قیمت بیت کوین
اخبار ارز دیجیتال

افزایش قیمت بیت کوین تا۱۱,۶۰۰ دلار

قیمت بیت کوین برای سومین بار در سه روز گذشته از سطح مقاومتی مهم ۱۱,۴۰۰ دلار عبور کرد. اوایل امروز، قیمت بیت کوین به ۱۱,۴۴۴ دلار رسید اما سریعا به ۱۱,۲۵۰ دلار برگشت. نکته جالب این است که طی چند ساعت گذشته قیمت بیت کوین مجددا به بالاتر از ۱۱,۴۰۰ دلار رسید و بعضی از معامله‌کنندگان معتقدند که دستیابی دائم به سطح مقاومتی می‌تواند احتمال عبور از آن را افزایش دهد. اکنون شاهد آن هستیم که قیمت این ارز برتر از سطح ۱۱۴۰۰ دلار عبور کرده و به ۱۱,۶۱۴ دلار رسید.

bitcoin price

Kelvin Koh از شرکت Spartan Group گفت هنگامی که قیمت بیت کوین از ۱۱,۴۰۰ دلار عبور کند، روند صعودی به ۱۲,۰۰۰ دلار امکان‌پذیر می‌شود. در این بین، ویلی وو معامله‌کننده و تحلیلگر معروف گفت روند صعودی بیت کو‌ین به بالاتر از ۱۱,۰۰۰ دلار می‌تواند بیت کو‌ین را در ابتدای فاز صعودی اصلی قرار دهد.

قیمت بیت کوین

پس از افزایش قیمت به ۱۱,۴۷۰ دلار در بیتمکس، قیمت بیت کوین به ۱۱,۲۶۰ دلار کاهش یافت. در حال حاضر به نظر می‌رسد فروشندگان از سطح مقاومتی در محدوده ۱۱,۲۰۰ الی ۱۱,۴۰۰ دلار دفاع می‌کنند و در صدد جلوگیری عبور قیمت بیت کو‌ین از سطح مقاومتی هستند. حال با گذر مجدد از سطح مقاومت ۱۱۴۰۰ دلار بسیاری معتقدند روند صعودی بیت کوین در راه است.

سرمایه‌گذاران درباره روند صعودی بیت کوین خوش‌بین هستند

در تاریخ ۲۷ ژوئن، ویلی وو مدل قیمت جدیدی معرفی کرد. در این مدل بیان شده است که روند صعودی جدید بیت کو‌ین در حال شکل‌گیری است. ویلی وو در آن زمان گفت:

این مدل جدیدی است که بر روی آن کار می‌کنم. این مدل، آغاز روند صعودی بیت کوین را نشان می‌دهد. ۱- بیت کوین در حال آماده شدن برای روند صعودی بود، اما قوی سفید ویروس کرونا شرایط را به هم ریخت. ۲- این مدل بیان می‌کند در آستانه روند صعودی هستیم. شاید این روند صعودی یک ماه دیگر شروع شود.

قیمت بیت کوین

از معرفی این مدل یک ماه گذشته است و قیمت بیت کوین از ۹۱۰۰ دلار به بیش از ۱۱,۰۰۰ دلار افزایش یافته است. ویلی وو پس از معرفی این مدل گفت تقریبا مطمئن است که فاز صعودی اصلی در حال شکل‌گیری است.

این تحلیگر به چندین نکته درون زنجیره‌ای دیگر نظیر استخر حافظه بیت کو‌ین و شاخص قدرت نسبی برای ارزیابی چرخه‌های بازار اشاره کرده است. وو گفت که RSI درون زنجیره‌ای نشان می‌دهد که روند صعودی اصلی بازار ممکن است در سه ماهه چهارم آغاز شود.

کلوین کُه نیز گفت اگر قیمت بیت کوین به افزایش خود ادامه دهد و به بالاتر از ۱۱,۴۰۰ دلار برسد، روند خود را حفظ خواهد کرد. اما کُه تاکید کرد اگر قیمت بیت کوین به روند صعودی خود ادامه دهد، قیمت آلتکوین‌ها ثابت خواهد ماند.

تا زمانی که قیمت بیت کوین از ۱۲,۵۰۰ دلار عبور نکند، احساس بازار مثبت نیست

طبق گفته دیوید لیفچیتز (David Lifchitz) مدیر ارشد سرمایه‌گذاری شرکت ExoAlpha، سودآوری از توکن‌های دیفای با عملکرد خوب منجر به افزایش قیمت بیت کوین و اتر شده است. این افزایش قیمت اولیه سپس منجر به نقد شدن قراردادهای فروش استقراضی در صرافی‌های قراردادهای آتی شد.

با شروع روند صعودی بیت کو‌ین، قیمت توکن‌های دیفای و سایر آلتکوین‌های برتر کاهش یافتند. رمز ارزهایی نظیر کامپوند، چین لینک و کاردانو که در ماه ژوئن عملکرد بهتری نسبت به بیت کو‌ین داشتند، طی چند روز گذشته با کاهش قیمت مواجه بودند.

لیفچیتز گفته است در کوتاه‌مدت ممکن است کاهش قیمت رخ دهد، اما اگر قیمت بیت کوین از مرز ۱۲,۵۰۰ دلار عبور کند و بالاتر از این سطح بماند، روند صعودی به وقوع می‌پیوندد. لیفچیتز در این خصوص گفت:

اساسا به نظر می‌رسد افزایش قیمت بیت کوین به جای افزایش علاقه به این کوین، عمدتا به دلیل کاهش ارزش دلار باشد. اما اگر قیمت بیت کوین به ۱۲,۵۰۰ دلار برسد و بالاتر از این سطح بماند، شرایط تغییر می‌کند. در کوتاه‌مدت، کاهش قیمت اندک ممکن است رخ دهد که قبل از افزایش قیمت به ۱۲,۵۰۰ دلار یک نشانه مثبت و سالم است.

به طور کل، معامله‌کنندگان و تحلیلگران درون زنجیره‌ای پس از روند صعودی بیت کو‌ین به بالاتر از ۱۱,۰۰۰ دلار، هم‌چنان خوش‌بین هستند.

منبع:cointelegraph

Short link : https://arzmonitor.com/?p=6691

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *