قیمت بیت کوین
اخبار ارز دیجیتال

بررسی سه دلیل برای کاهش قیمت بیت کوین تا۸۱۰۰ دلار

قیمت بیت کوین طی یک روز از ۱۰,۰۰۰ به ۸۱۰۰ دلار کاهش یافت و باعث نقد شدن ۲۰۰ میلیون دلار فروش استقراضی شد.

bitcoin price

سه دلیل اصلی که باعث اصلاحیه شدید قیمت بیت کوین شد عبارتند از: سطح مقاومتی قوی سالانه بالاتر از ۱۰,۰۰۰ دلار، حرکت نهنگ ها به سمت فروش استقراضی در بیتمکس و نوسان شدید ناشی از نزدیک شدن به هاوینگ.

سطح مقاومتی چند ساله ۱۰,۲۰۰ الی ۱۰,۵۰۰ دلار

از اواسط سال ۲۰۱۸، محدوده ۱۰۲۰۰ الی ۱۰۵۰۰ دلار به عنوان یک سطح مقاومتی قوی برای بیت کوین عمل کرده است.

پس از اولین عبور قیمت بیت کوین از ۱۰۵۰۰ دلار در ماه ژوئن ۲۰۱۹ که منجر به روند صعودی به قیمت ۱۴۰۰۰ دلار شد، بیت کوین طی ۵ مورد از ۶ تلاش خود در دو سال گذشته نتوانسته است از این سطح عبور کند.

قیمت بیت کوین

هنگامی که قیمت بیت کوین در ۸ می از ۱۰,۱۰۰ دلار کاهش یافت، بیانگر عدم حفظ سطح مقاومتی و آسیب پذیر شدن بیت کوین به اصلاحیه شدید بود.

شروع فروش در قیمت ۹۹۰۰ دلار توسط نهنگ ها منجر به ریزش نقدینگی های قراردادهای خرید استقراضی در بیتمکس و پلتفرم قراردادهای آتی بایننس شد. در نتیجه طی یک ساعت، بیش از ۲۰۰ میلیون دلار خرید استقراضی نقد شد.

فروش سریع نهنگ ها در نقطه عدم حفظ قیمت

تقریبا به محض آنکه سطح ۱۰,۲۰۰ حفظ نشد، نهنگ ها به فروش استقراضی در تمام صرافی های ارز دیجیتال پرداختند.

قراردادهای باز (open interest) در ۴ صرافی بزرگ اوراق مشتقه بایننس فیوچرز، بیتمکس، دریبیت و OKEx ریزش کرد. اصطلاح قرارداد باز به مجموع قراردادهای فروش و خرید استقراضی باز در زمان مورد نظر گفته می‌شود.

قیمت بیت کوین

کاهش سریع در قراردادهای باز به معنای ایجاد فشار فروش بود و منجر به این موضوع شد که خریداران با لوریج های بالا در بازار قراردادهای آتی در وضعیت های خود به دام بیافتند.

میزان ورود سرمایه به بایننس فیوچرز و بیتمکس تقریبا بر روی ۰.۰۵- درصد باقی ماند. نرخ منفی ورود سرمایه هنگامی که قیمت بیت کوین در حال کاهش است بدان معنا می‌باشد که اکثریت بازار در حال حفظ قراردادهای فروش استقراضی هستند و پیش بینی می‌کنند که قیمت بیت کوین کاهش بیشتری خواهد داشت.

به عبارت دیگر، بسیاری از معامله کنندگان و به ویژه نهنگ ها، پیش بینی می‌کنند که بیت کوین در نقطه برگشت روند بلندمدت باعث فعال شدن کاهش شدید قیمت در دوره زمانی کوتاه می‌شود.

نوسان شدید با نزدیک شدن به هاوینگ

با نزدیک شدن به هاوینگ ۱۲ می، فعالیت های معاملاتی در تمام پلتفرم های مهم ارز دیجیتال به طور چشمگیری افزایش یافته است.

پلتفرم CME با رکورد قراردادهای باز، دریبیت با رکورد حجم معاملات قرارداد آپشن ها و صرافی های نقدی با حجم معاملات مشابه با سال ۲۰۱۷ مواجه شده اند.

هنگامی که سرمایه گذاران جدید بسیار زیادی با انتظار رویداد مهم به بازار وارد می‌شوند، بازار مستعد کاهش قیمت و فروش عمده می‌شود.

برای مثال، پس از هاوینگ سال ۲۰۱۶ قیمت بیت کوین بیش از ۳۰ درصد کاهش یافت زیرا معامله کنندگان به خبرهای فروش واکنش نشان می‌دادند.

همزمان شدن روند صعودی بلندمدت بیت کوین به ۱۰,۰۰۰ دلار، پیشی گرفتن نهنگ ها از خرده سرمایه گذاران با فروش عمده در قیمت ۹۹۰۰ دلار و انتظار شدید برای هاوینگ باعث فعال شدن کاهش قیمت قبل از هاوینگ ۱۲ می است.

Short link : https://arzmonitor.com/?p=6460

منبع:cointelegraph

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *