دستگاه های استخراج بیت کوین
اخبار ارز دیجیتال

بهترین دستگاه های استخراج بیت کوین در حال حاضر

در حال حاضر تنها راه شرکت در استخراج بیت کوین، استفاده از دستگاه های استخراج بیت کوین به نام اسیک می باشد. با گسترش فرایند استخراج، هر روز شرکت های بیشتری وارد فضای تولید سخت افزارهای استخراج اختصاصی برای این ارزها می شوند.

استخراج بیت کوین و سیر تکاملی سخت افزارهای استخراج

همانطور که می‌دانید استخراج بیت کوین کاری تخصصی است که به وقت و سرمایه زیادی نیاز دارد.

استخراج کنندگان پیش از استفاده از دستگاه های اختصاصی اسیک، از CPU و GPU استفاده می کردند. امروزه اگر سعی کنید برای استخراج بیت کوین از تجهیزاتی غیر از دستگاه های اسیک استفاده کنید، باید گفت که در کسب سود ناموفق خواهید بود. دستگاه های اسیک به طور خاص برای استخراج بیت کوین ساخته شده اند و بنابراین کارآمدترین دستگاه های استخراج هستند.

برای مثال یک دستگاه اسیک قدرتمند، قدرتی در حدود 700 کارت گرافیک(GPU) دارد. در نتیجه حرکت استخراج کنندگان به سمت دستگاه های اسیک کاملا قابل درک است.

شاهد این موضوع نرخ هش کل شبکه بیت کوین است که از سطح باورنکردنی 60 اگزاهش بر ثانیه عبور کرده است.(بر حسب هش برابر 18^10*60).

امروزه تمرکز بر ساخت تراشه های کوچکتر برای دستگاه های اسیک قدرتمند تر است. هر چه تراشه ها کوچکتر باشند، تراشه های بیشتری را می توانید داخل دستگاه قرار دهید و قابلیت استخراج آن را افزایش دهید.

کوچکترین تراشه ای که تا به امروز به صورت تجاری معرفی شده است، تراشه 7 نانومتری شرکت بیت مین است که در دستگاه آنتماینر S17 استفاده شده.

ارزیابی یک دستگاه استخراج

وقتی می خواهید یک دستگاه استخراج را ارزیابی کنید، سه فاکتور را باید در نظر داشته و بررسی کنید:

  • مصرف برق: دستگاه استخراج چقدر برق مصرف می کند؟ مهم است به خاطر داشته باشید در صورتی که قصد استخراج بیت کوین را دارید، مصرف برق زیادی خواهید داشت. واحد آن وات است که هر چه کمتر باشد، مناسب تر است.
  • نرخ هش یا Hashrate: این مقدار نشان دهنده قدرت دستگاه استخراج برای حل مسائل ریاضی جهت استخراج است و در واقع تعداد حدسی است که دستگاه استخراج در هر ثانیه انجام می دهد.

هش ریت بیت کوین به بالاترین میزان خود رسیده است

بیت کوین ۸ برابر قویتر از زمانی که ۲۰,۰۰۰ دلار بود

  • بهره وری انرژی: علیرغم این که داشتن نرخ هش بالا عالی است، اما اگر انرژی زیادی برای دست یافتن به این نرخ هش نیاز باشد، ممکن است برآیند آن چیزی جز ضرر نباشد. یک دستگاه استخراج کارآمد برای استخراج بیت کوین به برق کمتری نیاز دارد.

بهره وری یا راندمان از طریق تقسیم میزان مصرف انرژی بر نرخ هش بدست می آید. از این طریق می توانید کارایی دستگاه های مختلف را با هم مقایسه کنید.

تمام عوامل بالا برای محاسبه سودآوری یک دستگاه استخراج مهم هستند. پس قبل از هر اقدامی حتما این موارد را بررسی و ارزیابی کنید.

بهترین دستگاه های استخراج در سال 2019

طیف گسترده ای از دستگاه های استخراج در بازار وجود دارد. اما توصیه می شود که از آخرین مدل های موجود استفاده کنید. زیرا بهترین بازده برای سرمایه گذاری را دارند.

1) آنتماینر S17

این دستگاه استخراج که از تراشه های 7 نانومتری استفاده می کند، در مارس 2019 توسط شرکت بیت مین منتشر شد. این دستگاه استخراج می تواند قدرت هش 62Th/s را با مصرف برق 2790 وات، ارائه دهد. این دستگاه استخراج دارای دو مدل نرمال و پرو است.

2) ای بیت E12

طبق برنامه ریزی اعلام شده قرار بود این دستگاه در آگوست 2019 ارائه شود. این دستگاه استخراج توسط شرکت ای بنگ عرضه شده و ممکن است یکی از پرهیاهوترین دستگاه های استخراج باشد. این دستگاه استخراج با ارائه قدرت 50Th/s و مصرف برق 2500 وات، یکی از کارآمدترین دستگاه های استخراج در حال حاضر است.

3) اینوسیلیکن ترمیناتور T3

این دستگاه استخراج قدرت هش 43Th/s را با مصرف برق 2100 وات ارائه می دهد.

از آنجا که قیمت ها این دستگاه ها در سایت های مختلف ممکن است متفاوت باشد ،قیمت این دستگاه ها اعلام نشده است. علاوه بر این برخی افراد می خواهند که دستگاه های دسته دوم(توصیه نمی شود) را خریداری کنند که طیف قیمت را گسترده تر می کند.

نتیجه گیری

دستگاه های استخراج بیت کوین

اگر قیمت بیت کوین بار دیگر افزایش یابد و استخراج سود بیشتری داشته باشد، شرکت های بیشتری وارد تولید سخت افزارهای استخراج بیت کوین می شوند.

این امر به نوبه خود باعث افزایش عرضه و پایین آمدن قیمت دستگاه های استخراج خواهد شد.

راهنمای خرید ماینر

برگرفته شده از کوین سرا

Short link : https://arzmonitor.com/?p=5183

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *