بیت کوین
اخبار ارز دیجیتال

بیت کوین در راه تبدیل شدن به بهترین دارایی جهان از نفت عبور کرد

به نظر می‌رسد افزایش قیمت بیت کوین که آن را در اوایل امسال تجربه کرده است، تنها یک نقطه‌ی شروع برای پیشرفت قابل ملاحظه‌ی این دارایی است.برای اولین بار درچند ماه گذشته بیت‌کوین توانست با موفقیت به سطح قیمت 5 هزار دلار رسید و همچنان به صورت چشمگیر و پیوسته در مسیر سبز قرار دارد.

بیت کوین چیست

Charlie Bilello تحلیل‌گر و سرمایه‌گذار در حوزه‌ی ارزهای دیجیتال با انتشار یک پست توییتری نشان داده است که بیت‌کوین توانسته است با پشت سر گذاشتن نفت، خود را به عنوان بهترین دارایی، از لحاظ عملکرد و میزان افزایش قیمت در  بازار ۲۰۱۹ جهان معرفی کند. طبق گفته Charlie Bilello ارزش نفت در سال جاری ۳۸ درصد افزایش داشته است، در حالی که ارزش رمزارز بیت‌کوین ۳۹ درصد افزایش یافته و بیت کوین توانسته به دارایی برتر بازار‌های جهانی تبدیل شود.

بیت کوین

با توجه به این لیست از تمام ۱۵ مورد، ۱۴ مورد اول نرخ‌های متفاوت و مثبتی را اعلام می‌کند که تا حدی این فرضیه را مطرح می کند که بازار جهانی در وضعیت مناسبی است. تنها موردی که پیشرفت زیادی نداشته طلا است که تنها ۱ درصد افزایش قیمت در آن دیده می‌شود.

با وجود اینکه تفاوت بین درصد رشد بیت کوین و نفت فقط یک درصد است، نشان از این دارد که بیت‌کوین در مسیر درستی است و ممکن است در آینده‌ی نزدیک به طور قابل توجهی بهتر عمل کند.

تاثیر بر روی بازار ارزهای رمزنگاری شده

هر بار که قیمت بیت‌ کوین به مقدار کمی بالا می‌رود، اثر آن بر روی بازار ارزهای دیجیتال رمزنگاری شده کاملا قابل تشخیص است. در حال حاضر بیت‌کوین ۵۳۰۰ دلار قیمت دارد و در حدود یک ماه گذشته تقریبا۳۰ درصد افزایش ارزش داشته است.

این پیشرفت بازار که اولین رشد محسوس قیمت بعد از جهش قیمت در سال ۲۰۱۷ تا به امروز محسوب می‌شود، تقریبا میتوان گفت تمام آلت کوین ها را نیز تحت تاثیر مثبت خود قرار داده است و به راحتی با نگاهی به لیست رمزارزهای ثانویه می‌توان دید که اثرات مثبت آن بر روی بازار کاملا قابل مشاهده است. توکن‌ صرافی بایننس ( BNB) یکی دیگر از رمزارزهای بازار است که توانسته بیش از ۳۲۲ درصد افزایش ارزش در مقابل دلار را طی یک سال گذشته تا به امروز تجربه کند. در حال حاضر توکن‌ BNB توانسته با موفقیت تمام رکورد‌های قبلی خود را شکسته و یک رکورد قیمت جدید به ثبت برساند. افزایش قابل توجه‌ ارزش برخی از این رمزارزهای ثانویه باعث شده که ارزش کلی بازار ارزهای دیجیتال حدود ۷۰ میلیارد دلار افزایش یابد.

از زمان شروع این روند صعودی پیش بینی های بسیار زیادی وجود دارد که نشان می دهد بیت کوین از بالاترین سطح قیمتی خود که تا کنون ثبت شده است یعنی 20 هزار دلار نیز پیشی خواهد گرفت. یک پیش بینی خاص می گوید که قیمت بیت‌کوین تا پایان سال جاری از مرز ۵۰ هزار دلار نیز عبور خواهد کرد.

اینکه چنین پیش‌بینی‌هایی برای قیمت بیت‌ کوین مسخره به نظر می‌رسند و یا خیر، هنوز مشخص نیست زیرا زمان زیادی داریم تا آخر سال. با این حال، از این پس می‌توان اعلام کرد که رمزارز بیت‌کوین نه تنها به روند افزایش ارزش خود ادامه می‌دهد بلکه ممکن است برای مدت زمان طولانی در فهرست بهترین دارایی های جهان قرار گیرد.

منبع:zycrypto

Short link : https://arzmonitor.com/?p=4689

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *