بیت کوین
اخبار ارز دیجیتال

بیت کوین در تلاش برای دستیابی به قیمت ۱۲,۰۰۰ دلار

بیت کوین در صدد عبور از قیمت ۱۲,۰۰۰ دلار است، در حالی که چین لینک به رکورد قیمت جدیدی دست یافته است. سایر ارز های دیجیتال بازار نیز هیچ نشانه‌ای از کاهش نوسان قیمت نشان نداده‌اند، به طوری که بعضی از آنها با افزایش قیمت بیشتر از ۱۰ درصد مواجه بودند.

Btc price

بیت کوین در تلاش برای عبور از مرز قیمت ۱۲,۰۰۰ دلار است. بازار آلتکوین‌ها نیز بسیار پرنوسان است و قیمت چین لینک به رکورد جدیدی رسیده است.

تلاش بیت کوین برای دستیابی به قیمت ۱۲,۰۰۰ دلار

پس از گذشت هفته‌ای آرام، بیت کوین در صدد دستیابی به قیمت هدف قبلی برآمد. قیمت بیت کوین از روز گذشته تاکنون از ۱۱۵۵۰ به ۱۱۷۵۰ دلار و سپس به ۱۲,۰۵۰ دلار رسید.

پس از آن، قیمت بیت کوین اندکی کاهش یافت و در حال حاضر در سطح ۱۱,۹۸۳ دلار است. تاکنون، تلاش بیت کوین برای عبور از این سطح روانی موفق نبوده است.

فارغ از سطح روانی، قیمت ۱۲,۰۰۰ دلار یک سطح مقاومتی مهم است. اگر قیمت بیت کوین به بالاتر از ۱۲,۰۰۰ دلار برسد، برای ادامه روند صعودی خود باید از سطح مقاومتی ۱۲,۳۵۰ دلار عبور کند.

با افزایش قیمت بیت کوین، این ارز دیجیتال توانسته است بخشی از تسلط خود بر بازار را مجددا در دست بگیرد. تسلط بیت کوین بر بازار ارزهای دیجیتال روز گذشته به ۶۰.۵ درصد کاهش یافت اما امروز با اندکی افزایش یه ۶۰.۷ درصد رسید.

افزایش ارزش کل بازار کاملا گویای بازار صعودی است، به طوری که با افزایش ۱۰۰ میلیارد دلاری طی تقریبا یک ماه از ارزش ۲۶۸ میلیارد دلار در تاریخ ۱۰ جولای به ۳۶۴ میلیارد دلار رسیده است. این افزایش، رشد ۳۵ درصدی را نشان می‌دهد.

افزایش قیمت آلتکوین‌ها

اگرچه افزایش قیمت ۲ درصدی بیت کوین بسیار چشمگیر است، اما چندین آلتکوین عملکرد بهتری نسبت به بیت کوین داشته‌اند و افزایش قیمت بیش از ۱۰ درصد را ثبت کرده‌اند. Ankr پس از افزایش قیمت ۶۲ درصدی توانست به ۱۰ کوین برتر از لحاظ ارزش بازار وارد شود. Band Protocol میز به افزایش قیمت چشمگیر خود ادامه داد و با ۵۰ درصد رشد به قیمت ۱۶.۵ دلار رسید.

ارزهای دیجیتال که بیشتر از ۱۰ درصد افزایش قیمت داشتند عبارتند از: Nervos Network (30%), Ampleforth (27%), Ren (25%), THORChain (22%), Cosmos (21%), Kava (20%), Swipe (19%), Balancer (16%), Compound (14%), Terra (13%) و Ontology (11%).

از طرف دیگر، ارزهای دیجیتال Flexacoin و Decentraland و Elrond به ترتیب ۱۶، ۱۱ و ۱۰ درصد کاهش قیمت داشتند.

افزایش قابل توجه در بین ۲۰ کوین برتر متعلق به تزوس با ۹.۸ درصد و چین لینک با ۹ درصد افزایش قیمت بود. تزوس (XTZ) در صدد دستیابی به رکورد جدید قیمت است، در حالی که قیمت چین لینک (LINK) ساعاتی قبل به رکورد جدیدی دست یافت. قیمت چین لینک در صرافی بایننس به ۱۴.۵ دلار رسید و سپس به ۱۳.۸ دلار کاهش یافت.

سایر آلتکوین‌های برتر ثبات قیمت داشتند. اتریوم بار دیگر در صدد عبور از سطح قیمت ۴۰۰ دلار بود اما در این امر موفق نبود و اکنون در قیمت ۳۹۵ دلار قرار دارد. قیمت ریپل نیز کمتر از ۰.۳۰ دلار است، در حالی که بیت کوین کش، بیت کوین SV، لایت کوین و بایننس کوین کاهش قیمت تقریبا یک درصدی داشتند. استلار، ترون،  Crypto.com Coin و VeChain نیز با افزایش قیمت تقریبا ۱.۵ درصدی مواجه بودند.

طرفداران خوشحال بیت کوین

گفتنی است طرفداران بیت کوین از رسیدن قیمت این ارز دیجیتال به ۱۲,۰۰۰ دلار خشنود شده‌اند.

جاش راجر در این خصوص توییت کرده است:

بالاترین قیمت پایان هفته بیت کوین از ژانویه ۲۰۱۸ تاکنون. من به این روند خوش‌بین خواهم بود، هرچند انتظار کاهش قیمت دارم.

فیلیپ گاردول (Phillip Gardwell) اقتصاددان ارشد چینالیسیس خاطرنشان کرده است که ورود بیت کوین به صرافی‌های ارز دیجیتال طی آخر هفته گذشته در سطح عادی بوده است و این موضوع بدان معنا است که نهنگ‌های بیت کوین آماده فروش مقداری از دارایی‌های خود نیستند.

هرچند اگر با بسیاری از هودل‌کنندگان بیت کوین صحبت کنید متوجه می‌شوید که افزایش قیمت سریع برای آنها آن چنان اهمیت ندارد و ذخیره ارزش و دارایی امن بودن این ارز دیجیتال برای آنها از اهمیت بیشتری برخوردار است.

منبع:cryptopotato

Short link : https://arzmonitor.com/?p=6718

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *