افزایش قیمت بیت کوین
اخبار ارز دیجیتال

افزایش قیمت بیت کوین و تاثیر بر آلت کوین ها

با افزایش قیمت بیت کوین تمام آلتکوین های دیگر مانند اتریوم، بیت کوین کش، لایت کوین، EOS و بایننس کوین نیز افزایش قیمت داشته اند. در حال حاضر قیمت بیت کوین در محدوده 7500 دلار است.

افزایش ۱۱.۵ درصدی قیمت بیت کوین و رسیدن آن از ۵,۶۸۷ دلار در تاریخ ۷ می به قیمت ۶,۳۴۳ دلار در تاریخ ۱۱ می یا ۲۱ اردیبهشت باعث ریزش ارزش آلتکوین ها شده است. هنگامی که به ارزش کلی بازار به جز بیت کوین نگاه می‌کنیم، این رابطه کاملا قابل مشاهده است که رابطه مستقیمی با عملکرد تمام آلتکوین ها دارد.

افزایش قیمت بیت کوین

ارزش کلی بازار به جز بیت کوین از تاریخ ۷ الی ۱۰ می ، ۹.۴ درصد کاهش یافت. این به معنی ریزش شدید قیمت آلتکوین ها است.

در همین حال، از تاریخ 26 آوریل بیت کوین با رشد سهمی شکلی مواجه بوده است که قیمت آن را از ۵,۱۳۱ به ۷,۱۰۰ دلار افزایش داد.

به نظر می‌رسد که بیت کوین از کل بازار جدا شده و سرمایه آلتکوین ها به سمت بیت کوین در حرکت است. بعضی افراد حتی رابطه بین بیت کوین و آلتکوین ها را قتل عام می گویند.

بررسی رابطه بین بیت کوین و آلت کوین ها

افزایش قیمت بیت کوین

رابطه بین بیت کوین و آلت کوین ها طبق سخنان ایوی فلمن یکی از معامله کنندگان ویو فایننشال (Wave Financial)

رابطه بین بیت کوین و آلتکوین ها چرخه ای می‌باشد. فلمن به اطلاعات قبل از روند صعودی سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۷ اشاره می کند، جایی که این چرخه دو بار مورد مشاهده قرار گرفت. افزایش قیمت Bitcoin باعث افزایش قیمت آلتکوین ها مهم مانند لایت کوین، بیت کوین کش، اتریوم و XRP و سپس باعث افزایش قیمت آلتکوین های کم اهمیت تر نظیر چین لینک، دیکرد و نئو شده است.

این شرایط با نگاهی به سلطه بیت کوین بر سایر ارزهای دیجیتال قابل مشاهده است. در ژانویه ۲۰۱۶ کل سرمایه بازار ۶۱۵ میلیون دلار بود. در پایان دسامبر ۲۰۱۷ این مبلغ به ۳۷۳.۶ میلیارد دلار رسید. طبق نمودارها، بسیاری از این افزایش ها ابتدا برای بیت کوین و سپس برای آلتکوین ها رخ داده است.

بیت کوین قبل از کاهش سرمایه در بازار، نسبت به اتریوم – XRP و لایت کوین، تسلط ۶۰ درصدی بر کل بازار ارز های دیجیتال داشت. این موضوع هنگام بازار گاوی و صعودی ۲۰۱۷ زمانی که بازار ارز دیجیتال در بالاترین سطح خود قرار داشت نیز قابل مشاهده است.

بیت کوین اولین بار در تاریخ ۱۷ دسامبر در حداکثر قیمت خود به ۱۹,۶۰۰ دلار رسید و به دنبال آن لایت کوین در تاریخ ۱۹ دسامبر به قیمت ۳۷۵ دلار رسید.

یک روز بعد یعنی 20 دسامبر بیت کوین کش تا قیمت ۴,۳۵۵ دلار افزایش یافت. در تاریخ ۴ ژانویه XRP به قیمت ۳.۸۱ دلار رسید. در نهایت اتریوم نیز توانست در تاریخ ۱۳ ژانویه در بالاترین سطح قیمتی خود به ۱,۴۲۷ دلار رسید.

آیا این الگو تکرار می شود؟

در حال حاضر ممکن است این الگو دوباره تکرار شود زیرا بیت کوین تسلط خود به بازار را دوباره به دست آورده است. ارزش بازار بیت کوین نسبت به ارزش کل بازار ارز دیجیتال تا ۵۹ درصد افزایش یافته است که بالاترین میزان خود در۳۶۵ روز گذشته است.

همانطور که در گذشته نیز شاهد آن بودیم، با افزایش تسلط بیت کوین، قیمت آلتکوین ها کاهش می‌یابد. با این حال با عبور قیمت بیت کوین از ۷ هزار دلار، آلتکوین ها نیز شاهد افزایش قیمت هستند.

با این وجود، بازارهای ارزهای دیجیتال هنوز به شدت غیرقابل پیش بینی هستند. حتی اگر سابقه بازار بیانگر وجود این چرخه ها باشد، شکستن الگوهای موجود غیر منتظره نیست.

چند سناریوی احتمالی وجود دارد. اگر بیت کوین همچنان به افزایش قیمت نجومی خود ادامه دهد و سرمایه محدودی به کل بازار تزریق شود، عملکرد ضعیف آلتکوین ها ادامه خواهد داشت. اگر سرمایه وارد بازار شود، افزایش قیمت بیتکوین به احتمال خیلی زیاد قیمت تمام کوین ها را افزایش خواهد داد. اگر قیمت بیتکوین افزایش و سپس متوقف شود، ممکن است افزایش قیمت آلتکوین ها با تاخیر همراه شود.

منبع:cryptoslate

Short link : https://arzmonitor.com/?p=4839

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *