استلار،اولین ارز دیجیتال اسلامی
اخبار ارز دیجیتال

استلار،اولین ارز دیجیتال اسلامی

استلار،اولین ارز دیجیتال اسلامی است که خود را با قوانین شریعت اسلام مطابقت خواهد داد.

بنیاد استلار در جهت یک ارتقاء در شبکه، به اداره‌ی بررسی شریعت SRB یا Shariyah Review Bureau (») یک سازمان مشورتی دارای مجوز بانک مرکزی بحرین، اجازه داده است مزایا و کاربرد‌های ارز دیجیتال استلار را بررسی کرده و دستور العمل‌ ها و راه‌ کار‌های مناسب را برای سازگاری این ارز دیجیتال با شریعت و موسسات مالی اسلامی، ارائه دهد.

استلار،اولین ارز دیجیتال اسلامی

این گواهینامه می تواند باعث افزایش کاربرد‌ها و همچنین میزان استفاده از لومن‌ (XLM) شود.

این کار، موسسات مالی واقع در کشورهای شورای همکاری خلیج فارس و بخش‌هایی از جنوب شرقی آسیا را مجاز به پیاده‌سازی تکنولوژی استلار و ارائه خدمات مطابق با احکام اسلامی خواهد کرد.

استلار در رابطه با همکاری خود با SRB توضیح داد که دریافت این گواهینامه به رشد اکوسیستم این رمزارز در مناطقی که خدمات مالی نیاز به انطباق با اصول تامین مالی اسلامی دارد، کمک شایانی خواهد کرد.

موسسات مالی اسلامی در شورای همکاری خلیج (متشکل از کشور‌های بحرین، کویت، عمان، قطر، عربستان سعودی و امارات متحده عربی) و بخش‌هایی از جنوب شرقی آسیا (مانند اندونزی و مالزی) از این پس قادر خواهد بود تا تکنولوژی رمزارز استلار را در محصولات و سرویس‌های اسلامتی خود وارد کنند.

تیم توسعه‌ی این رمزارز در رابطه با این موضوع اظهار داشت:

این مورد یک پیشرفت بزرگ برای شبکه‌ی استلار خواهد بود چونکه این مناطق به نوعی نقطه‌ی پایانی مسیر انتقال پول کارگران خارجی است.

Stellar Development team

ماه گذشته نیز یک آزمایشگاه بلاک چین در کره جنوبی، قراردادی با یک کمیته مشورتی از دولت مالزی جهت توسعه بلاک چین مطابق با موازین شرعی امضا کرد. طرفین در حال کار بر روی توسعه یک پلتفرم بلاک چین و برنامه‌های غیرمتمرکز (DAPP) که الزامات اجتماعی را رعایت کرده باشد و توسط کمیسیون احکام اسلامی، حلال شناخته شود هستند.

(استلار،اولین ارز دیجیتال اسلامی)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *