افزایش شدید سختی شبکه بیت کوین
اخبار ارز دیجیتال

افزایش شدید سختی شبکه بیت کوین

افزایش شدید سختی شبکه بیت کوین در حالی که قیمت بیت کوین بالا نمی رود.

با وجود کاهش قیمت بیت‌ کوین، سختی شبکه این ارز دیجیتال به‌ سرعت در حال افزایش است و می تواند تاثیرات زیادی روی قیمت این ارز دیجیتال داشته باشد.

با وجودی که قیمت بیت‌ کوین در سال 2018 کاهش زیادی داشته است اما نرخ هش این ارز دیجیتال با سرعتی بیش از سرعت رشد قیمت آن رو به افزایش است. از ابتدای ژانویه‌ی 2018، قیمت بیت کوین حدود 53 درصد کاهش یافت و این در حالی است که در همین بازه‌ی زمانی، نرخ هش بیت‌ کوین حدود 155 درصد افزایش یافته است.

بررسی افزایش شدید سختی شبکه بیت کوین

این افزایش نرخ هش را می توان نشان از این دانست که هوز هم با وجود بازار راکد ارزهای دیجیتال ماینرهای زیادی به خواهان به دست آوردن آنها هستند. و میتوان گفت شاید در آینده نزدیک شاهد افزایش قیمت دوباره بیت کوین باشیم.

در حال حاضر 12.5 بیت‌ کوین به ازای هر بلاک ثبت شده پاداش می‌گیرد. نرخ‌ هش یا درجه سختی استخراج بیت کوین در حال حاضر برابر با 39EHash در هر ثانیه است.

با افزایش تعداد ماینرها و دستگاه های آسیک مخصوص استخراج بیت کوین،نرخ هش یا سختی شبکه آن نیز افزایش چشمگیری داشته است، به صورتی که در سال 2018، نرخ هش بیت‌کوین حدود 155 درصد افزایش یافته است و از 14.00 Eh/s به 39.00 Eh/s رسید.

افزایش سختی شبکه به کلود ماینینگ ها فشار های زیادی وارد کرده است به طوری که برخی ازآنها تا زمانی که قیمت بیت کوین بالاتر نرود سخت‌ افزار‌های مربوط به ماین الگوریتم SHA-256 را خاموش کرده اند و به کاربران خود این خدمات را ارائه نمی کنند.

افزایش شدید سختی شبکه بیت کوین

HashFlare (») به عنوان یک پلت‌فرم ابری ارائه دهنده‌ی سرویس‌های ماینینگ، در تاریخ 20ام جولای اعلام کرد به دلیل افزایش سختی شبکه و کاهش درآمد تمامی سرویس‌های ماینینگ خود را متوقف کرده است و سخت‌افزار‌های مربوط به ماین الگوریتم SHA-256 را نیز خاموش خواهد کرد.

براساس گزارشات منتشر شده از سوی HashFlare تصمیم قطع ارائه خدمات فعلی به دلیل کاهش درآمد ناشی از افزایش سختی شبکه و نوسانات بازار بوده است. این پلت‌فرم اعلام کرده که طی یک ماه گذشته، میزان استخراج رمزارز در قرارداد‌ها بسیار پایین‌تر از هزینه‌ی سرویس‌ها بوده است که این امر منجر به صفر شدن درآمد و حساب کاربران شده است. این کمپانی اعلام کرد که تا روز 18ام جولای پرداخت به کاربران بسیار پایین‌تر از هزینه‌های نگهداری برای 28 روز متوالی بوده است. این کمپانی توضیح داد:

ما تمام تلاش خود را برای حل این مشکلات روز افزون انجام داده‌ایم، برای مثال ما انواع مختلفی از راه‌حل‌های فنی را مطرح کردیم که به ما اجازه می‌داد تا هزینه‌های مربوط به تعمیر، نگهداری و برق را کاهش دهیم. با این وجود، همانطور که استخراج بیت‌کوین سودآوری خود را از دست می‌دهد، ما در روز 18 جولای 2018 به این نتیجه رسیدیم که مجبور هستیم تجهیزات مربوط به الگوریتم SHA-256 را غیرفعال کنیم.

HashFlare Cloud Mining

(افزایش شدید سختی شبکه بیت کوین)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *