باج گیری با بیت کوین
اخبار ارز دیجیتال

باج گیری با بیت کوین برای افشا نکردن اسناد ۱۱ سپتامبر

باج گیری با بیت کوین برای افشا نکردن اسناد ۱۱ سپتامبر ،یک گروه هکری که ادعا می‌کند موفق به سرقت اطلاعات حساس و محرمانه مربوط به پشت‌پرده واقعه ۱۱ سپتامبر از یک شرکت آمریکایی بیمه شده، از مدیران این شرکت درخواست حق‌السکوت کرده است.

باج گیری با بیت کوین برای افشا نکردن اسناد ۱۱ سپتامبر

بر اساس گزارش وب‌سایت مادربرد، گروه هکری دارک‌اُورلرد (TheDarkOverlord) که به خاطر پخش قسمت‌هایی از سریال تلوزیونی
Orange is the New Black مشهور شده بودند، دوباره ظاهر شده و این بار مدعی شده‌اند که اطلاعاتی مرتبط با حمله تروریستی ۱۱ سپتامبر سال ۲۰۰۱ که در مرکز تجارت جهانی رخ داده بود را به سرقت برده‌اند.

باج گیری با بیت کوین برای افشا نکردن اسناد ۱۱ سپتامبر

براساس پستی که شب سال نوی میلادی در حساب توییتر گروه دارک‌اُورلرد ارسال شد، این گروه مدعی شد که هزاران سند و مدرک را از شرکت‌های بیمه‌ای همچون لویدز لندن (Lloyds of London)، سیلوراشتاین پراپرتیز (Silverstein Properties) و هیسکاکس سیندیکیتس (Hiscox Syndicates) به سرقت برده است.

باج گیری با بیت کوین برای افشا نکردن اسناد ۱۱ سپتامبر

در حال حاضر، این گروه تهدید کرده که در صورت عدم پرداخت مبلغ مورد نظر با بیت کوین، محتویات این اسناد را منتشر خواهند ساخت که باعث قوت بخشیدن به آن دسته از فرضیه‌ها می‌شود که از این حمله به‌عنوان یک توطئه و خیانت یاد می‌کنند.

این گروه در حساب توییتر خود نوشت:

ما به‌وسیله ۱۸,۰۰۰ مورد از اسناد محرمانه‌ای که از طریق شرکت بیمه هیسکاکس و سایر شرکت‌ها بدست آورده‌ایم ، به ابهامات بسیاری درباره خیانت‌آمیز بودن واقعه 11 سپتامبر پاسخ خواهیم داد.

سخنگوی شرکت بیمه هیسکاکس این حمله سایبری را تأیید نموده و اظهار داشته است که هکرها توانسته‌اند به اسناد محرمانه یک شرکت حقوقی که به بیمه هیسکاکس مشاوره داده بود، دسترسی پیدا کرده و اسناد مربوط به پرونده‌های دادرسی مرتبط با واقعه ۱۱ سپتامبر را به سرقت ببرند.

باج گیری با بیت کوین برای افشا نکردن اسناد ۱۱ سپتامبر

این سخنگو در مصاحبه با خبرگزاری مادربرد گفت:

سیستم‌های این شرکت حقوقی به زیرساخت آی.تی هیسکاکس متصل نبوده و سیستم‌های شرکت هیسکاکس از این حمله در امان مانده‌اند. یکی از مواردی که این شرکت حقوقی برای شرکت بیمه ما و سایر شرکت‌های بیمه انجام داده است، مرتبط با دعاوی قضایی برخاسته از حوادث منتسب به ۱۱ سپتامبر است و ما معتقدیم که اطلاعات مربوط به این پرونده‌ها، توسط این شکاف امنیتی به سرقت رفته است.

گفتنی است گروه هکری دارک‌اورلرد با انتشار ایمیل‌هایی به شرکت‌های مختلف حقوقی، اداره فدرال هوانوردی و نیز اداره امنیت حمل‌ونقل ایالات متحده به آنها درباره این مساله اطلاعات داده است. این گروه همچنین لینکی به یک فایل فشرده و رمزنگاری‌شده را منتشر کرده‌اند. هکرها تهدید کرده‌آند اگر مبلغ مورد نظر آنها در قالب بیت کوین پرداخت نشود، رمز این فایل را در اختیار عموم مردم قرار خواهند داد.

باج گیری با بیت کوین برای افشا نکردن اسناد ۱۱ سپتامبر

لینک دانلود فایل فشرده و رمزنگاری‌شده مذکور

این گروه هکری به تمامی شرکت‌ها، ادارات و نیز افرادی که نام آنها در این فایل‌ها آمده ایمیل ارسال می‌کند و از آنها در ازای حذف نام‌شان، درخواست حق‌السکوت در قالب بیت کوین می‌کند.

گروه دارک‌اورلرد همچنین تهدید کرده که در صورت عدم پردات مبالغ مورد نظر، به تدریج رمز این فایل‌ها منتشر شده تا ابعاد قضیه به صورت گام‌به‌گام ‌آشکار شود

البته گروه بیمه هیسکاکس نیز اعلام کرده اطلاعات موجود در این سامانه ارزش چندانی ندارد و افشای آنها نیز به نتیجه مشخصی نمی‌انجامد.

باج گیری با بیت کوین برای افشا نکردن اسناد ۱۱ سپتامبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *