افزایش قیمت بیت کوین
اخبار ارز دیجیتال

افزایش قیمت بیت کوین با رشد بالای 30 درصد

افزایش قیمت بیت کوین به بالای 10 هزار دلار. آیا این روند ادامه دارد؟ همراه باشید با ما تا به بررسی آن بپردازیم.

در حال حاضر به نظر می‌رسد گاوهای بیت کوین، خرس ها را شکست داده اند. در هنگام نوشتن این خبر، قیمت بیت کوین ۹۶۷۰ دلار است و طی ۳۶ ساعت گذشته، ۳۸ درصد یعنی ۲۵۰۰ دلار افزایش داشته است. این قیمت ۱۰۰۰ دلار کمتر از بالاترین قیمت روزانه ۱۰۶۰۰ دلاری است.

افزایش قیمت ۴۰ درصدی قیمت بیت کوین در یک روز

طبق سخنان الکس کروگر (Alex Kruger) در حساب توییتر خود، بیت کوین شاهد رشد روزانه ۴۲ درصدی بوده است. این افزایش قیمت، چهارمین رشد برتر بیت کوین در تاریخ خود و بزرگترین رشد از ۱۰ می ۲۰۱۱ را نشان می دهد.

الکس کروگر در توییت خود نوشت:
امروز قیمت بیت کوین ۴۲ درصد افزایش یافت. این افزایش قیمت، چهارمین رشد برتر در تاریخ بیت کوین و بیشترین رشد از تاریخ ۱۰ می ۲۰۱۱ می‌باشد. هم چنین دومین رشد برتر از تاریخ ۱۸ نوامبر ۲۰۱۳ می‌باشد. متشکرم کشور چین. رییس جمهور شی حقیقتا پدر ارز دیجیتال است.

اما دلیل افزایش قیمت بیت کوین چیست؟

طبق سخنان تحلیلگر گابور گوربکس (Gabor Gurbacs) این افزایش قیمت رامی توان در ۳ دلیل خلاصه کرد که عبارتند از: ۱- منقضی شدن قرارداد آتی اخیر بیت کوین CME که تجربه نشان داده است منجر به نوسان قیمت با روند صعودی می‌شود. ۲- شی جین پینگ رییس جمهور کشور چین اعلام کرده است که از توسعه و پذیرش فناوری های بلاک چین در کشور چین حمایت می‌کند. ۳- مدیر ارشد اجرایی شرکت Crypto Capital که خدمات مالی به شرکت های این صنعت نظیر بیتفینکس ارائه می‌دهد دستگیر شده است. گوربکس مدعی است این موضوع به مشتریان این شرکت امکان خواهد داد تا مقداری از سرمایه مصادره شده خود را پس بگیرند.

گوربکس در توییتر نوشت:
۳ دلیل افزایش قیمت عبارتند از:
منقضی شدن قراردادهای آتی بیت کوین CME در روز جاری
حمایت شی جین پینگ رییس جمهور کشور چین از بلاک چین
دستگیری مدیرعامل Crypto Capital. صرافی هایی نظیر بیتفینکس می‌توانند بخشی از ۸۵۰ میلیون دلار توقیف شده خود را پس بگیرند.

برگشت معکوس قیمت نیز ممکن است

اگرچه این روند قیمت بدون شک صعودی است، اما بعضی از افراد نیز انتظار برگشت قیمت را دارند. Nunya Bizniz تحلیلگر محبوب خاطرنشان کرد که کندل ۴ ساعته اخیر بیت کوین که در بیتمکس به ۱۰۶۰۰ دلار رسیده است، یک اندیکاتور ترتیبی TD بی نقص و کامل است.

Nunya Bizniz خاطرنشان می کند که TD9 معمولا بیانگر فرسایش روند است. بدین معنی که قبل از ادامه روند صعودی ممکن است رکود یا برگشت قیمت رخ دهد.

Nunya Bizniz در توییتر نوشت:
روند ۴ ساعته بیت کوین: کندل فعلی یک TD9 بی نقص و کامل است. هرچند این روند بالاتر از خط TDST (نقاط قرمز رنگ) رخ داده است که می‌تواند سیگنال ادامه روند فعلی باشد. طبق اندیکاتور Tone Vays ممکن است شاهد ۱ الی ۴ برگشت کندل و سپس ادامه روند صعودی باشیم.

منبع:newsbtc

Short link : https://arzmonitor.com/?p=5833

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *