الگوریتم اثبات اعتبار
اخبار ارز دیجیتال

الگوریتم اثبات اعتبار

الگوریتم اثبات اعتبار :

مایکروسافت از الگوریتم اثبات اعتبار (Proof-of-Authority) برای اتریوم رونمایی کرد.

پلتفرم سرویس ابری (Cloud) مایکروسافت که با نام آژور (Azure) شناخته می‌شود، الگوریتم اثبات اعتبار (Proof-of-Authority) را بر روی محصول بلاک چین اتریوم خود، در تاریخ 7 آگوست معرفی کرد.

الگوریتم اثبات اعتبار در شبکه اتریوم، امکان ساخت برنامه‌های غیرمتمرکز (DApps) را برای شبکه‌های خصوصی یا جمعی به صورت بهینه‌تر از قبل فراهم می‌کند. با استفاده از این الگوریتم جدید تمام شرکت‌کنندگان در توافق جمعی شناخته شده و دارای اعتبار هستند.

الگوریتم اثبات اعتبار

در مقابل الگوریتم اثبات کار که پروتکل فعلی آژور می‌باشد، الگوریتم اثبات اعتبار بر روی قواعد هویت‌های تایید شده و تاییدکنندگان (Validator) استوار است، بطوریکه به مانند مکانیزم اثبات سهام، برای تایید تراکنش‌ها رقابتی وجود ندارد.

سیستم تشخیص هویت الگوریتم اثبات اعتبار

سیستم تشخیص هویت دروغین در این الگوریتم این وظیفه را دارد که از وجود هویت یکسان بین دو نود (Node) هنگامی که اعضا در حال بررسی «نودهای اجماع یافته زائد» (Redunant Consensus Nodes) هستند، جلوگیری کند. این سیستم استفاده از ماشین مجازی و حتی قطعی از شبکه را تشخیص می‌دهد، بطوریکه نودهای جدیدی که از شبکه خارج شده‌اند یا با ماشین مجازی دوباره وارد شبکه شده‌اند، فعالیت خود را با هویت قبلی ادامه می‌دهند.

قراردادهای هوشمند در الگوریتم اثبات اعتبار

پشتیبانی از زبان وب‌اسمبلی فرایند ایجاد قراردادهای هوشمند را ساده می‌کند و امکان برنامه‌نویسی برای مشتریان را با زبان‌هایی که بیشتر با آن آشنا هستند فراهم می‌کنند، بصورتیکه آن‌ها دیگر مجبور به برنامه‌نویسی با سالیدیتی (Solidity) که بلاک چین اتریوم با آن نوشته شده، نیستند. گفته شده است که توسعه‌دهندگان با این سیستم جدید می‌توانند برنامه‌های غیرمتمرکز را با زبان C و ++C و Rust نیز بنویسند.

سیستم مدیریت برنامه‌های غیرمتمرکز برای ساده‌سازی رای‌دهی و انتخاب تاییدکنندگان در هنگام توافق جمعی راه‌حلی ارائه می‌دهد. با فعال‌سازی این قابلیت، توسعه‌دهندگان این امکان را به مشتریان می‌دهند که تنها اطلاعاتی را که نیاز دارند، برای آن‌ها نمایش داده شود و با این کار از پیچیدگی کاسته و بهره‌وری بالا می‌رود.

همچنین سیستم مدیریت برنامه‌های غیرمتمرکز از اینکه اعضا بر روی کلیدهای خود کنترل دارند، اطمینان می‌یابد و امکان ورود کاملا محافظت شده به کیف‌پول‌ های انتخاب شده توسط کاربر را فراهم می‌کند.

مایکروسافت اولین بار در اواخر سال 2015 راه‌اندازی یک پلتفرم مبتنی بر اتریوم را برای سرویس ابری آژور اعلام کرد. سرویس پردازش ابری آژور در سال 2010 راه‌اندازی شد و شبکه‌ای جهانی از پایگاه داده‌های مدیریت شده است که امکان توسعه، آزمایش، گسترش و مدیریت سرویس‌ها و برنامه‌های مختلف را به کاربران می‌دهد.

در اویل ماه ژوئن ائتلاف بلاک چینی R3 اعلام کرد که این شرکت به همراه 39 شرکت مالی در سرتاسر جهان، برنامه شناخت مشتری (KYC) را به همراهی 45 نود بر روی سرویس آژور با موفقیت اجرا کرده است.

(الگوریتم اثبات اعتبار)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *