ارز دیجیتال پیمان
اخبار ارز دیجیتال

بررسی ویژگی های ارز دیجیتال پیمان

بررسی ویژگی های ارز دیجیتال پیمان

پیمان ویژگی هایی دارد که به واسطه ی آن بسیاری از متخصصان این حوزه آن را یک ارز دیجیتال کامل و بدون نقص نمی دانند. در این مقاله درباره ی ویژگی های مثبت و منفی ارز دیجیتال پیمان با هم صحبت می کنیم.

ارز دیجیتال پیمان چیست؟

ارز دیجیتال پیمان به تازگی روانه ی بازار شده است و توسط چهار بانک؛ ملی، ملت، پارسیان، پاسارگاد و شرکت ققنوس به وجود آمده است.

در مصاحبه ای که اسپوتنیک به تازگی با یکی از فعالان بلاکچین در ایران داشته است، به ویژگی های جالبی از ارز دیجیتال پیمان اشاره شده است.

پیمان اولین ارز دیجیتالی است که پشتوانه طلا دارد و هدف اصلی آن عبور از تحریم های آمریکا است. و در چند وقت گذشته ایران مذاکراتی با کشورهایی نظیر سوئیس، فرانسه، آلمان، روسیه و انگلیس انجام داده است و بر اساس آن قرار است از این پس بسیاری از معاملات ایران با ارز دیجیتال انجام شود.

پیمان و همه ی جنجال هایش

با عرضه ی رسمی ارز دیجیتال پیمان، گفتگوهای درباره ی کارکرد آن شکل گرفته است و بسیاری از متخصصان معتقدند، پیمان ویژگی های یک ارز دیجیتال را ندارد و نمی تواند گزینه ی مناسبی برای عبور از تحریم های نفتی باشد.

پیمان اولین ارز دیجیتالی است که پشتوانه ی آن طلا است و به همین دلیل کارشناسان معتقدند، به جایی که کارکرد یک ارز دیجیتال تمام عیار را داشته باشد، احتمالا چیزی شبیه به حواله است. از سوی دیگر یکی از اصلی ترین ویژگی های ارزهای دیجیتال که بی واسطه بودن است، در پیمان نادیده گرفته شده است و این ارز زیر نظر دولت ایران عرضه شده است. همه ی این موارد باعث می شود بسیاری پیمان را به عنوان یک ارز دیجیتال قبول نداشته باشند و آینده ی آن را مبهم بدانند.

از آنجایی که فرانسه و انگلیس روابط نسبتا خوبی با آمریکا دارند، احتمالا از معامله با ارز دیجیتال پیمان سر باز زنند، همچنین آلمان نیز از سوی آمریکا تحت فشار قرار گرفته و به همین دلیل به باور بسیاری از اقتصاددانان به احتمال زیاد پیمان نتواند کارکرد خوبی در دور زدن تحریم ها داشته باشد.

جالب است بدانید پیش از این ونزوئلا ارز دیجیتالی با پشتوانه ی نفت عرضه کرده بود که پترو نام داشت. این ارز دیجیتال هیچ وقت موفق عمل نکرد و همین امر باعث می شود بسیاری سرنوشت مشابهی را برای پیمان پیشبینی کنند.

در هر صورت فعلا باید منتظر تاثیرات احتمالی این ارز دیجیتال بر بازار ایران ماند.

منبع:bitcoinist.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *