بایننس binance اکسچنج غیر متمرکز
آموزش بلاک چین

اکسچنج غیر متمرکز

بایننس، بزرگترین صرافی ارز رمزپایه، در تلاش برای ایجاد یک اکسچنج غیر متمرکز:

بایننس، بزرگترین صرافی ارز رمزپایه از نظر حجم معاملات، (۲۲ اسفند 96) اعلام کرد که به طور رسمی زنجیره بلاکی عمومی را می سازد که از این طریق بتوان به یک صرافی نامتمرکز جدید دست یافت.و به منظور دست یابی به این ایده آنها در تلاش برای توسعه Binnace Chain هستند که به منظور انتقال و معاملات دارایی ها در زنجیره بلاک مورد استفاده قرار می گیرد.

این اکسچنج می گوید : ما بر این باور هستیم که بهترین روش گسترش این صنعت، پشتیبانی مداوم از پروژه های با کیفیت زنجیره بلاک است. همان طور که در وایت پیپر خود نیز به این اشاره کردیم، ما به بهبود دادن به این بخش ادامه خواهیم داد.

همچنین این زنجیره بلاک جدید از بایننس کوین (BNB) که سکه مورد استفاده در صرافی بایننس است نیز استفاده و میزبانی خواهد کرد که تبدیل به کوینی بومی در شبکه اصلی زنجیره بلاک خودش می شود. بایننس کوین در حال حاظر سکه مورد استفاده در اکسچنج بایننس است.

صرافی

 

تفاوت بین یک اکسچنج متمرکز و یک اکسچنج نامتمرکز در این است که صرافی نامتمرکز برای نگهداری از اعتبار مشتریان به خدمات یک شخص سوم وابسته نیست. کاربران بدون نیاز به یک سرور یا تایید کننده مرکزی که تبادلات را مورد بررسی قرار می دهد، می توانند با یکدیگر به معامله بپردازند همچنین صرافی های نامتمرکز کاربران را بیشتر از صرافی های متمرکز ناشناس نگه می دارند و همچنین هک کردن آن ها نیز سخت است.

از اکسچنج های غیر متمرکز میتوان به موارد زیر اشاره کرد که جدیدا به فعالیت در این حوزه وارد شده اند : Waves DEX، Bitshares، NXT و CounterParty

بیانیه بایننس به منظور نامتمرکز سازی اکسچنج ، بعد از اینکه گروهی از  هکرها در 16 اسفند 96 برای نفوذ به این اکسچنج تلاش کرده بودند اعلام شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *