشه به نسبت ۱ به ۱، با ارز سنتی موجود در ذخایرمان پشتیبانی خواهد شد. بنابراین هر USDT همواره معادل ۱ دلار آمریکا خواهد بود.

تتر در محدوده سؤالاتی مانند اینکه که آیا ذخایر کافی و در گردش برای پشتیبانی از USDT خود به ارزش ۱.۹ میلیارد، دارد یا خیر، بوده است، هرچند یک گزارش نشان می دهد که این پشتیبانی حداقل طی زمان های خاصی انجام شده است.

تتر بی‌ثبات تر از همیشه

در دسامبر سال گذشته، بلومبرگ نیز گزارش داد که اظهارات تتر نشان می دهد حداقل بیش از ۴ ماه غیر متوالی، دلار کافی برای پشتیبانی از توکن‌های USDT در بازار، در حساب بانکی این شرکت وجود داشته است.

بسیاری از بحث‌های ایجادشده پیرامون این شرکت از این واقعیت ناشی می شود که تتر، هیچ‌گاه یک حسابرسی مستقل و کامل از وثیقه‌ی دلاری خود ارائه نمی دهد. با این حال، در ماه نوامبر، این شرکت، نامه‌ای را از بانک دلتک (Deltec) واقع در کشور باهاما، برای اثبات ذخایر موجود خود منتشر ساخت.

معرفی شریک بانکی تتر در باهاما

تتر و شرکت همکار آن، صرافی ارز دیجیتال بیت‌فینکس (Bitfinex)، در دسامبر ۲۰۱۷ از سوی کمیسیون معاملاتی معاملات آتی کالای ایالات‌متحده (CFTC) احضاریه دریافت کردند، هرچند که در آن زمان دلیل این موضوع مطرح نشد. این دو شرکت همچنین به دست‌کاری قیمت بیت کوین با استفاده از USDT از سوی محققان متهم شدند.

منبع:coindesk

Short link : https://arzmonitor.com/?p=4520

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *