بیت‌کوین
اخبار ارز دیجیتال

به نظر می رسد سطح‌ کمینه‌ی قیمت بیت‌کوین را پشت سر گذاشته باشیم

برخی از شناخته ‌شده‌ترین کارشناسان ارزهای دیجیتال و مخصوصا ارز دیجیتال بیت‌کوین از تغییر حالت نزولی به سمت بازار صوعودی می گویند، به اعتقاد آنها، چشم‌انداز نزولی حاکم بر بازار به چشم‌انداز صعودی در حال تغییر است.

بیت کوبن چیست؟

مراد محمودوف (Murad Mahmudov) یکی از تحلیلگران ارشد بازار است، وی که تا قبل از این کاهش قیمت بیت‌ کوین نسبت به دلار آمریکا را مطرح می‌کرد و بر همین اساس اظهار کرده بود که حرکت صعودی جدیدی را تا سه‌ماهه‌ی دوم سال ۲۰۲۰ نمی توان انتظار داشت.

بیت‌کوین

اما محمودوف هم‌اکنون با تغییر مواضع قبلی خود و در یک اعلام نظر رسمی، هفته‌ی گذشته به جمع تحلیلگرانی پیوسته است که معتقدند قیمت بیت‌ کوین رو به افزایش است.

وی با حضور در پادکست Understanding Bitcoin که توسط معامله‌گر برجسته‌ی ارزهای دیجیتال تونی ویز(Tone Vays) میزبانی می‌شود، با اشاره به دو فاکتور کلیدی که نشان می‌دهد بازارگاوی رو به بالا و صعودی پیش‌تر آغاز شده است.

او در این باره گفت: این فاکتور‌ها میانگین متحرک ۲۰۰ روزه و میانگین قیمت ۲۰۰ روزه قیمت بیت‌کوین هستند.

وی گفت ما میانگین قیمت ۲۰۰ روزه قیمت بیت‌ کوین را ترسیم کردیم و زمانی که این سطح شکسته شود، نشانه‌ی آخرین مراحل خرید توسط معامله‌گران و یا مراحل اولیه‌ی شکل‌گیری روند صعودی بعدی است.

محمودوف در این پادکست ویلی وو(Willy Woo) تحلیلگر معاملات و خالق Woobull.com، دیوید پاول(David Puell) رئیس بخش تحقیقات Adaptive Capital و تیور دمیستر(Tuur Demeester) توسعه‌دهنده‌ی Venzen Khaosan را همراهی می‌کند.

شرکت‌کنندگان در این پادکست که پنج ساعت و نیم به طول انجامید، هریک از اعضا عملکرد قیمت بیت‌کوین را به منظور پیش‌بینی آن در آینده‌ بررسی کردند و به این نتیجه رسیدند که کمینه‌ی (حرکت قیمت به سمت پایین و ریزش قیمت) جدیدی در نمودار قیمت بیت‌کوین ظاهر نخواهد شد.

هنگامی که قیمت بیت‌کوین در ماه دسامبر به پایین ترین قیمت خود یعنی ۳۱۳۰ دلار رسید، تحلیلگران معتقد بودند که بیت‌کوین در محدوده‌ی ۳۰۰۰-۳۵۰۰ دلار نوسان خواهد کرد و یا از نظر تونی ویز تا قیمت ۱۰۰۰ دلاری سقوط خواهد کرد.

در حالی که ویز احتمال وقوع سناریوی اشاره شده را تا ۴۰ درصد کاهش داده است، دیگران معتقدند که چشم انداز قیمت بیت‌کوین به‌طور سهمی‌وار افزایش خواهد یافت.

ویلی وو که موضع پیش‌بینی خود را بر اساس اطلاعات نمودار‌هایی که بررسی کرده است، توضیح داد که نسبت به دیگر تحلیلگران مواضع مثبت‌تری دارد و ادعا می‌کند که ۹۵ درصد اطمینان دارد، کمینه‌ی قیمت بیت‌کوین ۳۱۳۰ دلار بوده است.

دمیستر نیز معتقد است شانس سطح کمینه‌ی ۳۱۳۰ دلاری برای بیت‌کوین ۸۰ درصد است، در حالی که محمودوف ۷۵ درصد و پاول ۷۰ درصد را مد نظر دارند.

پس از افزایش قیمت بیت‌کوین در اوایل ماه آوریل میانگین قیمت ۲۰۰ روزه‌ی بیت‌کوین در نهایت شکسته شد و هم‌اکنون ما کاملا در بالای این سطح قیمتی قرار داریم؛ من معتقدم شاهد نوساناتی در این سطح خواهیم بود اما فکر می‌کنم این سطح به عنوان حمایت برای نمودار قیمت بیت‌کوین عمل می‌کند.

Tuur Demeester

در زمان نگارش این مقاله قیمت بیت‌کوین در سطح 5300 دلاری قرار دارد و بیشینه‌ی قیمت آن در ۲۴ ساعت گذشته 5326 دلار ثبت شده است.

هفنه گذشته دمیستر گزارشی را در رابطه با الگو‌های سرمایه‌گذاری منتشر کرد که در آن عنوان شده بود بیت‌کوین در مرحله‌ جمع‌آوری یا انباشت (خرید توسط سرمایه‌گذاران) قرار دارد.

بر اساس یک پیش‌بینی دیگر و بعد از نصف شدن پاداش استخراج هر بلاک بیت‌کوین در سال ۲۰۲۰، پیش‌بینی می‌شود قیمت بیت‌کوین به‌طور قابل توجهی افزایش یابد. محققان در این گزارش انتظار دارند تاثیرات این پدیده به زودی و در ژانویه‌ی ۲۰۱۹ مشاهده شود.

منبع:bitcoinist

Short link : https://arzmonitor.com/?p=4696

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *