استفاده از Steam برای استخراج ارز
اخبار ارز دیجیتال

استفاده از Steam برای استخراج ارز

استفاده از Steam برای استخراج ارز: استفاده از پلتفرم بازی Steam برای استخراج ارز دیجیتال

این هفته خبر از کلاهبرداری بزرگی در حوزه ارز دیجیتال منتشر شد. طی این کلاهبرداری بازی رایگانی در پلتفرم گیمینگ Steam » عرضه شد که از بدافزار ماینینگ (استخراج) ارز دیجیتال استفاده می‌کرد.

استفاده از Steam برای استخراج ارز های دیجیتال

Steam یک پلتفرم گیمینگ است که به کاربران اجازه خرید یا دانلود بسیاری از بازی ها را در سبک های مختلف می هد. بازی های این پلتفرم شامل بازی های آنلاین و آفلاین از کلاسیک و قدیمی تا بازی های جدید و هم چنین بازی های مستقلی است که برای چند دقیقه سرگرم شدن طراحی شده‌اند. طبق گزارشات این بازی که Abstractism نام دارد دارای یک ماینر پنهان ارز دیجیتال می‌باشد.

استفاده از Steam برای استخراج ارز

این بازی که در Steam به عنوان یک بازی آرامش بخش و بسیار ساده معرفی شده است، در پس زمینه خود حاوی فایل هایی می‌باشد که به سازندگان آن اجازه می‌دهد تا از رایانه شما برای استخراج ارز دیجیتال استفاده کنند و این فایل توسط چندین برنامه آنتی ویروس به عنوان تروجان شناسایی شده است.

استفاده از Steam برای استخراج ارز

این بازی (Abstractism) توانسته بود از طریق ویدئوهای معرفی در سایت یوتیوب و پست های انجمن بازی TF2 در تعطیلات آخر هفته توجهات زیادی را به خود جلب کند و کاربران  زیادی داشته است.

این اتفاق نمونه دیگری از بدافزارهای ماینینگ است که نشان می دهد چگونه آنها می توانند به فعالیت های روزمره بپیوندند. ظاهرا دانلودهای معمولی و نصب اپلیکیشن ها می توانند ابزاری باشند برای پنهان کردن ماینرهای غیرقانونی ارزهای دیجیتالی. این ماینرهای غیرمجاز از قدرت محاسباتی رایانه استفاده می‌کنند. این امر نه تنها دستگاه را کند می‌کند بلکه باعث افزایش استفاده از انرژی برق می‌شود و در نتیجه هزینه برق مصرفی را بالا می برد. این نوع کلاهبرداری ها بسیار موفقیت آمیز هستند، چرا که بدافزار به آسانی پنهان می شود و شناسایی آن سخت می‌باشد.

این بازی را نمی توان نمونه اول در این زمینه دانست،کمتر از دو هفته قبل نیز سرورهای پلت فرم +garena هک شده بود و بازی محبوب League Of Legend به کد های مخرب ماینینگ آلوده شده بودند.

استفاده از Steam برای استخراج ارز

خبرگزاری Daily eSports از این حملات ماینینگ گزارش داد و گفت این نوع حملات که از طریق سرورهای بازی های آنلاین می باشد، در نوع خود بی‌سابقه است. بازیکنان League Of Legend در کشور فیلیپین یک کلاینت خاص از نرم‌افزار +Garena را کشف کردند که حاوی نرم‌افزار‌های مخرب استخراج ارزهای دیجیتال بود.

این بدافزار مخرب به صورت مخفی و در پس زمینه سیستم فعالیت می کند.این بدافزار از کدهای سایت Coinhive استفاده می کند،که ما قبلا نیز بدافزارهای مشابهی که با این کدها کار میکردند را به شما معرفی و نسبت به آن هشدار داده بودیم.

هکر‌ها به راحتی و بسرعت توانایی دسترسی به سرور‌های اصلی بازی‌های مختلف را دارند و می‌توانند کد‌های مخرب خود را بر روی آن‌ها اجرا کنند، این امر به طور بالقوه باعث آلوده شدن میلیون‌ها رایانه برای فعالیت‌های غیرقانونی ماینینگ می‌شوند. انجمن stricter and increased security measures نیز در مورد مسابقات بازی‌های رایانه‌ای 2018 آسیا ابراز نگرانی کرده بود. و گفت ما نگران تبدیل شدن این مسابقات به زمین بازی هکر‌ها برای استخراج ارزهای دیجیتال هستیم و باید تدابیر امنیتی بسیاری را ایجاد کنیم.

(استفاده از Steam برای استخراج ارز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *