بیت کوین
اخبار ارز دیجیتال

بیت کوین ۸ برابر قویتر از زمانی که ۲۰,۰۰۰ دلار بود

بیت کوین در حال حاضر در بیشترین سطح امنیتی خود قرار دارد. این اتفاق پس‌ازآن صورت گرفت که بیت کوین توانست رکورد نرخ هش پیشین خود را بشکند و آن را به بالاترین میزان برساند.

داده ها نشان می دهد که نرخ هش کلی شبکه بیت کوین در۲۰ جولای به بیشترین حد خود یعنی ۷۶ میلیون تراهش بر ثانیه (TH/s) رسیده است.

بیت کوین

نرخ هش بیت کوین به‌عنوان یکی از اصلی ترین معیارها در ارتباط با امنیت شبکه بیت کوین تبدیل‌شده است، نرخ هش شبکه بیت کوین طی ماه‌ها و هفته های گذشته توانسته است رکوردهای بسیاری را جابجا کند. اخیرا بیتکوین با رسیدن به رکورد ۶۵ میلیون ترا هش بر ثانیه در ۲۱ جولای (۳۰ تیر) و ۷۰ میلیون ترا هش بر ثانیه در ۲۰ جولای (۲۹ تیر) بار دیگر توانسته بود رکوردهای نرخ هش شبکه را جابجا کند.

طبق نمودارها پس از رسیدن به میزان ۷۶ میلیون ترا هش بر ثانیه، این میزان کاهش یافت. روز یکشنبه، این میزان در رقم ۶۷.۱ میلیون تراهش بر ثانیه ثبت شد، این نرخ به طور مرتب در نوسان است اما می توان دید که روند کلی روه به بالاست. در حال حاضر قدرت پردازش بیتکوین نسبت به قیمت ۲۰ هزار دلاری‌اش در اواخر سال ۲۰۱۷، هشت برابر بیشتر شده است.

با این وجود دو هفته گذشته بیتکوین از پس از ثبت قیمت۱۳,۸۰۰ دلار، تا امروز در یک روند ریزشی قرار داشته است.

فشارهای مراجع قانون‌گذاری را می توان از جمله عواملی دانست که باعث سقوط بیت کوین به قیمت ۹,۱۲۰ دلار شده است؛ اما این محدودیت‌ها نتوانسته مانع از عملکرد شبکه شود. علیرغم تغییرات مداوم در قیمت و حجم معاملات، اما کارمزد تراکنش‌های بیتکوین همچنان پایین است.

پس از اتمام روند صعودی بازار بیتکوین در دسامبر سال ۲۰۱۸، فعالیت‌های استخراج نیز رو به کاهش رفت ولی اکنون و با نزدیک شدن به نصف شدن پاداش تکمیل بلاک، شاهد افزایش چنین فعالیت‌هایی هستیم. ماه می سال ۲۰۲۰، پاداش تکمیل بلاک‌های بیتکوین نصف خواهد شد و پاداش تأیید هر بلاک تراکنش از ۱۲.۵ بیتکوین به رقم ۶.۲۵ بیت کوین کاهش خواهد یافت.

با افزایش قدرت پردازشی شبکه، سختی استخراج نیز به بالاترین مقدار خود رسیده است.

مقاله های مرتبط:

هش ریت بیت کوین به بالاترین میزان خود رسیده است

فعالیت‌های شبکه بیتکوین بیشتر از همیشه

منبع:cointelegraph

Short link : https://arzmonitor.com/?p=5135

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *