سهام
اخبار ارز دیجیتال

بیت کوین یا سهام ؟ کدامیک بازده بیشتری برای ۵ سال آینده دارد؟

James Todaro ، مدیرعامل بلاک‌تاون (Blocktown)، به‌تازگی پرداخت بهره ۵ ساله بیت‌کوین شرکت Blockfi را با بازده اسناد خزانه‌داری آمریکا و سهام S&P 500 در همان دوره مقایسه کرده‌است.

نرخ بازده سرمایه در کریپتو

James Todaro با برجسته‌کردن بازده ۱۰۰۰۰ دلاری با نرخ ۵.۱% در یک سرمایه‌گذاری ۵ ساله بیت‌کوینی در شرکت بلاکفی موجی را در توییتر به راه انداخت. بلاکفی یک استارتاپ نوپای پیشرو در حوزه اعطای وام‌های رمزارزی در ایالات متحده است که صورت‌های مختلفی از انواع سپرده‌گذاری در حوزه رمزارز را ارائه میدهد.

بلاکفی از یک مدل نوآورانه وام با بهره‌گیری از بخشی از سپرده در قالب ارزهای رمزپایه استفاده میکند تا وام کوتاه مدت در اختیار وام گیرندگان برای معاملات کوتاه مدت دیجیتالی در صرافی‌های رمزارز قرار دهد. آنها از یک الگوریتم برای ایجاد سود در سپرده‌ها با ساختار وام با حداقل ریسک استفاده می‌کنند.

طبق تحلیل تودارو ، بازده بیت‌کوین از بازده سهام S&P 500 و اوراق خزانه‌داری ایالات متحده از لحاظ ظاهری بهتر عمل کرد. اگرشما ۱۰۰۰۰ دلار در یک حساب پس انداز بیتکوینی ۵ ساله بلندمدت استارتاپ بلاکفی سرمایه‌گذاری کنید، احیاناً میتوانید پس از ۵ سال ۱۲۲۳۸۰ دلار سود در مقایسه با ۶۱۶۶ دلار مشارکت در سهام S&P 500 و فقط ۷۲۵ دلار دراوراق خزانه‌داری بهره‌مند شوید. این خوراک مهمی برای سرمایه‌گذاران کریپتو است که به‌دنبال بازده کم خطر هستند.

پیش‌بینی شکل‌گیری بانک‌های بیت‌کوین محور

هال فینی، به‌عنوان اولین کسی که شخص ساتوشی ناکاموتو برای وی بیت‌کوین ارسال کرده بود، در سال ۲۰۱۰ شکل‌گیری بانک‌های بیت کوین محور را پیش‌بینی کرده بود.

فینی حتی حضور آلتکوین‌ها را نیز پیش بینی کرد. دیدگاه وی بیشتر به شکل‌گیری ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CDBC) نزدیک بود. فینی معتقد بود:

“در واقع دلیل بسیار خوبی برای پبدایش بانک‌های حامی بیت‌کوین وجود دارد که ارز نقدی دیجیتالی خود را صادر می‌کنند که بواسطه بیت‌کوین قابل بازپرداخت است. بیت‌کوین به‌خودی خود باتوجه به مشکلات مقیاس پذیری از عهده تمام تراکنش‌های مالی در جهان بدلیل محدودیت بلاک بر نمی‌آید. لذا باید سطح ثانویه سیستم‌های پرداخت وجود داشته باشد که وزن کمتری داشته و کارآمدتر باشد. به همین ترتیب، زمان لازم برای انجام معاملات بیت‌کوین برای خریدهای با ارزش متوسط و بزرگ غیر عملی خواهد بود.

بانک‌های بیت‌کوین محور این مشکلات را حل خواهند کرد. آن‌ها می‌توانند مانند بانک‌ها پیش از ملی سازی ارز کار کنند. بانک‌های مختلف می‌توانند سیاست‌های متفاوتی داشته باشند، همانگونه که پیش از این هم برخی تهاجمی‌تر، برخی محافظه‌کارتر بوده‌اند. برخی از آن‌ها ممکن است سپرده کمی داشته باشند درحالی‌که برخی دیگر ممکن است ۱۰۰ درصد از پشتیبانی بیت‌کوین برخوردار باشند. نرخ سود ممکن است متفاوت باشد.”

دیدگاه فینی برای بانک‌های رمزپایه حتی در نظر گرفتن پیشرفت‌های انجام‌شده در مقیاس بندی که پروژه‌های رمزنگاری در دهه گذشته ایجاد شده‌اند را مورد توجه قرار نداد. استارتاپ هایی مانند بلاکفی، شبکه سلسیوس و … ممکن است اولین تلاش برای دستیابی به دیدگاه پیش‌گویی فینی باشند. بیتکوین و سایر دارایی‌های در کلاس کریپتوی با بهره می‌تواند روند رمزنگاری بزرگ بعدی باشد.

Short link : https://arzmonitor.com/?p=6261

منبع:bitcoinist

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *