قیمت بیت کوین
اخبار ارز دیجیتال

بررسی اینکه چرا قیمت بیت کوین نمی تواند بالاتر از ۱۰,۰۰۰ دلار بماند

قیمت بیت کوین برای بار سوم در ماه جاری نتوانست به بالاتر از ۱۰,۰۰۰ دلار برسد و سطح مقاومتی چندساله هم چنان چالشی برای گاوها می‌باشد.

BTC Price

طی چند ساعت گذشته، قیمت بیت کوین در صرافی بیتمکس به ۱۰,۱۸۰ دلار رسید و سپس سریعا به ۹۶۰۰ دلار برگشت. این بازگشت سریع قیمت بدان معنا است که برای سومین بار در ۳۰ روز گذشته قیمت بیت کوین نتوانسته است بالاتر از سطح مقاومتی ۱۰,۰۰۰ دلار حفظ شود.

سه عاملی که می‌تواند در این نوسان قیمت نقش داشته باشند عبارتند از: نشست کمیته بازار آزاد فدرال رزرو (FOMC)، نقد شدن ۱۴ میلیون دلار قراردادهای فروش استقراضی و ادامه یافتن سطح مقاومتی ۱۰,۰۰۰ الی ۱۰,۵۰۰ دلار.

نشست FOMC

فدرال رزرو اندکی قبل از نوسان قیمت اخیر بیت کوین، نشست FOMC را برگزار کرده بود و طی این نشست، جروم پاول رییس فدرال رزرو بیان کرد بازار کسب و کار ممکن است به بدترین شرایط خود رسیده باشد.

از ماه مارس تاکنون، سرمایه گذاران سازمانی به دلیل وضعیت بازار کار، درباره روند کوتاه مدت بازار بورس مراقب بوده اند.

نرخ بیکاری ابتدا به نظر می‌رسید که دو رقمی باقی می‌ماند و این موضوع یکی از دغدغه های مهم سرمایه گذاران بزرگ بود. این سرمایه گذاران به منظور محافظت از سرمایه خود در مقابل روند نزولی، به سمت دارایی های ایمن تر نظیر اوراق قرضه کم ریسک رفتند.

طبق گزارش هولگر شاپیتز (Holger Zschaepitz) تحلیلگر بازار ولت (Welt)، جروم پاول بیان کرده است:

ما سرمایه گذارانی می‌خواهیم که همانند بازارها، بر قیمت تاثیرگذار باشند. وی گفته است فدرال رزرو هرگز مانع از پشتیبانی از اقتصاد نخواهد شد زیرا معتقد است قیمت دارایی ها بسیار زیاد می‌باشند. ترکیدن حباب دارایی می‌تواند به ضرر افراد جویای کار باشد.

علیرغم اطلاعات مثبتی که از جانب نشست FOMC وجود داشته است، بازار بورس آمریکا و قیمت بیت کوین پس از آن کاهش یافت.

روند بیت کوین و کالاها بیان می‌کند که پس از پایان نشست فدرال رزرو، کاهش قیمت ناشی از آن رخ داده است.

نقد شدن ۱۶ میلیون قرارداد آتی بیت کوین

طی یک مقطع ۳۰ دقیقه ای، ۱۴ میلیون دلار فروش استقراضی در بیتمکس نقد شد. در مقایسه با سایر صرافی ها، قیمت بیت کوین در بیتمکس تقریبا ۱۰۰ دلار بیشتر بود.

با کاهش ۴ درصدی قیمت بیت کوین طی ۱۵ دقیقه و رسیدن آن به ۹۶۰۰ دلار، ۲ میلیون دلار خرید استقراضی نیز نقد شد.

در مجموع، طی تقریبا یک ساعت، نزدیک به ۱۶ میلیون دلار قرارداد آتی نقد شد.

به دلیل کاهش حجم معاملات نقدی در بازار بیت کوین از اوایل ماه می، بازار قراردادهای آتی بخش عمده ای از حجم معاملات روزانه بیت کوین را به خود اختصاص داده است.

نقد شدن چندین میلیون دلار قراردادهای آتی در مدت زمان کوتاه می‌تواند منجر به نوسان سریع قیمت شود.

حفظ مجدد سطح مقاومتی چندساله بیت کوین

از اواسط سال ۲۰۱۹، سطح قیمت ۱۰,۰۰۰ الی ۱۰,۵۰۰ به عنوان سطح مقاومتی قوی برای بیت کوین عمل کرده است. هربار که قیمت بیت کوین سعی می‌کند تا از این سطح عبور کند، با کاهش قیمت مواجه می‌شود.

اخیرا، قیمت بیت کوین از مرز ۱۰,۰۰۰ دلار عبور کرد و مجددا به ۹۶۰۰ دلار برگشت. کوروش AK سرمایه گذار ارز دیجیتال گفته است این نوسان اخیر، اهمیت سطح قیمت ۹۸۵۰ دلار به عنوان سطح مقاومتی را کاهش داده است.

وی گفت:

این نوسان قیمت مهم بود. سطح ۹۸۵۰ دلار اکنون به عنوان یک سطح مقاومتی از اهمیت کمتری برخوردار است. قیمت ۱۰,۰۰۰ دلار اکنون مهم تر است.

در آینده نزدیک، افزایش قیمت ناگهانی می‌تواند موانع را از جلوی بیت کوین بردارد و شرایط را برای روند صعودی آماده کند. اما هم چنین بیت کوین را در مقابل کاهش قیمت شدیدتر آسیب پذیرتر می‌سازد.

منبع:cointelegraph

Short link : https://arzmonitor.com/?p=6548

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *