بمب سختی اتریوم
اخبار ارز دیجیتال

بمب سختی اتریوم (Difficulty Bomb) چیست؟

در طول چند ماه گذشته گمانه زنی های زیادی در خصوص مشکل سختی استخراج اتریوم وجود داشته است. این مشکل تحت عنوان بمب سختی (Difficulty Bomb) شناخته می شود و تهدیدی جدی برای این اکوسیستم به حساب می‌آید. هرچند با انتقال به گواه اثبات سهام در شبکه اتریوم، باید این موضوع را حل شده دانست. اکنون فرصت خوبی است تا بمب سختی در شبکه اتریوم و اهمیت این موضوع بر شبکه این ارز دیجیتال را مورد بررسی قرار دهیم.

بمب سختی باعث می شود ماینینگ غیرممکن شود

مهم است که ابتدا و به طور کلی مسئله بمب سختی (Difficulty Bomb) اتریوم را درک کنید. وقتی که اتریوم برای اولین بار ایجاد شد، توسعه دهندگان مجبور به ایجاد یک الگوریتم اجماع شدند. مانند بیت کوین، این توافق از طریق استخراج یا ماینینگ در محیط گواه اثبات کار به دست می‌آید. با این حال با افزایش دستگاه های ماینینگ و فارم های بزرگ ماینینگ در طول زمان به طور بالقوه یک سناریوی مشکل سز ایجاد می کند. به هر حال ظاهرا به نظر می رسد سخت افزار استخراج اتریوم (اسیک) برای اتریوم به زودی وجود نخواند داشت.

توسعه دهندگان اتریوم برای مقابله با مشکل بمب سختی طرح های مختلفی ارائه داده اند.بعضی از افراد معتقدند که این امر، پایان کار اتریوم خواهد بود اما هیچ دلیلی برای ترس و نگرانی وجود ندارد. هدف این است که قبل از آنکه بمب سختی به مشکل خاصی تبدیل شود، شبکه به الگوریتم گواه اثبات سهام انتقال پیدا کرده باشد. در حال حاضر، الگوریتم اثبات سهام همچنان در حال توسعه است، هرچند به زودی تکمیل خواهد شد. لازم به ذکر است که هنوز هیچ تاریخ عرضه رسمی برای انتقال به گواه اثبات سهام اعلام نشده است.

در ابتدا بمب سختی به عنوان شکلی از یک قرارداد هوشمند معرفی شد. این برنامه به منظور طرح تنظیم سختی که بخشی از به روز رسانی فرانتیر (Frontier) در سال ۲۰۱۵ بود، معرفی شد. به عنوان بخشی از این برنامه ریزی مشخص شد که بمب سختی منجر به تحمیل هارد فورک عظیم دیگری در اتریوم خواهد شد. همانطور که همه می دانیم چنین فورک سختی در چشم انداز اتریوم است.

بسیار جالب است که توسعه دهندگان بمب سختی اجباری را معرفی می کنند تا بتوانند به اثبات سهام برسند. چنین اقدامی غیرمنطقی است زیرا در حال حاضر نیازی به آن وجود ندارد. هم چنین اتریوم نوع بسیار متفاوتی از ارز دیجیتال است و انتقال به گواه اثبات سهام همواره یکی از اهداف اصلی آن بوده است. دلیلی وجود ندارد که فکر کنیم بمب سختی تبدیل به مشکل خواهد شد زیرا انتقال به گواه اثبات سهام قبل از فعال شدن بمب سختی تکمیل و انجام خواهد شد.

بمب سختی اتریوم و مهلت انتقال به گواه اثبات سهام

در نهایت بمب سختی اتریوم روش بسیار جالبی برای تعیین مهلت اتمام توسعه برای انتقال به گواه اثبات سهام است. این شرایط از آنچه که هست بسیار خطرناک تر به نظر می‌رسد، زیرا تیم توسعه اتریوم تمام تلاش خود را به کار بسته اند. به علاوه، بمب سختی، کل اکوسیستم را مجبور خواهد کرد به همان چیزی انتقال یابند که اکوسیستم اتریوم پس از فورک سخت به آن تبدیل خواهد شد. در غیر این صورت، پس از افزایش سختی ماینینگ به بالاترین حد خود، کاربران در بلاک چینی به دام خواهند افتاد که رشد نخواهد کرد.

منبع:themerkle

Short link : https://arzmonitor.com/?p=4539

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *