تلگرام
اخبار ارز دیجیتال

امکان ایجاد سایت روی شبکه TON تلگرام

تلگرام به تازگی یک راهنما منتشر کرده است که در آن چگونگی ایجاد سایت‌ها در شبکه مبتنی بر بلاک چین «تون» (Ton) را توضیح می‌دهد.

به گزارش Ihodl و طبق این سند، می‌توان از سایت‌های Ton به عنوان نقطه ورودی به سایر خدمات شبکه باز تلگرام استفاده کرد. سایت‌های TON که می‌توانند دامنه .TON (دات تون) هم داشته باشند روی یک شبکه بلاک چینی اجرا می‌شوند.

برای مثال، صفحات html که از سایت‌های Ton دانلود شده‌اند، می‌توانند لینکی مانند «//:ton» داشته باشند. این لینک به دارندگان کیف پول‌های ارز دیجیتال تلگرام این امکان را می‌دهد که تراکنش‌های خود را در این بستر انجام دهند.

از لحاظ فنی، سایت‌های Ton مشابه وب‌سایت‌های استاندارد هستند. اما تفاوت اصلی این است که این وب‌سایت‌ها از طریق اینترنت قابل دسترسی نیستند، بلکه دسترسی به آن‌ها از طریق شبکه Ton امکان‌پذیر است.

هر سایت دارای یک آدرس «ADNL» است. از آنجا که کلیه رمزنگاری‌ها توسط ADNL انجام می‌شود، توسعه‌دهندگان نیازی به استفاده از «HTTPS» ندارند.

برای دسترسی به سایت‌ها Ton و ایجاد سایت‌های جدید، نیاز به پورت‌ها و کانال‌های ویژه‌ای بیت اینترنت معمولی و شبکه Ton است. دسترسی به سایت‌های Ton از طریق پروکسی «HTTP-> RLDP» که به صورت محلی و روی کامپیوترهای کاربران اجرا می‌شود، امکان‌پذیر است و توسط یک پروکسی معکوس «RLDP-> HTTP» ایجاد می‌شود که بر روی یک سرور وب کنترل از راه دور اجرا می‌شود.

Short link : https://arzmonitor.com/?p=6257

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *