افزایش محبوبیت بیت کوین در ترکیه
اخبار ارز دیجیتال

افزایش محبوبیت بیت کوین در ترکیه

افزایش محبوبیت بیت کوین در ترکیه ،در پی کاهش ارزش پول ملی ترکیه مردم این کشور با هجوم به سمت خرید بیت کوین و ارزهای دیجیتال شاخص سعی در بهبود وضعیت اقتصادی خود دارند.

افزایش محبوبیت بیت کوین در ترکیه

افزایش قیمت دلار نسبت به لیر ترکیه همچنان ادامه دارد و مردم این کشور را با نگرانی بزرگی مواجه ساخته است. بلومبرگ در گزارشی نوسانات بیت کوین را کمتر از نوسانات پول ملی ترکیه خواند.

بلومبرگ با تیتر «شرایط کنونی ترکیه، باعث نوسان بیشتر لیر نسبت به بیت کوین می‌شود» به موضوع کاهش ارزش ارز ملی ترکیه در سال جاری پرداخته است.

بلومبرگ گزارش داد:

نوسانات و تغییرات 10 روزه ارزش لیر نسبت به دلار آمریکا، افراد بیشتری را از بحران روزافزون ارز ترکیه به سمت خرید بیت کوین سوق می‌دهد.

قیمت هر لیر ترکیه نسبت به دلار از اول سال جاری میلادی تقریباً نصف شده و همین عامل سبب افزایش گرایش مردم به بیت کوین می‌شود.

افزایش محبوبیت بیت کوین در ترکیه و خرید بیت کوین به برای مقابله با سقوط ارزش لیر ترکیه

طبق اطلاعات گوگل ترندز، در ماه آگوست علاقه به بیت کوین به طور چشمگیری افزایش یافت، به طوری که حجم معاملات صرافی های داخلی با بیش از 150 درصد رشد مواجه شده است.

از آنجایی که قانونگذاران در حال قانون گذاری برای کنترل سرمایه در این کشور هستند، وضعیت ارز دیجیتال در این کشور مشخص نمی‌باشد. فوربز خاطر نشان کرد علیرغم موضع رسمی دولت ترکیه در قبال مطابق نبودن بیت کوین با اسلام، اکسچنج های داخلی به  دریافت پشتیبانی های بانکی ادامه می‌دهند.

این اکسچنج ها با افزایش نوسان مواجه شده اند به طوری که صرافی هایی نظیر BtcTurk، بیت کوین را حدود 500 دلار گران تر از پلتفرم های خارجی معامله می‌کند. صاحب نظران معتقدند اگر شرایط اقتصادی به ثبات نرسد این روند می‌تواند ادامه پیدا کند.

(افزایش محبوبیت بیت کوین در ترکیه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *