بازار بیت کوین در بورس راه‌اندازی می شود
اخبار ارز دیجیتال

بازار بیت کوین در بورس راه‌اندازی می شود

بازار بیت کوین در بورس راه‌اندازی می شود: بزرگترین بازار بورس جهان در صدد راه اندازی بازار بیت کوین.

شرکت آمریکایی Intercontinental Exchange » به اختصار ICE که مالک اصلی بزرگترین بازار بورس جهان یعنی بورس اوراق بهادار نیویورک است، امروز، جمعه اعلام کرد که قصد دارد یک پلت فرم دارایی های دیجیتال و یک قرارداد آتی برای بیت کوین راه‌اندازی کند.

به زودی بازار بیت کوین در بورس راه‌اندازی می شود

ICE اعلام کرد که با همکاری شرکت های معتبری نظیر مایکروسافت، استارباکس و BCG پلتفرم جدیدی با نام Bakkt توسعه داده است.

Bakkt با بازار آتی ICE و اتاق پردازش ادغام خواهد شد تا محصولات فیزیکی آتی بیت کوین که به صورت یک روزه ‌ارائه می‌شود را در لیست خود قرار دهد. به این معنی که با این قرارداد آتی به جای پرداخت با پول نقد، در تاریخ مشخص شده بیت کوین پرداخت شود. انتظار می‌رود که این محصول پس از گرفتن تأییدیه کمیسیون کالای ایالات متحده در ماه نوامبر سال جاری میلادی عرضه شود.

بازار بیت کوین در بورس راه‌اندازی می شود

این شرکت افزود که شرکت‌های بزرگی مانند BCG، مایکروسافت و استارباکس برای مدیریت ریسک این پروژه همکاری خواهند کرد.

کلی لئوفر مدیر عامل Bakkt بیان کرد که این پلتفرم طراحی شده است تا با بهبود بازده بیشتر امنیت و کارایی به عنوان یک سکوی مقیاس پذیر برای شرکت های سازمانی، بازرگانان و مصرف کنندگان دارایی های دیجیتال عمل کند. ما در حال همکاری برای ایجاد یک پلتفرم باز هستیم. این پلتفرم کمک می‌کند تا پتانسیل تغییر پذیری دارایی دیجیتال در بازارهای جهانی و تجارت باز شود.

شرکت Bakkt که دیگر سرمایه گذاران او شامل شرکت M12 مایکروسافت، فورترس، Susquehanna، پانترا کپیتال و کلکسی دیجیتال می‌باشد علاوه بر اکسچنج آتی بیت کوین، درصدد است که یک پلتفرم جامع باشد و کمک کند دارایی های دیجیتال تکامل یابند و به دارایی های مالی رایج تبدیل شوند.

جفری اسپرچر، بنیان‌گذار و رئیس ICE، در این بیانیه اعلام کرد:

هدف از ایجاد زیرساخت‌های به هم متصل، قانونمند شده و برنامه‌های سازمانی و مصرف‌کننده محور برای دارایی‌های دیجیتال، ایجاد اعتماد به این کلاس دارایی در مقیاس جهانی است که مطابق با ایجاد شفافیت و اعتماد به بازارهایی که قبلاً تنظیم‌شده نبود‌ه‌اند، می‌باشد.

اسپرچر و لئوفلر در مصاحبه ای در مورد برنامه های بلندپروازانه خود صحبت کردند و خاطر نشان کردند که این پلتفرم دفتر مرکزی چندگانه (آمنی بوس لجر) خود را دارد که بر روی بلاک چین بیت کوین عمل می کند و مانند شبکه لایتنینگ می‌باشد.

آنها عقیده دارند با کمک ICE بیت کوین می‌تواند تبدیل به یک ارز واقعی شود و به عنوان دارایی برای پرداخت های بین المللی انتخاب شود.

اسپرچر بیان کرد:

بیت کوین گردش پول جهانی را به میزان بسیار زیادی آسان می‌کند و پتانسیل تبدیل شدن به اولین ارز جهانی را دارد.

پس از اینکه دارایی های شرکت در اختیار ICE قرار گرفت، قادر خواهند بود تا با سازمان ها و تجارت های دیگری که به دفتر مرکزی  bakkt متصل اند، تراکنش های بدون سود انجام دهند.

Bakkt به دنبال راهی است که کاربرد بیت کوین را به عنوان یک ابزار پرداخت افزایش دهد. این خبر بیان می‌کند که استارباکس در تبدیل دارایی های مصرف کنندگان به دلار نقش مهمی دارد. این اقدام باعث می‌شود که مصرف کنندگان از دارایی های دیجیتال برای پرداخت در محل استارباکس استفاده کنند.

ماریا اسمیت نایب رییس استارباکس گفت:

استارباکس به عنوان پرچمدار خرده فروش ها نقش محوری در توسعه برنامه های قانونی مورد اعتماد و عملی برای مصرف کنندگان خواهد داشت تا آنها برای استفاده از خدمات استارباکس بتوانند دارایی های دیجیتال خود را به دلار تبدیل کنند. استارباکس به عنوان یک موسسه پیشرو در پرداخت های موبایلی (Mobile Pay ) و با داشتن ۱۵ میلیون کاربر، متعهد به ایجاد نوآوری در توسعه روش های پرداخت برای مشتریان می‌باشد.

(بازار بیت کوین در بورس راه‌اندازی می شود)

در حالی که ICE معتقد است می‌تواند جریان بیت کوین را در دست بگیرد، هم چنین بیان می‌کند که این واقعیت احتمالا شباهتی به دیدگاه آنارشیستی-کریپتویی کاربران اولیه‌ی ارز دیجیتال ندارد. اسپرچر تصریح کرد:

بیت کوین به عنوان یک ایده سرکش نمی‌تواند به کار خود ادامه دهد. ارزهای دیجیتال برای تکامل باید بر روی زیرساخت های معتبر اجرا شوند. ارزهای دیجیتال به اعتماد و قوانینی نیاز دارند که سال های زیادی است وارد سیستم مالی جامعه ما شده است. این ارزها به اعتمادی نظیر بیگ بورد نیاز دارند.

(بازار بیت کوین در بورس راه‌اندازی می شود)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *