استفاده از بلاک چین
اخبار ارز دیجیتال

استفاده از بلاک چین برای مدارک تحصیلی در بحرین

استفاده از بلاک چین برای مدارک تحصیلی در بحرین ،دانشگاه بحرین در در تاریخ ۱۳ ژانویه (۲۳ دی)، اعلام کرد مدارک خود را با استفاده از پلتفرم بلاک چین بلاک‌سرتس (Blockcerts) صادر خواهد کرد.

بنا بر گزارش فوق، این دانشگاه استاندارد باز بلاک‌سرتس را به همراه یادگیری ماشین برای سیستم ایجاد مدارک رسمی قابل تایید با استفاده از فناوری بلاک چین به کار خواهد گرفت. بلاک‌سرتس یک استارتاپ ارائه‌دهنده‌ سیستم صدور اسناد رسمی و قابل بازبینی است که از فرمت بلاک چین محور بهره می‌برد.

بلاک چین Blockchain چیست؟

همتنگونه که قبلا نیز کوین تلگراف در ماه سپتامبر گزارش داده بود، دولت بحرین بر اهمیت فناوری بلاک چین در اقتصاد این کشور تأکید داشته و درعین حال خواستار نظارت بر فضای سایبری است.

عبدالحسین میرزا، وزیر اداره‌ی آب و برق بحرین، در این باره گفت:

توانایی بلاک چین در محافظت از اطلاعات کاربران نشانه‌ی واقعی از پیشرفت است، به‌ویژه به این دلیل که می توان از آن در شرکت های مختلف و انواع صنایع از جمله امنیت فضای سایبری استفاده کرد.

به گزارش امروز رسانه‌ی خبری Trade Arabia، ابتکار دانشگاه بلاک چین، بخشی از یک استراتژی کلی دیجیتالی کردن یادگیری سیار است.

همانطور که کوین تلگراف گزارش داده بود، موسسه‌ی فناوری ماساچوست (MIT) نیز به‌عنوان بخشی از برنامه‌ آزمایشی خود، از اواسط ماه اکتبر 2017 به بیش از 100 دانشجوی فارغ‌التحصیل خود با استفاده از بلاک چین گواهی‌نامه‌ دیجیتال صادر کرده است.

کوین تلگراف در یک تحلیل اختصاصی که در مورد این پروژه به عمل آورد، گزارش داد که چگونه دانشگاه اِم‌آی‌تی (MIT) با هدف توزیع مدارک تحصیلی تغییرناپذیر و غیرقابل مداخله، از طریق پلتفرم Blockcerts و با بهره‌گیری از بلاک چین بیت کوین این مدارک را صادر می‌کند.

استفاده از بلاک چین برای سیستم های اعتبار سنجی

تیم توسعه‌دهنده‌ی Blockcerts این‌گونه توضیح داد:

Blockcerts سیستم اعتبارسنجی غیرمتمرکز را فراهم می‌کند. بلاک چین بیت کوین اعتمادسازی می‌کند و اعتبارنامه ها یا مدارک قابل بازبینی و غیرقابل مداخله هستند. بلاک‌سرتس را می‌توان برای صدور مدرک در زمینه‌های تحصیلی، شغلی و نیروی کار استفاده کرد.

منبع:cointelegraph

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *