تأسیسات استخراج شرکت بیت ماین در آمریکا bitmain
اخبار ارز دیجیتال

تأسیسات استخراج شرکت بیت ماین در آمریکا

تأسیسات استخراج شرکت بیت ماین این بار در آمریکا ( bitmain )

بیت ماین

این شرکت چینی عظیم در عرصه ماینینگ ارزهای دیجیتال حالا به دنبال گسترش فعالیت‌های خود در آمریکاست. bitmain ، که یکی از بزرگ‌ترین و قدرتمندترین شرکت‌های تولید کننده دستگاه های استخراج ارزهای دیجیتالی است در حال حاضر در چین مستقر است ، این شرکت به دنبال اجاره زمین به منظور احداث تأسیسات استخراج در ایالت واشنگتن آمریکاست.

Ant Creek مجری تأسیسات استخراج شرکت بیت ماین در آمریکا

برای اینکار بیت ماین از یکی از شرکت های وابسته خود به نام Ant Creek استفاده میکند.به این صورت که آنت کریک اقدام به اجاره 4 هکتار زمین خواهد کرد و پس از یک سال نیز می تواند زمین ها را خریداری کند.

بیت ماین

بیت ماین هنوز، به‌صورت رسمی انت کریک را به‌عنوان یکی از شرکت‌های زیر مجموعه خود اعلام نکرده است . اما با مشاهده اطلاعات ثبت شده شرکت، می‌توان دید که ژیهان وو ، که در حال حاضر مدیر عامل بیت ماین است به عنوان مدیر اصلی انت کریک نیز مشغول به کار است.

اگر چه Ant Creek هنوز موافقت خود را با تمامی بندهای قرارداد اعلام نکرده، اما یکی از خبرگزاری‌های محلی اعلام کرده که در صورت توافق اجاره ماهیانه‌ی این املاک چیزی در حدود ۴٫۷ هزار دلار خواهد بود.

بیت ماین

واکنش ساکنین منطقه نسبت به ایجاد تأسیسات استخراج شرکت بیت ماین در آمریکا

ساکنین منطقه مورد نظر نیز در برابر این کار اعتراض خود را بارها بیان کرده اند. از نگرانی‌های اصلی آنها می‌توان به مصرف برق بالا برای این شرکت اشاره کرد. به عقیده این افراد، ساخت این پایگاه می‌تواند باعث کاهش جریان برق در این بخش شود.(این منطقه داری یکی از ارزانترین قیمت های برق مصرفی است) همچنین آنها بیان میکنند که جدا از اینکه این شرکت مقدار زیادی از توان الکتریسیته این شهر را خواهد گرفت هیچ شغلی جدیدی ایجاد نمیکند و در نتیجه به اقتصاد منطقه نیز کمکی نمی کند.

شرکت‌هایی که در زمینه استخراج ارزهای دیجیتال فعالیت می‌کنند، همیشه به دنبال مکان ها و یا ابزاری هستند که بتوانند هزینه‌های موجود را کاهش دهند. پیدا کردن مناطقی که در آن هزینه برق مصرفی پایین است، یکی از این راهکارها بوده که در بیشتر اوقات با مقاومت افراد محلی مواجه شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *