بیت کوین
اخبار ارز دیجیتال

افزایش ۲۰۰ درصدی میانگین کارمزد تراکنش‌های بیت کوین

میانگین کارمزد تراکنش‌های بیت کوین (BTC) در ماه آوریل، در مقایسه با ماه مارس، تقریباً ۲۰۰ درصد افزایش پیدا کرده است.

این گزارش همچنین یادآور می شود که ماینرهای بیت کوین، تنها با دریافت کارمزد تراکنش، ۱۳.۷ میلیون دلار به دست آوردند که این میزان نسبت به ۳.۹ میلیون دلار در ماه گذشته، بیش از ۲۰۰ درصد رشد داشته است. درامد کل ماینینگ در ماه آوریل ۲۹۱ میلیون دلار بوده که نسبت به ماه مارس حدود۳۰ درصد افزایش داشته است.

همچنین حجم تراکنش‌های درون زنجیره‌ای در ماه آوریل ۴۳ درصد افزایش یافته است که منجر به پر شدن بلاک‌ها شده است. در حالی که تراکنش‌های سگویت (SegWit)، در ۴۰ درصد از کل تراکنش‌ها حضور داشته‌اند و اندازه‌ی بلاک‌ها به طور مرتب از حد مجاز ۱ مگابایت فراتر رفته است. برای مقایسه در سال ۲۰۱۸ میزان استفاده از سگویت برای تراکنش‌ها، ۲۶ درصد از کل تراکنش‌ها بوده است.

طبق گزارش‌های منتشرشده تعداد تراکنش‌های درون زنجیره‌ای بیت کوین در ماه آوریل، به بالاترین حد در ماه دسامبر ۲۰۱۷ یعنی به ۱۱.۲ میلیون تراکنش نزدیک شد و زمان تایید یک تا دو بلاک نیز در مقایسه با بالاترین میزان ثبت‌شده، ۸۴ درصد کمتر بوده است.
علاوه بر این، میزان بیت کوین‌هایی که به صورت درون زنجیره‌ای منتقل شدند، هم‌چنان یک سوم بیشترین میزانی بوده که تا کنون ثبت شده است.

با توجه به این گزارش، اگر این جابه‌جایی به اندازه‌ی گذشته صورت می‌گرفت، کارمزدها همچنان به طور قابل‌توجهی افزایش پیدا می‌کردند. در این گزارش همچنین آمده است:

استفاده از سگویت در سطوح فعلی، این احتمال را به وجود می‌آورد که اگر جابه‌جایی‌های درون زنجیره‌ای بیت کوین‌ به همین شکل ادامه پیدا کند، همان‌طور که در پایان سال ۲۰۱۷ نیز اتفاق افتاد، کارمزدها تا سقف ۳۰۰ درصد افزایش یافت.

در نهایت در این گزارش آمده است که کارمزدها می‌توانست در ماه دسامبر ۲۰۱۸ بیش از ۵۵ درصد کمتر باشد زیرا سگویت همان‌طور که انتظار می‌رفت در حال اجراست. سافت فورک سگویت بیت کوین در سال ۲۰۱۶ پیاده‌سازی شد.

این گزارش اشاره می‌کند که حجم تراکنش‌های اتر (ETH) در برنامه‌های غیرمتمرکز، رکورد جدیدی را به ثبت رسانده است.

به گزارش روز گذشته‌ کوین تلگراف، پیتر وویل (Pieter Wuille)، یکی از توسعه‌دهندگان بیت کوین، در سایت گیت‌هاب (GitHub)، دو پیشنهاد را برای سافت فورک تپ‌روت (Taproot) با هدف آشکارسازی اطلاعات کمتر پس از انجام تراکنش بیت کوین، بیان کرده است.

منبع:cointelegraph

Short link : https://arzmonitor.com/?p=4795

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *