طراحی برتر
اخبار ارز دیجیتال

بیت کوین در لیست 100 طراحی برتر جهان

طبق اعلام مجله‌ی تجاری چند ملیتی فرچون(Fortune)، رمزارز بیت کوین یک محصول مدرن با بهترین طراحی ممکن است و جزو 100 طراحی برتر جهان به شمارمی آید. این مجله‌ی بین‌المللی برای ایجاد یک نظرسنجی در رابطه با یکصد طراحی برتر جهان در بین محصولات موجود، با موسسه‌ی فناوری ایلینویز همکاری کرده است. نتیجه‌ی این همکاری، گردهمایی تعدادی از فرهیختگان، تاثیرگذاران، طراحان فری‌لنسر و شرکت‌های طراحی محصول بود.

این تیم با بررسی محصولات شناخته شده و کاربردی دنیای مدرن، به این نتیجه رسید که رمزارز بیت کوین نیز در کنار محصولات دیگری همچون گوشی‌های هوشمند آیفون، رایانه‌های مکینتاش و موتور جستجوی گوگل قرار می‌گیرد. گرچه بیت کوین در لیست محصولات فوق نتوانسته از جایگاه بالایی برخوردار باشد، اما رتبه‌ی ۹۰ در لیست «برترین طراحی در بین محصولات مدرن» را به خود اختصاص داده است.

نظر بنیانگذار یک شرکت طراحی بین‌المللی

دیوید کِلی(David Kelley) بنیانگذار شرکت طراحی آیدئو(IDEO) در رابطه با بیت کوین می گوید:

بیت کوین اختراع نشده است، بلکه به گونه‌ای طراحی شده که طیف گسترده‌ای از سهام‌داران، توسعه‌دهندگان، سرمایه‌گذاران، کسب و کار‌ها، ماینرها و افراد مختلف به تصویب و پذیرش این ارز دیجیتال جدید تمایل پیدا کنند؛ ارز دیجیتالی که بدون حضور یک صادرکننده‌ی مرکزی یا مرجع دولتی کار می‌کند.

وی در ادامه‌ی صحبت‌های خود خاطرنشان کرد که «درست پس از گذشت ۱۰ سال از انتشار این ارز جدید، مجموع سرمایه‌ی در حال گردش آن نزدیک به ۲۰۰ میلیارد دلار شده است، این درحالیست که امروز توسط میلیون‌ها نفر در سراسر جهان از آن استفاده می‌شود».

آقای کِلی در ادامه‌ی صحبت‌های خود افزود «من فکر نمی‌کنم که هیچ محصولی در تاریخ تمدن جهان توانسته با این سرعت به اثربخشی و کارآمدی رسیده باشد».

Short link : https://arzmonitor.com/?p=6357

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *