استخراج بیت کوین
اخبار ارز دیجیتال

اینتل بر روی یک سیستم استخراج بیت کوین کار می کند

استخراج بیت کوین ،اینتل (Intel)، حق اختراع یک دستگاه جدید استخراج الگوریتم SHA-256 برای ماینینگ بیت کوین را کسب کرد .

سیستم جدید اینتل پردازنده و شتاب دهنده های سخت افزاری را در بر می‌گیرد. این سخت افزار که توسط اداره ثبت اختراعات ایالات متحده مورد تشویق قرار گرفته به گونه ای طراحی شده است تا میزان راندمان انرژی ماینینگ را با کاهش مصرف برق افزایش دهد. سخت افزار مورد نظر با کنترل مجموعه ای از شتاب دهنده های سخت افزاری به این امر دست یافته و مراحل مختلف فرآیند هشینگ را مورد هدف قرار می‌دهد.

این سیستم همچنین دارای پیشرفت های میکرو معماری می‌باشد و با استفاده از پارامترهای سخت افزاری انتخابی برای بهبود محاسبات توانسته است راندمان کاری خود را تا ۱۵ درصد افزایش دهد.

همچنین در ماه سپتامبر، اینتل درخواست ثبت اختراع مرتبط با شتاب دهنده سخت افزاری استخراج بیت کوین را ارائه داد. این شتاب دهنده سخت افزاری برای کاهش مصرف انرژی در هش و افزایش عملکرد در هر وات طراحی شده است. نوآوری جدید یه منظور به حداقل رساندن زمان مورد نیاز برای یافتن nonce 32 بیتی در یک بلاک بیت کوین است.

این خبر پس از سقوط قیمت بیت کوین منتشر شد که طی آن بسیاری از ماینرها به دلیل عدم سودآوری دست از استخراج کشیده بودند. در حال حاضر شرکت ها در تلاش برای به دست آوردن یک تکنولوژی کارآمدتر استخراج به همراه کاهش هزینه های اضافی استخراج هستند.

در حال حاضر به دلیل کاهش سختی استخراج در کنار کاهش هش ریت، هزینه های استخراج بیت کوین نیز کاهش یافته است. به لطف ایده های ساتوشی ناکاماتو موسس شبکه بیت کوین، الگوریتم این شبکه پس از استخراج هر 2016 بلاک، سختی استخراج را مجددا تنظیم می‌کند.

از آنجا که ماینرهای بیشتری دستگاه های خود را خاموش می کنند، فرآیند استخراج ساده تر می شود و در نهایت انرژی کمتری مصرف می شود.

بهره وری انرژی یک ضرورت در حال رشد در استخراج بیت کوین


این امید وجود دارد که تولید تجهیزات و دستگاه هایی با راندمان بالاتر و کاهش مداوم سختی شبکه به نفع ماینرهای ضعیف تر باشد.

از آنجایی که شرکت های فن آوری بر بهبود قدرت پردازش و فناوری های مرتبط به کار رفته در سخت افزار تمرکز می کنند، مزارع استخراج مجبور شده اند به دنبال منابع انرژی ارزانتر و تجدید پذیر در جهت کاهش هزینه های مصرف انرژی باشند که به طور قابل توجهی در سودآوری استخراج تاثیر می گذارد.

توسعه مداوم سخت افزارهای استخراج به وسیله شرکت های فن آوری می تواند رشد این صنعت را در بلند مدت به دنبال داشته باشد.

منبع:dailyhodl

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *