افزایش قیمت بیت‌کوین
اخبار ارز دیجیتال

افزایش قیمت بیت‌کوین پس از هالوینگ در سال آینده

احتمال افزایش قیمت بیت‌کوین به بیش از ۱۰ هزار دلار پس از نصف شدن پاداش استخراج در سال ۲۰۲۰

بر اساس مدل‌های Stock-to-Flow انتظار می‌رود قیمت بیت‌کوین از سطح ۱۰ هزار دلار عبور کند.

بر اساس مدل‌های اقتصاد کلان به‌نظر می‌رسد قیمت بیت‌کوین ۱۰ هزار دلار و یا شاید حتی ۱۰۰ هزار دلار را پشت سر بگذارد.

افزایش قیمت بیت‌کوین

اهمیت STOCK-TO-FLOW

نمودار بالا همبستگی میان زمان نصف شدن پاداش استخراج بیت‌کوین و افزایش قیمت بیت‌کوین را نشان می‌دهد. زمان بعدی وقوع رویداد پاداش استخراج بیت کوین در ماه می سال 2020 است. مهم تر از همه، قیمت‌ها از مُدل Stock-to-flow Macroeconomic (یک ابزار تحلیلی که به منظور توصیف عملکرد اقتصاد یک کشور طراحی شده است) پیروی می‌کنند.

مدل Stock-to-flow یک روند صعودی قیمت را نشان می‌دهد. انتظار می رود با نصف شدن پاداش استخراج هر بلاک، فشار فروش در بخش عرضه به‌طور قابل توجهی کاهش یابد. کاهش فشار فروش می‌تواند به افزایش قیمت بیت‌کوین کمک کند.

با این وجود، این روند‌ صعودی بیشتر به دلیل کاهش تعداد فروشنده‌ها اتفاق می‌افتد و می‌تواند به سرعت به سطوح اشباع فروش رسیده و پس از آن با پدیده‌ی اصلاح نزولی شدیدی همراه گردد.

شمارش معکوس برای نصف شدن پاداش استخراج هر بلاک

کاهش پاداش استخراج هر بلاک بیت‌کوین یا به اصطلاح(Halving) تقریبا هر چهار‌سال یک‌ بار رخ می دهد. در زمان اجرای این فرآیند، پاداش استخراج بیت‌کوین نصف خواهد شد. در حال حاضر ماینر‌ها با استخراج هر بلاک بیت‌کوین، ۱۲٫۵ بیت‌کوین پاداش به‌دست می‌آورند. در می ۲۰۲۰ پاداش استخراج هر بلاک بیت‌کوین به ۶٫۲۵ BTC کاهش می‌یابد.

کمتر از ۳۹۰ روز به زمان اجرای فرآیند نصف شدن پاداش هر بلاک باقی مانده است.

بر اساس گزارش ها به‌ نظر می‌رسد افزایش قیمت بیت‌کوین یک‌سال پس از زمان نصف شدن پاداش هر بلاک اتفاق می‌افتد. در واقع، به نظر می‌رسد رابطه‌ی مستقیمی میان قیمت بیت‌کوین و رویداد نصف شدن پاداش استخراج هر بلاک وجود دارد که نمی توان آن را نادیده گرفت.

به جز مقیاس زمانی آینده، مدل‌های دیگری نیز برای پیش‌بینی افزایش قیمت بیت‌کوین وجود دارد که موجب افزایش قیمت بیت‌کوین می شود.

برای مثال، پس از اجرای کاهش پاداش استخراج هر بلاک بیت‌کوین در سال ۲۰۲۰، پیش‌بینی می‌شود ارزش بازار بیت‌کوین به ۱ تریلیون دلار رسیده و قیمت بیت‌کوین به ۵۵ هزار دلار افزایش خواهد یافت.

با این حال قیمت بیت‌کوین می تواند به بالاترین سطح قیمت در سال ۲۰۲۳ برسد. یک تجمع گشترده سرمایه گذاری می تواند قیمت این ارز دیجیتال را به ۱۰ میلیون دلار برساند. این دیدگاه از مدلی گرفته شده است که قیمت‌ها همراه با افزایش هش‌ریت شبکه، افزایش می‌یابد.

با توجه به این نظریه‌ها، می‌توان انتظار داشت که اجرای نصف شدن پاداش استخراج هر بلاک، تاثیر قابل توجهی بر قیمت بیت‌کوین داشته باشد. اغلب جامعه‌ی بیت‌کوین معتقدند که با توجه به نصف شدن پاداش استخراج بیت‌کوین در گذشته، این پدیده قیمت بیت‌کوین را فراتر از سطوح کنونی قرار خواهد داد.

منبع:bitcoinist

Short link : https://arzmonitor.com/?p=4775

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *