بیت کوین
اخبار ارز دیجیتال

بیت کوین یک انقلاب در برابر ارزهای سنتی است

مکس کایزر (Max Keiser) میزبان برنامه RT گفت بیت کوین ارزهای سنتی و طلا را شکست می‌دهد زیرا نیاز به تسویه حساب ندارد.

کایزر در تاریخ ۷ نوامبر گزارش داد سایر معاملات به زمان تسویه حساب نیاز دارند اما این موضوع برای بیت کوین (Bitcoin) صدق نمی کند.

کایزر: بیت کوین دارای ویژگی خود تسویه کنندگی است

دلیل این امر آن است که در بیت کوین، تراکنش و تسویه حساب از یکدیگر غیرقابل تفکیک می‌باشند. جا به جایی بیت کوین بین کیف پول ها به معنای به روزرسانی دفترکل است که با تایید تراکنش ها توسط ماینرها، تسویه حساب نیز به طور همزمان انجام می‌شود. کارمزد بسیار زیادی در ارز و طلا وجود دارد. اما بیت کوین قابلیت خود تسویه کنندگی دارد یعنی آنکه تسویه حساب در خود تراکنش وجود دارد. هنگامی که تراکنش انجام می‌شود، تسویه حساب نیز صورت می‌گیرد.

این درحالی است که دولت ها با ایجاد نسخه های دیجیتال ارزهای ملی به پشتیبانی خود از ارزهای سنتی ادامه می‌دهند.

به نظر می رسد چین اولین کشوری است که یوان دیجیتال صادر می کند ، در حالی که سایر بانک های مرکزی مانند بانک مرکزی اروپا (ECB) در حال بررسی این امکان هستند.

اگرچه تراکنش های دیجیتال باعث کاهش هزینه ها و زمان تسویه حساب می‌شود، اما رابطه این ارزها با سیستم های مالی سنتی سرانجام باعث می‌شود که ارزهای دیجیتال به ابزار سیاسی تبدیل شوند و همانند سایر نقص های متمرکزسازی در معرض سانسور قرار گیرند، به طوری که Max Keiser به “استفاده تسلیحاتی” از دلار برای اعمال تحریم ها اشاره می کند.

نماینده کنگره مخالف بیت کوین، ارزهای دیجیتال را به درستی درک نمی‌کند

در همین حال کایزر به انتقاد از برد شرمن (Brad Sherman) عضو کنگره آمریکا پرداخت. شرمن یکی از منتقدین و مخالفان بیت کوین است که به دنبال ممنوعیت فعالیت های ارزهای دیجیتال است.

او در اینباره گفت:

برد شرمن با یک چاقو به جنگ مسلحانه می رود و درک درستی از جوانب مختلف این جنگ ندارد.

سایر دولت ها که به دنبال کاهش برتری دلار می‌باشند باید دسترسی خود به بیت کوین را امکان پذیر سازند و آن را به بخشی از ذخایر خود تبدیل کنند. شایعات مختلفی وجود دارد که روسیه در واکنش به تحریم های بین المللی در حال خرید مقدار بسیار زیادی بیت کوین است.

منبع:cointelegraph

Short link : https://arzmonitor.com/?p=5855

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *