تاثیرات اجلاس G20 بر ارزهای دیجیتال
اخبار ارز دیجیتال

تاثیرات اجلاس G20 بر ارزهای دیجیتال

بررسی تاثیرات اجلاس G20 بر ارزهای دیجیتال

بررسی تاثیرات اجلاس G20 (») بر ارزهای دیجیتال: FSB روز دوشنبه پیش از برگزاری نشست بوینس آیرس در روزهای 21 و 22 جولای، چارچوب استانداردهای خود را به وزیران اقتصاد و نمایندگان بانک مرکزی کشورهای عضو G20 اعلام کرد.

FSB هیئتی بین المللی است که بر سیستم مالی جهانی نظارت می‌کند. این هیئت در حال وضع قوانین برای نشست G20 می‌باشد و چارچوب جدیدی برای نظارت بر دارایی‌های رمزنگاری شده ارائه داده است،قبلا نیز FSB به این نکته اشاره کرده بود که ارزهای دیجیتال هیچ خطری برای اقتصاد جهانی ندارند.

این چارچوب با همکاری کمیسیون پرداخت ها و زیرساخت های بازار (CPMI) به وجود آمده است. CPMI کمیسیون متشکل از نمایندگان بانک مرکزی کشورهای G10 می‌باشد. این کمیسیون معیارهایی را ارائه می‌دهد که FSB از آنها برای نظارت در بازار دارایی دیجیتال استفاده خواهد کرد. در بخشی از این چارچوب آمده است:

هدف این چارچوب، شناسایی هر نگرانی در مورد ثبات مالی می‌باشد. بنابراین این چارچوب شامل معیارهای ریسک می‌شود و با استفاده از اطلاعات و منابع موجود، خطرات پیش رو را مشخص می‌کند.

گروه ده یا جی-ده (Group of Ten یا G-10) مشتمل از اعضای صندوق بین‌المللی پول (بلژیک، کانادا، فرانسه، ایتالیا، ژاپن، هلند، بریتانیا و ایالات متحده آمریکا) و بانک مرکزی دو کشور آلمان و سوئد است و در سال 1962 بنا نهاده شد، که این کشورها قبول کردند تا منابع صندوق بین‌المللی پول را تامین کنند.

تاثیرات اجلاس G20 بر ارزهای دیجیتال

تاثیرات اجلاس G20 بر ارزهای دیجیتال

بانک پرداخت‌های بین‌المللی، کمیسیون اروپا، صندوق بین‌المللی پول و سازمان همکاری اقتصادی و توسعه به طور رسمی بر روی جی-ده نظارت دارند.

FSB این نکته را متذکر شد که برای حمایت از سرمایه گذار، مصرف کننده و همچنین یکپارچگی بازار باید خطرها شناسایی و کم شوند تا ثبات مالی ایجاد شود. مارک کارنی، نماینده بانک مرکزی انگلیس و رییس نشست G20 افزود:

FSB باور دارد دارایی کریپتو خطر جدی برای ثبات مالی جهانی به وجود نمی‌آورد، اما باید نظارت هوشمندانه بر روی سرعت توسعه این بازار به وجود بیاید.

یکی دیگر از سازمان های نظارتی بر ارزهای دیجیتال سازمان بین المللی کمیسیون بورس اوراق بهادار (IOSCO) است که یک سیستم مشاوره برای عرضه اولیه پول (ICO Consultation Network) را راه اندازی کرده است تا احتمالات و نگرانی ها را  برای جذب سرمایه در ICO ها بررسی کند. این نهاد در حال توسعه یک چارچوب حمایتی برای کمک به اعضای بین المللی می‌باشد تا درک بهتری از تاثیر ICO های داخلی و بین المللی به سرمایه گذاران محلی ارائه دهد.

بررسی تاثیرات اجلاس G20 بر ارزهای دیجیتال

یکی دیگر از تلاش های قابل توجه، کمیته نظارت بانکداری (BCBS) می‌باشد. این کمیته توسط نمایندگان بانک مرکزی G10 تشکیل شده است و تاثیرات مستقیم و غیر مستقیم ارزهای دیجیتال بر بانک ها و هم چنین موضع آن ها نسبت به دارایی های کریپتو را مورد مطالعه قرار می‌دهد.

گروه ویژه اقدام مالی (FATF) نیز سعی دارد تا گزارش جداگانه‌ای از پولشویی و خطرات تامین مالی تروریستی مرتبط با ارز دیجیتال را به اعضای G20 ارائه دهد.

تاثیرات اجلاس G20 بر ارزهای دیجیتال

گروه G20 در یک نامه به وزیران اقتصادی و نمایندگان بانک مرکزی کشورهای عضو G20 اعلام کرد دارایی های کریپتو تهدیدی برای سیستم مالی جهانی ندارند. وی افزود به مرور و با کاربردی شدن ارزهای دیجیتال به عنوان ابزار پرداخت در جوامع، ارزیابی اولیه می تواند تغییر کند.

(بررسی تاثیرات اجلاس G20 بر ارزهای دیجیتال)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *