انتخاب بهترین دستگاه ماینینگ
استخراج ارز

انتخاب بهترین دستگاه ماینینگ

انتخاب بهترین ماینینگ ،درحال حاضر برای استخراج ارزهای دیجیتال برپایه الگوریتم بیت کوین (SHA-256) باید از اسیک ها استفاده کنیم ، حال باید بررسی کنیم که چه نوع اسیک هایی برای ماین کردن مناسب می باشند و از میان برندهای زیادی که در این زمینه فعالیت می کنند سراغ چه برندی باید برویم .در این شرایط سعی داریم الگوهایی را که در این زمینه موثرند را با هم بررسی و تاثیر آن ها بر عملکرد فعالیت ماین را ملاحضه کنیم.

انتخاب بهترین دستگاه ماینینگ

هش ریت دستگاه ماینر

برای اینکه یک ماینر را انتخاب کنید باید قبل از هرچیز هش ریت آن را در نظر داشته باشید. مهمترین عامل در انتخاب یک ماینر همین مورد است.هش ریت در اصل همان میزان پردازشی است که یک ماینر میتواند در ثانیه آن را انجام دهد.


هش ریت (HashRate) یا نرخ هش خروجی تابع هش می‌باشد و در بیت کوین، هش ریت سرعت اتمام عملیات محاسباتی در کد بیت کوین است. هنگام ماینینگ هرچه هش ریت بیشتر باشد بهتر است، زیرا فرصت یافتن بلاک بعدی و‌ دریافت جایزه افزایش می‌یابد.

اگر می‌خواهید وارد عرصه ماینینگ شوید، دانستن مفهوم هش ریت و اهمیت آن بسیار ضروری است. هم چنین باید از اثرات آن بر ظرفیت استخراج کوین ها آگاه باشید. برخورداری از دانش کافی در خصوص هش ریت می‌تواند به شما کمک کند که بهترین تصمیم ممکن در حوزه ماینینگ را اتخاذ کنید.

انتخاب بهترین دستگاه ماینینگ

مصرف برق دستگاه ماینر

میزان برق مصرفی دستگاه ماینر از مهمترین مواردی است که در خرید یک دستگاه ماینر بسیار اهمیت دارد. به عبارتی هرچه نسبت برق مصرفی به هش تولید شده کمتر باشد دستگاه اقتصادی تر است. به طور کلی اگر میخواهید دقیق بفهمید دستگاه شما چقدر در ماه برای شما در آمد دارد، باید قیمت دستگاه را بر هش خروجی آن تقسیم کنید ، با این مقدار متوجه میشویم که قیمت هر هش دستگاه چقدر برای ما تمام شده است ، اما این تمام ماجرا نیست ، پس از محاسبه قیمت هر هش دستگاه باید مقدار برق مصرفی آن را نیز از کل در آمد آن کم کنیم تا مقدار در آمد خالص بدست بیاید. در دنباله برای مثال سه دستگاه Antminer S11  و  Antminer s9j  و Antminer T9+  را با یکدیگر بر اساس تعرفه برق خانگی مقایسه میکنیم. 

مدل دستگاهقیمت دستگاههش ریتتوان مصرفینسبت قیمت به هش ریت
Antminer S11۸/۵۰۰/۰۰۰۲۰٫۵۱۵۳۰ وات۴۱۴۶۳۴٫۱
Antminer S9j۵/۸۰۰/۰۰۰۱۴٫۵۱۳۵۰ وات۴۰۰۰۰۰
Antminer T9+۴/۰۰۰/۰۰۰۱۰٫۵۱۴۳۲ وات۳۸۰۹۵۲٫۳


 در جدول بالا شاهد نسبت قیمت هر دستگاه بر هر تراهش هستیم  ، مشاهده میکنیم قیمت هر تراهش در دستگاه  S9j  از همه کمتر است ، به عبارتی دستگاه s9j  از این نظر اقتصادی ترین دستگاه در بین دو دستگاه دیگر میباشد. مورد دیگری که برای این مورد باید در نظر بگیریم میزان هزینه برقی است که هر دستگاه در ماه دارد. که در اینجا با تعرفه برق خانگی محاسبه میکنیم.

مدل دستگاههزینه برق خانگیدر آمد هر دستگاه با کسر هزینه برق
Antminer S11350000 تومان826.620 تومان
Antminer S9j317.940 تومان511.200 تومان
Antminer T9+330000 تومان270.480 تومان

 اکنون با توجه به مقادیر بدست آمده میتوانیم مناسب ترین دستگاه با توجه به شرایط خودمان را انتخاب کنیم.

انتخاب بهترین دستگاه ماینینگ

نکته: میزان درآمد این دستگاه ها با استفاده از برق ارزانتر مانند برق کشاورزی یا صنعتی به مراتب بیشتر است.

دیگر مواردی که برای خرید بهترین ماینر مناسب با شرایط شما میتواند مورد اهمیت باشد دمای محیط قرار دادن ماینیرها است.سعی کنید از ماینرهایی استفاده کنید توان خنک کننده ای خوبی داشته باشند و یا در برابر شدت گرما توان پایداری خوبی داشته باشند.

نکته: هرچه محل فارم ماینینگ شما درجای گرم تری باشد شما باید هزینه بیشتری بابت ایجاد سرمایش در محل فارم برای خنک کردن دستگاهای ماینینگ بپردازید.هرچه دمای ماینر شما کمتر باشد توان پردازشی بیشتری را ارائه می دهد.

الگوریتم های ماینینگ

مورد بعدی که برای خرید ماینر باید به آن توجه کنید الگوریتم ماینینگ دستگاهی است که قصد خرید آن را دارید.شما نمی توانید همه ارزهای دیجیتال را توسط یک دستگاه ماینر و با یک نوع الگوریتم استخراج کنید.

نکته: برای استخراج ارزهای دیجیتال باید اول به این نکته دقت کنید که ارز مورد نظر دارای چه الگوریتمی است و سپس اقدام به خرید ماینر مناسب با آن الگوریتم کنید.

انتخاب بهترین دستگاه ماینینگ

خرید ماینر

حال پس از بررسی های به عمل آمده میخواهیم بررسی کنیم خرید ماینر را از کجا انجام دهیم. با توجه به اینکه اخیرا فروشندگان دستگاه های ماینینگ بسیار زیاد شده اند ، این سوال ممکن است برای شما پیش بیاید که از کجا به خرید ماینر اقدام کنیم؟ 

بعضی از فروشنده ها تضمین گارانتی درستی به مشتری نمیدهند ، و موقع فروش به گارانتی تولید کننده چینی اشاره میکنند. که در صورت مشکل دستگاه شما باید برای تولید کننده در چین ارسال شود ، این فروشنده ها در صورت بروز مشکل هیچ گونه مسئولیتی در قبال کالایی که به شما فروخته اند نمی پذیرند و به شما می گویند خود شما باید آن را به کشور چین ارسال کنید. 

گروهی دیگر هستند که با جعل شماره سریال روی دستگاه دست دوم ماینر، دستگاه دست دوم را به شما میفروشند و برای اینکه خیال شما را از اینکه کالای نو میخرید راحت کنند شماره سریال را در سایت تولید کننده وارد میکنند که به شما نشان میدهد از گارانتی دستگاه باقی مانده است اما در واقع سریال برای دستگاهی دیگر است که به صورت جعلی کپی شده و بر روی دستگاه شما چسبانده شده است. سخن آخر اینکه سعی کنید حتما خرید خود را از فروشگاه های معتبر انجام دهید و صرفا بخاطر اینکه کمی ارزان تر بخرید خرید نکنید.

انتخاب بهترین دستگاه ماینینگ


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *