بایت کوین Bytecoin
معرفی ارزهای دیجیتال

بایت کوین (Bytecoin) چیست

بایت کوین Bytecoin چیست؟
بایت کوین یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز متن باز است که با توجه به متن باز بودن آن، توسعه دهندگان نرم افزاری نیز امکان همکاری در توسعه دادن شبکه را دارند.بزرگترین مزیت استفاده از شبکه Bytecoin این است که قابلیت انجام تراکنش ها ناشناس ، غیرقابل ردیابی و بدون کارمزد را دارد . این شبکه می تواند تراکنش ها را خیلی سریع و بدون هزینه در سراسر دنیا انجام دهد. به منظور تشخیص شبکه بایت کوین از ارز بایت کوین ، ارز بایت کوین را BCN می نامند. در حال حاضر در هر دو دقیقه ۶۵ هزار BCN تولید می شود.
بایت کوین

الگوریتم بایت کوین ( Bytecoin )

Bytecoin ارزی غیر قابل ردگیری است که از الگوریتم شبکه CryptoNote برای ناشناس نمودن تراکنش ها استفاده می کند. از نظر کاربرد هایی که این ارز دیجیتال به عنوان یک سیستم پرداخت نقطه به نقطه دارد، بسیار شبیه به بیت کوین است.

پروتکل cryptonote یک پروتکل بسیار امن است که ارز دیجیتال مونرو نیز برپایه آن توسعه یافته است . این پروتکل قدرت دهنده ارز های دیجیتال است که به منظور ناشناس، نامتمرکز، ساده و جهانی ساختن این ارز ها به کار می رود.بایت کوین اولین ارز دیجیتالی بود که از پروتکل CryptoNight برای حفظ و ارائه یک حریم خصوصی انتقال ارز بین کاربران استفاده کرد. همین موضوع باعث شد تا این ارز دیجیتال در بین طرفدارن و استفاده کنندگان فضای دارک وب دارای محبوبیت فراوانی باشد چرا که کاربران در این شبکه امکان انتقال اعتبار در کمال ناشناس ماندن را داشتند.برخی تفاوت ها بین پروتکل CryptoNight و پروتکل بیت کوین وجود دارد. در مقایسه با بیت کوین، پروتکل CryptoNight نفوذپذیری کمتری دارد. همچنین نمی توان تراکنش ها در زنجیره بلاک بایت کوین را ردگیری کرد. اطلاعاتی از جمله گیرنده، فرستنده و مقدار منتقل شده را نمی توان ثبت کرد. تنها اطلاعاتی که ارائه می شود این است که آیا تراکنش کمتر یا بیشتر از مقدار نمایش داده شده است، یا خیر. هر دو سمت فرستنده و گیرنده مبلغ به این اطلاعات دسترسی دارند. در زنجیره بلاک عمومی بیت کوین، هر کسی می تواند اطلاعات گفته شده را ببیند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *