League of Legends
اخبار ارز دیجیتال

بازی آنلاین League of Legends برای انجام ماینینگ هک شد

سرور‌های بازی آنلاین League of Legends برای انجام ماینینگ هک شد.

سرورهای +garena (») به بدافزار مخرب Coinhive آلوده شده‌اند و از سیستم گیمیر‌ها برای استخراج ارز دیجیتال مونرو استفاده می‌کنند.

خبرگزاری Daily eSports از این حملات ماینینگ گزارش داد و گفت این نوع حملات که از طریق سرورهای بازی های آنلاین می باشد، در نوع خود بی‌سابقه است. بازیکنان League Of Legend در کشور فیلیپین یک کلاینت خاص از نرم‌افزار +Garena را کشف کردند که حاوی نرم‌افزار‌های مخرب استخراج ارزهای دیجیتال است.

نختسن فردی که از وجود این بدافزار متصل به Coinhive در کلاینت های گارنا پلاس خبر داد یکی از کاربران فیلیپینی وب‌سایت Reddit به نام Lestergonzaga بود. او بلافاصله مدیران انجمن Reddit را از این واقعه با خبر کرد. این پست به سرعت توانست نظر مخاطبان را جذب کند و در مدت کوتاهی بیش از 12 هزار نفر آن را تایید کردند.

این بدافزار مخرب به صورت مخفی و در پس زمینه سیستم فعالیت می کند.این بدافزار از کدهای سایت Coinhive استفاده می کند،که ما قبلا نیز بدافزارهای مشابهی که با این کدها کار میکردند را به شما معرفی و نسبت به آن هشدار داده بودیم.

نرم افزار Garena موقع نصب اجازه دسترسی به بخش های مختلف رایانه را از کاربر می خواهد و معمولا کاربران نیز بدون آگاهی از عواقب این کار، همه دسترسی ها را به نرم افزار می دهند.با آلوده شدن سیستم ها این بدافزار موقع وصل شدن به سرور های گارنا پلاس، به طور خودکار شروع به انجام عملیات استخراج می کند.و چون معمولا سیستم های گیمینگ از سخت افزارهای پرقدرت بهره می برند، کاربران این سیستم ها هیچ نشانه ای از کند شدن سیستم و یا هنگ کردن آن به علت شروع به کار کردن این بدافزار ماینینگ در حین انجام بازی مشاهده نمی کنند.

این بدافزار بعد از نصب به هیچ وجه ردپایی از خود به جا نمی گذارد و کاربر نمی تواند آن را حذف کند.شما در task manager نیز هیچ نشانه ای از فعالیت این بدافزار پیدا نمی کنید.

بعد از صحبت های زیادی که در صفحات اجتماعی در مورد این بدافزار شد.صفحه‌ی فیس‌بوک مرتبط با League of legends فیلیپین به این مشکل واکنش نشان داد و بیانیه‌ای در رابطه با این حادثه منتشر کرد:

یک تغییر غیرمجاز در لابی‌های کلاینت فیلیپین بازی League of Legends رخ داده و طی آن یک کد (javascript) وارد سیستم شده است. این کد فرایند ماینینگ را در سیستم‌های آلوده اجرا می‌کند و برای این منظور از منابع پردازنده‌ی این سیستم‌ها بهره می‌برد.

LoL Philippines

در ادامه این بیاینیه آمده است که : در این حادثه هیچگونه اطلاعاتی به سرقت نرفته است و تیم پشتیبانی آن‌ها سریعا موفق به شناسایی و حذف کد‌های ماینینگ شده‌اند.

در حال حاضر این موضوع باعث ایجاد نگرانی هایی در بین جامعه گیمینگ شده است.

League of Legends

تصویر بالا آخرین آمار از گیمرهای آنلاین می باشد و با یک نگاه کوچک متوجه میزان این خطر بزرگ خواهیم شد، خطری که اکنون جامعه گیمرهای آنلاین را هدف قرار داده است.

بازی آنلاین League of Legends برای انجام ماینینگ هک شد

هکر‌ها به راحتی و بسرعت توانایی دسترسی به سرور‌های اصلی بازی‌های مختلف را دارند و می‌توانند کد‌های مخرب خود را بر روی آن‌ها اجرا کنند، این امر به طور بالقوه باعث آلوده شدن میلیون‌ها رایانه برای فعالیت‌های غیرقانونی ماینینگ می‌شوند. انجمن stricter and increased security measures نیز در مورد مسابقات بازی‌های رایانه‌ای 2018 آسیا ابراز نگرانی کرد. و گفت ما نگران تبدیل شدن این مسابقات به زمین بازی هکر‌ها برای استخراج ارزهای دیجیتال هستیم و باید تا قبل از شروع مسابقات تدابیر امنیتی بسیاری را ایجاد کنیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *