بلاک چین ترون
اخبار ارز دیجیتال

بلاک چین ترون بستری برای برنامه های غیرمتمرکز

بلاک چین ترون بستری برای برنامه های غیرمتمرکز

جاستین سان بنیان گذار ترون روز پنجشنبه گفت که این شبکه بیش از ۵۰ برنامه غیرمتمرکز (dApp) را پشتیبانی می‌کند و برنامه‌ریزی شده در کوتاه‌مدت این تعداد به۸۰ عدد برسد.

بیانیه جاستین سان به دنبال گفته‌های قبلی او در ابتدای ماه جاری و درباره رخداد مهم شبکه ترون یعنی رسیدن به ۱۰۰ میلیون تراکنش تنها در ۱۷۲ روز با میانگین ۵۷۸,۰۳۴ تراکنش در روز است.

کاربرد برنامه‌های غیرمتمرکز ترون

در ماه آگوست، مارتین کاپلمان بنیانگذار پلت فرم بازار پیش‌بینی مبتنی بر اتریوم gnosis.pm گفت که یکی از آمارهای مهمی که در اندازه‌گیری میزان رشد یک پروتکل قرارداد هوشمند باید اندازه‌گیری شود، میزان استفاده از برنامه‌های غیرمتمرکز و تعداد dAppهایی است که با یکدیگر تعامل دارند.

کاپلمان گفت:

اعدادی که ما به آن‌ها اهمیت می‌دهیم، میزان استفاده از برنامه‌های غیرمتمرکز است. و در گام بعدی تعداد برنامه‌های غیرمتمرکزی که با یکدیگر تعامل دارند و بر روی یک پلتفرم از مزایای هم بهره می‌برند، برای ما اهمیت دارد. به عنوان یک اثر جانبی، در نهایت قیمت اتریوم تابعی از تقاضا برای استفاده از این برنامه‌ها در محیطی قابل اعتماد، آزاد و متصل به هم می‌شود.

ترون نیز مانند اتریوم یک پروتکل برای ایجاد قراردادهای هوشمند است و ارزش آن توسط اکوسیستم برنامه‌های غیرمتمرکز و کاربران فعالش تعیین می‌شود.

با توجه به گفته های سایت DappRadar، پلتفرمی که اطلاعات مربوط به استفاده از برنامه‌های غیرمتمرکز را در پروتکل‌های قرارداد هوشمند مطرح فراهم می‌کند، ۳ برنامه غیرمتمرکز برتر در شبکه بلاک چین ترون به طور میانگین نزدیک به ۲,۳۰۰ کاربر دارند.در حال حاضر ترون‌بت (TRONbet) با ثبت رکود ۲,۵۰۰ کاربر فعال و ۲ میلیون تراکنش روزانه درای رتبه اول است.

در مقابل سه برنامه غیرمتمرکز برتر اتریوم به طور میانگین دارای ۷۰۰ کاربر هستند. برنامه‌های غیرمتمرکز IDEX، فورک دلتا و My Crypto Heroes بزرگترین dAppهای اتریوم محسوب می‌شوند.

EOS ، دومین پروتکل ارزشمند قراردادهای هوشمند در بازار ارزهای دیجیتال است. eos در پروتکل خود بالاترین تعداد کاربران فعال را برای برنامه‌های غیرمتمرکز در اختیار دارد. بطور میانگین ۵,۰۰۰ کاربر یعنی بیشتر از مجموع شبکه‌های ترون و اتریوم در سه برنامه غیرمتمرکز EOS Knights، PRA CandyBo و (EOSBet) حضور دارند.

فراتر از اتریوم در استفاده از برنامه‌های غیرمتمرکز

پس از خریدن سهام بیت‌تورنت توسط ترون، میزان استفاده از dAppهای شبکه ترون در مقایسه با اتریوم در تعداد کاربران و تراکنش‌های روزانه بیشتر شده است.

eos و tron چند ماه اخیر بیشتر بر روی مسئله مقیاس‌پذیری در توسعه خود متمرکز شده اند و هدف از آن حمایت هرچه بیشتر از برنامه‌های غیرمتمرکز در اکوسیستم خود است.

این هفته شاهد افزایش شدیدی در dAppهای شبکه ترون بودیم، درحالی که بسیاری از برنامه‌های غیرمتمرکز نیز در هفته‌های آتی به شبکه بلاک چین ترون اضافه خواهند شد. تعداد کاربران فعال روزانه دو برنامه غیرمتمرکز جدید ترون به نام‌های Tron Shrimp Farm و Ant Farmer رکورد جدیدی را رقم زده است. باتوجه به اطلاعات DAppRadar، تعداد کاربران فعال روزانه برنامه Tron Shrimp Farm به ۱۵ هزار نفر رسید که از رکورد قبلی ثبت شده توسط ترون‌بت که ۲ هزار نفر بود، عبور کرد.

تیم ترون در این باره گفت:

ترون افزایش سریع تعداد برنامه‌های غیرمتمرکز و کاربرانش، در سه‌ماهه نهایی سال جاری تجربه کرد. اما با توجه به اینکه شبکه اصلی بلاک چین ترون در ماه می راه‌اندازی شد، اعلام نظر قطعی درباره پایدار ماندن سطح رشد شبکه آن در بلندمدت هنوز ممکن نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *